PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma DP2 na DPreview



docxxx
19-01-2010, 18:54
Wchodze, patrze, a tu jeszcze nikt nic nie mowi, a tu test:

http://www.dpreview.com/reviews/sigmadp2/

lenio
19-01-2010, 20:23
Mnie z kolei by ucieszyły opinie użytkowników.
Może ktoś ma DP2 i podzieli się opinią?

montini
19-01-2010, 22:56
Chętnie poczytam, bo po domowych konsultacjach pogodziłem się, że nie kupie x1... więc teraz chwilowo została mi tylko sigma dp1 lub 2.

Tylko wolałbym zobaczyć efekt oddania sigmy dp1 lub dp2 w ręce praktyków, jakiś uznanych fotografów, niż oglądać tony rawów z obrazami testowymi.

I jak wygląda obrazek po zamianie na bw...

mpwt
20-01-2010, 00:24
I jak wygląda obrazek po zamianie na bw...

A to to zależy od Ciebie a nie aparatu.

Gdzieś był polski blog, w którym gość pisał o DP-1, który zakupił i używał go na co dzień. Może dziś ma DP-2?
Poszukam -> http://www.infinity.net.pl/~archie/wordpress/?p=713
I jak DP-1 daje radę w CZ-B to DP-2 nie da? http://www.infinity.net.pl/~archie/wordpress/?p=844

koniecpolska
21-01-2010, 12:12
Chętnie poczytam, bo po domowych konsultacjach pogodziłem się, że nie kupie x1... więc teraz chwilowo została mi tylko sigma dp1 lub 2.Za chwilę Panas GF-1 z naleśnikiem 1.7/20mm będzie tańszy niż DP-2, za chwilę będzie też 2.8/14mm dla m4/3 zapewne w cenie nie większej niż DP-1 ...

mpwt
21-01-2010, 12:25
Za chwilę Panas GF-1 z naleśnikiem 1.7/20mm będzie tańszy niż DP-2,

Za jaką chwilę? I skąd wiesz czy po tej chwili nie będzie też tańszy DP-2? Pytam serio, bo mi reklamy wmawiają, że do swojego Nikona potrzebuję małego dobrego kompakta! :D

koniecpolska
21-01-2010, 13:16
Za jaką chwilę? I skąd wiesz czy po tej chwili nie będzie też tańszy DP-2? Właśnie sprawdziłem ceny, u nas. Sigma DP-2 jest w cenie 2900zł (średnio), Olympusa EP-1 z 2.8/17 można kupić nawet taniej, GF-1 z 1.7/20 jest za 200-300zł drożej, czyli nawet chwili czekać nie trzeba.


Pytam serio, bo mi reklamy wmawiają, że do swojego Nikona potrzebuję małego dobrego kompakta! :DWiesz, na reklamach opierają się Ci co nie umieją sami wyrobić swojej włąsnej opini na dany temat.

mpwt
21-01-2010, 13:18
Właśnie sprawdziłem ceny, u nas. Sigma DP-2 jest w cenie 2900zł (średnio)

Raczej przepłacając
http://www.ceneo.pl/2459834

koniecpolska
21-01-2010, 13:56
Raczej przepłacając
http://www.ceneo.pl/2459834Czepiasz się.
Podałem ceny GF-1, EP-1, DP-2 z jednego sklepu, aby pokazać różnice.
Tu jest cały wachlarz cen EP-1 w różnych sklepach,
http://www.ceneo.pl/2533655
jak widać różnica w stosunku do Sigmy DP-2 z niewymienną optyką, wolnym AF, ślimaczym zapisem na kartę wynosi około 200-300zł, czyli około 10% ceny. Warto aż tak oszczędzać?

mpwt
21-01-2010, 14:15
Tu jest cały wachlarz cen EP-1 w różnych sklepach,


Edit: sorki, za dużo miałem ceneowych stron otwartych. :D
I tu można się zastanawiać. Sigma DP2 czy Pen EP-1. Osobiście nie dałbym tyle za kompakt i jak dziś miałbym kupić coś małego myślałbym o DP1.

koniecpolska
21-01-2010, 14:38
Edit: sorki, za dużo miałem ceneowych stron otwartych. :D
I tu można się zastanawiać. Sigma DP2 czy Pen EP-1. Osobiście nie dałbym tyle za kompakt i jak dziś miałbym kupić coś małego myślałbym o DP1.Też myślałem o DP1 w kontekście zamiany lustra na coś mniejszego i poręcznego. Już nawet klikałem w button "kup" za 999zł ... ale, ze względu na ale ... zdecydowałem się na jednak na m4/3 plus stałki, bo rozmiary i jakość obrazka taka sama a możliwość wymiany szkiełek to jednak duży plus.

Wysokie ceny olewam, chcę mieć coś małego i DYSKRETNEGO zawsze przy sobie w miejsce 10kg klamotów, które zazwyczaj zostają w domu.

mpwt
21-01-2010, 14:42
zdecydowałem się na jednak na m4/3

Już masz coś konkretnego? Podzieliłbyś się RAWami w jakiejś trudniejszej scenerii. Lubię wyciskać z RAWów flaki. Bawiłem się kiedyś RAWami DP1 i byłem mocno zaskoczony na plus. Mówię serio i bez złośliwości. Przy okazji zrób jakiś teścik, opis.


Wysokie ceny olewam

Ja niestety nie mogę :(

koniecpolska
21-01-2010, 15:01
Ja niestety nie mogę :(Przecież jak wyprzedasz swoje wielkie klamoty, to kupisz m4/3 i jeszcze sporo kasy Ci zostanie.

mpwt
21-01-2010, 17:32
Przecież jak wyprzedasz swoje wielkie klamoty, to kupisz m4/3 i jeszcze sporo kasy Ci zostanie.

Wolę lustro :D

koniecpolska
22-01-2010, 11:30
Wolę lustro :D

No widzisz. Powoli docieramy do sedna sprawy. Nie było m4/3 to wszyscy (którym zależy na jakości fotek) musieli biegać z dużą lustrzanką. Teraz pojawiło się m4/3 i mamy wybór, można dalej biegać z lustrzanka, można też znacząco odchudzić sprzęt nie tracąc na jakości fotek.

mpwt
22-01-2010, 13:58
można też znacząco odchudzić sprzęt nie tracąc na jakości fotek.

Nie zgodzę się z tobą. Traci się na jakości. Że ktoś to wykorzysta lepszą jakość i możliwości lustra bądź nie to inna sprawa. Ale nie tracąc na jakości? Hola hola!

koniecpolska
22-01-2010, 14:51
Nie zgodzę się z tobą. Traci się na jakości.No cóż trzeba mieć jakieś wytłumaczenie na dźwiganie zbędnych kilogramów.

mpwt
22-01-2010, 16:01
No cóż trzeba mieć jakieś wytłumaczenie na dźwiganie zbędnych kilogramów.

Ha ha :)

morzon
23-01-2010, 10:40
No cóż trzeba mieć jakieś wytłumaczenie na dźwiganie zbędnych kilogramów.

Ta, znowu o tych kilogramach :lol:

bloodcrawler
23-01-2010, 12:12
No cóż trzeba mieć jakieś wytłumaczenie na dźwiganie zbędnych kilogramów.

No cóż, trzeba mieć jakieś wytłumaczenie produkując gorszej jakości obrazek ;).