PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Magdalena Havana



stig
04-11-2006, 17:05
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img304.imageshack.us/img304/4416/dsc41582tu4.jpg)

lukaszMM
04-11-2006, 17:09
widze ze nastała moda zdjecia z dymkiem.

zdjecie - pelen profesjonalizm, ale szkoda ze nie ma twarzy.

stig
04-11-2006, 17:16
szkoda ze nie ma twarzy.
Ach... troszke sie reka omsknela... :D

Niedzwiedz
04-11-2006, 17:18
widze ze wszyscy uciekli do studia :( troche kompozycia mi nie idzie tzna ten dymek fajny ,lapka do niego prowadzi ale jedna ciezko ;) .

chlodna tonacja nie kojazy mi sie z kuba ale to juz moje odczucie

stig
04-11-2006, 17:30
lapka do niego prowadzi ale jedna ciezko ;) Znaczy, ze dwiema powinna trzymac to cygaro? :)


chlodna tonacja nie kojazy mi sie z kuba ale to juz moje odczucie A to cale zdjecie musi sie kojarzyc z Kuba, bo cygaro jest na zdjeciu? :D Gdyby kolory byly cieple, to mozna by powiedziec, ze stroj nie kubanski, jakby stroj byl prawidlowy, to ze w studio zamiast w sloncu... Ehhh... A tym czasem tytul watku to tylko nawiazanie do cygara a nie tytul zdjecia. Chlodna tonacja ma wspolgrac z kadrem, swiatlem i strojem. Te elementy nie mialy byc kubanskie. ;)

Niedzwiedz
04-11-2006, 17:37
wiem stig troszke marudze rozumiem nie da sie wszystkiego ;) . jednak chodzi mi oto ze cygaro jest wg mnie w nie fortunnym miejscu tylko tyle jak spojzalem na zdjecie wzrok wedrowal wzdluz reki az doszedl do cygara ale z jakims oporem trszke sie na dloni zatrzymal itp.

doceniam natomiast prace zaagazownie modelki, skombinowanie cygara itp no ale daj cos jeszcze z sesji

stig
04-11-2006, 17:41
daj cos jeszcze z sesji

To nie sesja. Ot po prostu bawilismy sie w pokoju swierzo zakupionymi lampkami. :)
Moze pozniej cos jeszcze wrzuce.

Niedzwiedz
04-11-2006, 17:43
domowe studio , fajnie choc przyznam szczerze ze ciagle mysle ze jestes profi fotografem mody itp i masz wypasione studio , to pewnie dla tego ze takie zdjecia robisz ciekawe i perfekcyjne technicznie

Czornyj
04-11-2006, 18:16
Tonacja to mi się akurat najbardziej podoba - chłodna, oszczędna, elegancka. Kadr też niczego sobie. Jakoś cygaro do kobiety za cholerę mi nie pasuje i odbieram je jako lekko kuriozalne, ale może właśnie o to chodzi.

Stig, pochwal się co tam ciekawego zanabyłeś :D ???

Antoni Bednarczyk
04-11-2006, 18:18
... dekolt trochę sino wyszedł a monitorek mam dobrze skorygowany:? i trochę dominuje biel ręki

Pozdrawiam

Guancho
04-11-2006, 18:23
Mi też się nie podoba ta biel ręki, ale przyjmijmy, że tak miało być ;). A kadr jest bardzo bardzo. Ogólnie zdjęcie bardzo mi się podoba.

Majster7
04-11-2006, 20:30
Jeszcze mało się na tym znam, ale moje wrażenie to.... zastanawiam się co autor chciał przez to powiedzieć, bo mi nie mówi nic ;)

...Jakoś cygaro do kobiety za cholerę mi nie pasuje...
Cygaro pasuje do Monik L.;)

konrat
04-11-2006, 22:06
... zdjęcie jak dla mnie boskie... ja bym zatytułował "Dym(am) cygara" :)

stig
05-11-2006, 09:04
Stig, pochwal się co tam ciekawego zanabyłeś :D ???
Kupilismy 2x ELFO QUANT 500Ws + softboxy 60x130. W planach jest jeszcze jedna 500-etka na "zurawiu" z oktagonem 140-150 cm.

biker karlos
05-11-2006, 10:49
nawet nie wypada komentowac...... fota profi

B.K.
05-11-2006, 12:38
Ach... troszke sie reka omsknela... :D
No to zdjęcie do bani, musisz zrobić jeszcze raz, od początku!!! :) :) :)
Bardzo mi się podoba zimna tonacja (siwy dym :)) + oświetlenie tła wydobywające sylwetkę.
I jeszcze jedna refleksja: to od nikotyny te paznokcie takie czarne? :) :) :)

Vooda
05-11-2006, 13:07
dla mnie wzorzec, lecz chcialbym zobaczyc Jej oczy. Klasa fotka jak z żurnala.Gratuluje tymbardziej ze to nie byla sesja.

Kamash
05-11-2006, 14:36
doskonały kadr i ta gradacja szaro niebieskiego tła.. bardzo czyste.. bardzo estetyczne.. genialny ten kadr.. swietne

Kamash
05-11-2006, 14:39
faktycznie dekolt nieco przy ciemny, blady.. szczegolnie w koleracji do nie tak dalekiej reki..

Archangel
05-11-2006, 14:48
IMHO dziwnie czyma to cygaro
ładnie, ładne kolorki

stig
06-11-2006, 00:41
IMHO dziwnie czyma to cygaroZrobilismy rozeznanie na temat "czymania". Najczesciej spotykane sa dwa sposoby; tak jak na zdjeciu i drugie, kiedy palec wskazujacy i srodkowy zagiete sa w kierunku srodka dloni, a cygaro lezy miedzy nimi. Wybralismy pierwszy sposob, bo... cos trzeba bylo wybrac. :D

stig
06-11-2006, 00:47
dla mnie wzorzec, lecz chcialbym zobaczyc Jej oczy.
Oczu Magdy mozesz naoogladac sie do woli w tych watkach:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=10891
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=6878
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=10063

A to zdjecie mialo wlasnie byc "bez oczu". ;)

stig
07-10-2008, 12:50
Fajne foto ale czemu tak obcięte"bo" -- niestety musi wystarczyc... ;)

motylanoga
07-10-2008, 13:37
Bardzo mi się podoba chłodna tonacja, ale trochę niefartownie wyszło połączenie cygara i czarnych końców paznokci, kiepsko się kojarzy. Wiem, czepiam się szczegółów ;)

Orkaniusz
08-10-2008, 20:27
No no, stig, wątek odżył po dwóch latach :D Niesamowite :-)
Mnie tam się zdjęcie podoba (chłodne barwy, fajna jest ta delikatna poświata wokół modelki - znaczy podświetlenie tła). Aczkolwiek, kadrowanie z obcięciem twarzy dla mnie zbyt awangardowe - wolę normalnie - po chłopsku - prosto - z twarzą. :-)

Ciacho
09-10-2008, 07:54
W fotografii obowiązują zasady kompozycji itd. Ale czy fotografia nie byłaby nudna gdyby nie można ich łamać w uzasadnionych przypadkach.Tu autor tnąc twarz zainteresowanie widza skupia na cygarze i jego otoczeniu (dym, ręka)
Zasada "po przekątnej" kieruje wzrok na cygaro i właśnie pewnie o to chodziło-autor osiągnął zamierzony cel.
Bardzo podoba mi się właśnie układ, trochę mniej kolorystyka, ale jak sobie wyobraziłem to zdjęcie z idealnymi kolorkami to nie miało by ono klimatu.Byłoby cukierkowe dlatego lepiej niech tak pozostanie.

remek
09-10-2008, 08:42
Ach... troszke sie reka omsknela... :D

Zaje...a odpowiedź! :) Od razu dzień staje się piękniejszy :)

Zdjęcie super tylko nie podchodzą mi te czarne paznokcie. Reszta cacy!

mOSAd
10-10-2008, 16:12
Nie rzuciło mnie na kolana. Wzrok przyciągają sina klatka oraz kant dłoni. Sam kadr niespacjalnie mi leży, a brak biustu powoduje, że ciężko stwierdzić od razu, czy to mężczyzna czy kobieta. Wydźwięk zdjęcia również dla mnie niejasny.

stig
10-10-2008, 16:52
Nie rzuciło mnie na kolana. Wzrok przyciągają sina klatka oraz kant dłoni. Sam kadr niespacjalnie mi leży, a brak biustu powoduje, że ciężko stwierdzić od razu, czy to mężczyzna czy kobieta.Pozostawie bez komentarza, bo jak najbardziej masz racje w pewnych kwestiach, a w pozostalych nie musisz sie przeciez ze mna zgadzac. :) Jak latwo zauwazyc, to fotka sprzed dwoch lat, i teraz sam jestem swiadom wielu jej niedoskonalosci. ;)



Wydźwięk zdjęcia również dla mnie niejasny.A to mnie zafrapowalo... :) Czy kazde zdjecie musi miec rozumiany i od razu rzucajacy sie w oczy wydzwiek? Rozumiem, ze ta praca jest dla Ciebie niejasna, a ja nawet dodam, ze nie ma w niej nic, bo robilem ja w trakcie pierwszego mojego spotkania z lampami studyjnymi, podniecony nowym zakupem. ;) Ale czy musi miec jakis "dzwiek" czy "wydzwiek"? :) Moze wystarczy po prostu, ze sie komus podoba? Mi, te dwa lata temu spodobala sie zdechla kolorystyka i kadr -- tyle jeszcze pamietam. ;)
Pomijajac juz moje retoryczne pytania, zdajac sobie sprawe z nadal ogromnych brakow w tej materii, naprawde chetnie dowiedzialbym sie czegos o "wydzwieku" zdjec. Skoro juz wspomniales o tym, to moze pociagniemy temat i napiszesz cos wiecej? Najlepiej z uzyciem wlasnych zdjec w postaci przykladow, bo jako ich autor bedziesz mial znacznie latwiejsze zadanie. Proponowalbym to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68226), to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68536), to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68224) i to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68225), bo dla mnie sa one kompletnie niejasne, i naprawde ciekaw jestem tego ich calego "wydzwieku". Nie zrozum mnie zle, ale skoro zajmujesz sie tak trudna dziedzina fotografii jaka jest akt, to jestem przekonany, ze masz w tym temacie duzo wieksze doswiadczenie ode mnie, a ja jestem bardzo lasy na wiedze.

mOSAd
10-10-2008, 18:15
Pomijajac juz moje retoryczne pytania, zdajac sobie sprawe z nadal ogromnych brakow w tej materii, naprawde chetnie dowiedzialbym sie czegos o "wydzwieku" zdjec. Skoro juz wspomniales o tym, to moze pociagniemy temat i napiszesz cos wiecej? Najlepiej z uzyciem wlasnych zdjec w postaci przykladow, bo jako ich autor bedziesz mial znacznie latwiejsze zadanie. Proponowalbym to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68226), to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68536), to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68224) i to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68225), bo dla mnie sa one kompletnie niejasne, i naprawde ciekaw jestem tego ich calego "wydzwieku". Nie zrozum mnie zle, ale skoro zajmujesz sie tak trudna dziedzina fotografii jaka jest akt, to jestem przekonany, ze masz w tym temacie duzo wieksze doswiadczenie ode mnie, a ja jestem bardzo lasy na wiedze.
A czy to, że zajmuję się jakąś dziedziną, to muszę mieć w niej większe doświadczenie? Nie zrobiłeś w życiu ani jednego aktu? No, chyba, że nie zrobiłeś - wtedy mógłbym się takowym "ogromnym" doświadczeniem pochwalić. A jeśli zrobiłeś choć trzy sesje, to masz większe doświadczenie niż ja. A wydźwięk części aktów, także moich, widzę w ciekawym pokazaniu ludzkiego ciała. Pokazałem coś, co mi się spodobało, w sposób jaki mi odpowiadał. Spodobało mi się ciało - jaki fragment - widać na każdym zdjęciu. Raz są to krzywe linie, raz kontrast między kształtem bliskim doskonałości, a kontrowersyjnym punktem spojrzenia na dzisiejszą estetykę. Kiedy indziej jest to eksperyment kolorystyczny, bądź chęć pokazania łagodności kształtów modelki. Może nie osiągnąłem swojego celu, ale czy to znaczy, że zdjęcia są bez "wydźwięku"? Cel aktów wydaje się dość jasno sprecyzowany.
Na powyższym zdjęciu, brak mi jakiegokolwiek elementu, który stanowiłby punkt oparcia dla mojego prościutkiego umysłu. Ot biegam sobie po kadrze wzrokiem i jakoś tak nie widzę po co. Na proste pytanie "Co zdjęcie przedstawia?" odpowiedź nie jest dla mnie prosta. I tyle. Nie mówię, że na przykład technicznie jest złe. Może być super, ale właśnie treści mi mało. Nie umiem tego lepiej wyjaśnić, przykro mi. Ja nie szkolony prosty człek jestem.

stig
10-10-2008, 18:39
A czy to, że zajmuję się jakąś dziedziną, to muszę mieć w niej większe doświadczenie? Nie zrobiłeś w życiu ani jednego aktu? No, chyba, że nie zrobiłeś - wtedy mógłbym się takowym "ogromnym" doświadczeniem pochwalić.No nie zrobilem... Wbrew pozorom, za duzo dystansu mam do swoich umiejetnosci, zeby sie za to zabierac. Jeszcze nie teraz, a tym bardziej dotychczas... ;)




A wydźwięk części aktów, także moich, widzę w ciekawym pokazaniu ludzkiego ciała. Pokazałem coś, co mi się spodobało, w sposób jaki mi odpowiadał. Spodobało mi się ciało - jaki fragment - widać na każdym zdjęciu. Raz są to krzywe linie, raz kontrast między kształtem bliskim doskonałości, a kontrowersyjnym punktem spojrzenia na dzisiejszą estetykę. Kiedy indziej jest to eksperyment kolorystyczny, bądź chęć pokazania łagodności kształtów modelki. Może nie osiągnąłem swojego celu, ale czy to znaczy, że zdjęcia są bez "wydźwięku"?Wybacz, ale ja zadnych z tych rzeczy, o ktorych wspomniales -- nie widze w tych zdjeciach. Przynajmniej nic, co moznaby nazwa ciekawym. Bo, ze "inne", "odstajace od ogolnie pojetej estetyki", albo ze "trupie, zamiast kobiece", nie jest rownowazne (przynajmniej dla mnie), z czyms ciekawym. Dlatego wlasnie poprosilem o dalsza dyskusje, a co za tym idzie -- wyjasnienie mi tych przykladow. Niestety zamiast wyjasnienia dostalem cos, co najwyzej haczy o demagogie. Ale, ale -- prosze bez urazy. To nie jest zaden atak na Twoja osobe czy prace, ile najpewniej po prostu moje dalsze niezrozumienie istoty tego co starasz sie mi wytumaczyc. ;)



Cel aktów wydaje się dość jasno sprecyzowany.Niby tak, ale tego jasnego wlasnie, nie moge sie doszukac na powyzszych przykladach. Dlatego tez zapytalem. Na kazdym po chamsku wrecz (dekapitacja) ukryta osoba jako taka, zadne z nich nie przedstawia ciekwej pozy lub w sposob niebanalny -- ksztaltu kobiety. Na zadnym z tych zdjec, to cialo kobiety nie powoduje u mnie (jako mezczyzny), kompletnie zadnych odczuc. Jest mi zupelnie obojetne -- jak skorzany worek z trocinami.

No, ale dobrze juz. Ja sie przyznalem, ze zrobilem fotke o niczym. Ty mnie nie przekonales do tego, ze cos odmiennego pokazales na swoich zdjeciach, wiec chyba juz wystarczy.

mOSAd
10-10-2008, 19:16
No, ale dobrze juz. Ja sie przyznalem, ze zrobilem fotke o niczym. Ty mnie nie przekonales do tego, ze cos odmiennego pokazales na swoich zdjeciach, wiec chyba juz wystarczy.
Ależ ja nie miałem zamiaru przekonywać Cię, do niczego. Szczególnie w wątku poświęconym Twojemu zdjęciu. To, że ja nie przekonałem Cię do swojego zdania, to znaczy, że albo kiepsko to zrobiłem, albo mamy inne poglądy i moje próby z góry były skazane na niepowodzenie. Jeśli Ci nie pasuje krytyka, to następnym razem nic nie napiszę i tyle. Do niczego nie musisz się też przyznawać - ja tylko wyraziłem swoje zdanie - można je zawsze zostawić bez komentarza. Ja nie wymagam, by ktoś przyznawał się do błędów, lub bronił na siłę swoich zdjęć. Wyrażam jedynie swoją opinię i tyle. Czy jest trafiona, próbujesz ustalić po moich zdjęciach - ciekawe podejście. Ale może i coś w tym jest, krytykę od mistrza łatwiej przełknąć niż od kogoś kto produkuje jakieś badziewie. Nawet jeśli krytyka zasłużona (z tego co rozumiem, to właśnie "przyznałeś").

A to, że zdjęcie sprzed lat - szczerze mówiąc, przegapiłem w momencie już sprecyzowanej opinii.

Ale to ciekawe zjawisko odwetowe czasem obserwuję tu i uwdzie. No cóż, kolejna postać na firmanencie do niekomentowania. Człowiek tylko się naraża na atak na własne podwórko - może to i sposób na zdobycie grupy "darmowych klakierów". Ja już nie skomentuję Twoich zdjęć, ktoś inny zraził się w kolejnym wątku, inny w następnym... i podobnie jak Sailor będziesz miał mocno przebrane grono opiniodawców, którzy dość mają "tłumaczenia" swoich racji, przekonywania, że jednak oni inaczej coś rozumieją itp. Wasze prawo.

stig
10-10-2008, 19:29
Wyrażam jedynie swoją opinię i tyle. Czy jest trafiona, próbujesz ustalić po moich zdjęciach - ciekawe podejście. Ale może i coś w tym jest, krytykę od mistrza łatwiej przełknąć niż od kogoś kto produkuje jakieś badziewie. Nawet jeśli krytyka zasłużona (z tego co rozumiem, to właśnie "przyznałeś").
[...]
Ale to ciekawe zjawisko odwetowe czasem obserwuję tu i uwdzie. No cóż, kolejna postać na firmanencie do niekomentowania.Eeee... Za daleko pojechales. Przyznalem przeciez, ze z wiekszoscia Twoich wytykow na temat tego zdjecia -- zgadzam sie jak najbardziej. Chcialem jedynie porozmawiac o "wydzwieku", ktorego potrzeba istnienia w kazdym zdjeciu nie jest dla mnie oczywista. Zaproponowalem omowienie akurat Twoich zdjec, bo jako ich autor dokladnie przeciez powinienes wiedziec co chciales na nich pokazac, lub co nimi opowiedziec. Dzieki temu mialem nadzieje, na rzeczowe i wyrazniejsze przekazanie mi tego, czego na nich odnalezc nie moge.
To nie byla zadna kontr-krytyka. Ze ja tak odebrales -- pozostaje mi jedynie przeprosic.

kichu
10-10-2008, 19:42
Ja musze napisac, ze tez nie do konca rozumiem idei stojacej za "wydzwiekiem". Zdjecie albo sie podoba albo nie, moze wbudzac emocje, sentymenty, skojarzenia, opowiadac historie. I w ten sposob mozna o zdjeciach rozmawiac, bo przynajmniej cos z takiej rozmowy mozna wywnioskowac.

Natomiast mowienie o "wydzwieku" zdjecia kojarzy mi sie z rozmowami o "misyjnosci" programow telewizji publicznej. Nic z tego nie wynika.

Co do fotki to mi sie pomysl bardzo podoba. Wielbicielom kobiet i cygar na pewno przypadnie do gustu, jedni
i drudzy beda wnikac i zastanawiac sie nad tym, czego na zdjeciu nie widac :) Tonacja raczej zimnej "biznesłomen" niz hawanskiej, ale bywa ze te rzeczy chodza parami. Najbardziej raza tylko czarne paznokcie. Aaaa i tym ktorzy maja watpliwosci co do plci osobny bedacej na zdjeciu chcialem zwrocic niesmialo uwage, ze sposob "czymania" cygara jest jak najbardziej kobiecy :D

Pozdrawiam

mOSAd
10-10-2008, 20:34
Ale odróżnijcie jedną rzecz, ja napisałem, że "Wydźwięk zdjęcia również dla mnie niejasny". To tak jakbym napisał "niebo jest niebieskie". Nie napisałem, że niebieskie niebo mi się nie podoba i wolałbym żółte, albo, że tylko jaskrawoniebieskie, a nie takie szare. Stwierdziłem fakt - poczyniłem obserwację - nie cechowałem jej jakoś specjalnie. A to, że sobie wyciągnęliście wniosek, że mi się to jakoś specjalnie nie podoba, to już wasza nadinterpretacja. To jest uwaga do autora, sugerująca, że jeśli miał on jakiś zamiar, chciał przekazać jakąś myśl, to ona do mnie nie trafiła. I tyle.
EOT.

wupi
12-10-2008, 17:06
bardzo lubie taka tonacje...zdjecie tez lubie

mar22
16-10-2008, 20:23
Tonacja raczej zimnej "biznesłomen" niz hawanskiej, ale bywa ze te rzeczy chodza parami. Najbardziej raza tylko czarne paznokcie. Aaaa i tym ktorzy maja watpliwosci co do plci osobny bedacej na zdjeciu chcialem zwrocic niesmialo uwage, ze sposob "czymania" cygara jest jak najbardziej kobiecy :D
Pozdrawiam


Abstrachując od polemiki o wydźwięku, to z tym kobiecym "czymaniem" cygara to też trzeba uważać, bo dzisiaj
coraz częściej obie płci potrafią być równie kobiece i równie męskie (chyba wiadomo o co chodzi) :twisted:

Co do foty to mi się podoba jako właśnie glamour, no super do reklamówki (jak kolega kichu1979 pisał) businesswoman, zawziętej karierowiczki, bezwzględnej, a cygaro tylko podkreśla fakt iż babsko chce pokazać
że wcale nie jest gorsze od facetów i też ją stać na te rzeczy :)

Oczywiście to moja subiektywna opinia, a jak wiadomo każdy może tą fotę (jak i większość) zinterpretować po
swojemu ;)
Mnie osobiście się podoba, jest dziwna i inna, ale przede wszystkim świetna technicznie

gadula85
23-10-2008, 13:32
według mnie super kadr ,tonacja kolorów bomba !!!!

goldie
24-10-2008, 14:39
stary, no jeśli moje zdanie coś wniesie, a zapewne nie, to powiem tak - bomba - wlasnie ze wzgledu na kolorystyke - jest szykownie i pod kancik