PDA

Zobacz pełną wersję : Stara fotka i obróbka



fumio
18-01-2010, 07:49
Witam,
Mój NX2 nie daje rady z tą fotką. Może ktoś ma ochotę i chwilę czasu aby
poprawić ten zagięty róg?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zok.pl/a/a3m.jpg)

Tutaj oryginał:
http://www.zok.pl/a/a3.jpg

Dzięki i pozdrawiam.

Ew. pliki proszę na maila [email protected]

truman20
18-01-2010, 09:02
Posłałem :)

fumio
18-01-2010, 09:06
Posłałem :)

Sprawdzam, sprawdzam ale nic nie ma ?

POzdr.

fumio
18-01-2010, 10:33
Posłałem :)

Mam. Dzięki.

;-)

Pozdr.

ryszkut
18-01-2010, 16:06
to stempla prostego nie ma ?
jakoś nie jest trudno to naprawić, mam rację? pytam z ciekawości

fumio
18-01-2010, 18:12
to stempla prostego nie ma ?
jakoś nie jest trudno to naprawić, mam rację? pytam z ciekawości

Przy próbie otwarcia tej fotki w NX program pisze że nie zgodna barwa
kolorów i wylatuje.

Pozdr.

wpkx
18-01-2010, 18:20
Przy próbie otwarcia tej fotki w NX program pisze że nie zgodna barwa
kolorów i wylatuje.

Przekonwertuj b&w na kolor (lub zeskanuj jako kolor) i wtedy się otworzy.
Capture NX/NX2 jest pod tym względem głupi jak but w kształcie Nikona D3.

Andrzej Olender
18-01-2010, 19:02
Dokonałem jeszcze kilku drobnych korekcji. Jak się podoba to mogę na maila przesłać w pełnym rozmiarze.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mankament.pl/download/a32-small.jpg)

wlopis
18-01-2010, 21:24
fumio, sprawdź swoją pocztę, wysłałem zdjęcie po korekcji.
Andrzej Olender, źle odtworzone prawe biodro postaci, uzyskano wrażenie wklęsłości, a nie wypukłości.

Andrzej Olender
18-01-2010, 21:28
fumio, sprawdź swoją pocztę, wysłałem zdjęcie po korekcji.
Andrzej Olender, źle odtworzone prawe biodro postaci, uzyskano wrażenie wklęsłości, a nie wypukłości.

Masz rację, teraz również to widzę, siedzenie przed komputerem od 8 rano nie sprzyja oczom :)

wlopis
18-01-2010, 21:44
Ostatnio dużo siedzę przy tego typu pracy, archiwizuję stare przeźrocza sprzed trzydziestu i więcej lat. Na niektórych brak koloru niebieskiego, to te wywoływane w końcówce lat osiemdziesiatych, tragedia. Są takie które przetrwały pożar w rodzinie, a wiec wiele problemów. Po cyfrowej obróbce wiele z nich przeżywa swoją druga młodośc dając wiele radości.

fumio
18-01-2010, 22:50
fumio, sprawdź swoją pocztę, wysłałem zdjęcie po korekcji.
Andrzej Olender, źle odtworzone prawe biodro postaci, uzyskano wrażenie wklęsłości, a nie wypukłości.

Sprawdziłem, zapisałem. Bardzo fajnie. Dziękuję.

Pozdrawiam.