PDA

Zobacz pełną wersję : Mały problem...



photofun
21-01-2010, 18:13
Witam!
Od razu konkret-zwracam się z prośbą o pomoc. Od jakiegoś czasu mam pewne zmartwienie. Mianowicie chciałbym uzyskać chociaż delikatnie przybliżony efekt do zdjęcia zamieszczonego poniżej:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/2971/blog.jpg)
Próbowałem już różnych ustawień i różnych kątów robienia foty względem słońca.
Może jednak nie o to chodzi i trzeba pobawić się warstwami w PSie? Serio nie mam pomysłu. Pomożecie? :)

mpwt
22-01-2010, 01:41
Niedawno było to na forum... poszperaj wstecz, bo dokładnie ten sam przykład co na zdjęciu po lewej.

photofun
22-01-2010, 02:41
szukałem, szukałem i się nie doszukałem...

sote
22-01-2010, 12:07
zawsze mozesz sie zapisac na warsztaty ;)

Innervoice
22-01-2010, 13:00
Może to: http://www.psfs.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=10:david-beckstead-flare-baby-flare&catid=38:artykuly&Itemid=96

photofun
22-01-2010, 13:37
zawsze mozesz sie zapisac na warsztaty ;)

no warsztaty by się przydały pewnie ale jak na razie wolę sprzęt kompletować:)



Może to: http://www.psfs.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=10:david-beckstead-flare-baby-flare&catid=38:artykuly&Itemid=96

właśnie z flarą to jakoś bym sobie poradził. bardziej interesują mnie te promienie słoneczne... chyba prosto z puszki coś takiego nie wyjdzie, a może się mylę?

manfred
22-01-2010, 13:42
Zapodam Ci link gdzie jest wyjaśnione jak uzyskać promienie słońca mam nadzieje że Ci to pomoże.
http://helps.pl/index.php?option=com_alphacontent&section=1&cat=23&task=view&id=135&Itemid=60

photofun
22-01-2010, 13:52
Zapodam Ci link gdzie jest wyjaśnione jak uzyskać promienie słońca mam nadzieje że Ci to pomoże.
http://helps.pl/index.php?option=com_alphacontent&section=1&cat=23&task=view&id=135&Itemid=60

Dzięki! Chociaż cały czas miałem nadzieję że nie będzie trzeba PSuć foty :)

ryszkut
23-01-2010, 00:01
trzeba będzie. inaczej się nie da, można zrobić tylko dobry plik bazowy, ale cały bajer polega na pracy w psie

kalina
08-02-2010, 01:46
Przed doradzaniem (i słuchaniem:>) takich fantazji warto by spytać autora jak zrobione.
Korekcja PSowa dotyczyła jedynie wyciągania szczegółów z cienia i korekcji koloru.

Zdjęcie robione kompaktem. Oops, penem:)

manfred
08-02-2010, 12:03
A kto jest autorem?

stock
08-02-2010, 12:19
a jak myślisz ? - kalina.