PDA

Zobacz pełną wersję : SB-800 i gwarancja...



Ponury_Kosiarz
31-03-2005, 19:12
Witam.
Mam dylemat...
Upatrzyłem sobie lampę w bardzo korzystnej cenie. Na pytanie o gwarancję, dostałem taką odpowiedź:
"> Gwarancja honorowana w polsce, ale ja zachowuje oryginał i dstaje
> pan nasza gwarancje sklepową.
> My załatwiamy gwarancje w serwisie w warszawie."

Mógłby mi ktoś wyjaśnić sens takiego posunięcia ?
Nie czepiałbym się gdyby lampa była z USA i bez gwarancji, ale czy można nie wydać oryginalnej gwarancji przy zakupie ? Co o tym sądzicie ? W końcu to nie trzysta złotych...

Źródła nie podam, żeby ewentualnej reklamy/antyreklamy nie robić...

Pozdrawiam !

c2h5oh
31-03-2005, 19:14
Jesli bylaby to gwarancja nikon polska to moglby Ci ja wydac i nie byloby sensu jej zatrzymywac. Przy takim postepowaniu po prostu jest gwarancja sklepowa - realizowana w polsce, ale przez sprzedawce (o ile sie nie wypnie - wtedy musisz dochodzic swego po sadach)

Ponury_Kosiarz
31-03-2005, 19:24
Jesli bylaby to gwarancja nikon polska to moglby Ci ja wydac i nie byloby sensu jej zatrzymywac

No właśnie, nawet jeśli to europejska gwarancja, to też chyba nie byłoby sensu zatrzymywać... zupełnie tego nie rozumiem... Jaka inna gwarancja jest honorowana w Polsce ? eh...

Robert_P
31-03-2005, 19:32
Poprostu ściemnia i nie ma gwarancji honorowanej w Polsce , sprzęt jest z USA albo wogóle bez gwary .
Nie wiem za ile masz okazje wyrwac tę lampę ale badz ostrożny.

Anonymous
31-03-2005, 21:28
Witam.
Mam dylemat...
Upatrzyłem sobie lampę w bardzo korzystnej cenie. Na pytanie o gwarancję, dostałem taką odpowiedź:
"> Gwarancja honorowana w polsce, ale ja zachowuje oryginał i dstaje
> pan nasza gwarancje sklepową.
> My załatwiamy gwarancje w serwisie w warszawie."

Mógłby mi ktoś wyjaśnić sens takiego posunięcia ?
Nie czepiałbym się gdyby lampa była z USA i bez gwarancji, ale czy można nie wydać oryginalnej gwarancji przy zakupie ? Co o tym sądzicie ? W końcu to nie trzysta złotych...

Źródła nie podam, żeby ewentualnej reklamy/antyreklamy nie robić...

Pozdrawiam !

To prostrze nić się wydaje...

Klient kupił lampę na firmę i wprowadził w koszty. Odliczył VAT i miał sporo taniej. Jednak musiał gwarancję zatrzymać dla siebie w razie jakiejkolwiek kontroli. Wystawia Ci własną bo nie moze już podbić tamtej. Jeśli daje rachunek to prawdopodobnie lewy ale to Cię nie interesuje. Jeśli firma istnieje i prosperuje w Polsce to nie przejmuj się i nie wnikaj. Niska cena to właśnie wynik operacji którą opisałem.

Ponury_Kosiarz
31-03-2005, 22:13
Niska cena to właśnie wynik operacji którą opisałem.

Dzięki za wyjaśnienie. To całkiem logiczne, niemniej jednak, jeśli coś mi sie zepsuje, to firma krzak zawsze może zniknąć/zmienić nazwę/zmienić adres niepotrzebne skreślić...
Ech sam już nie wiem... ryzyko niby jest, ale cena kusi. Mam o czym myśleć.
Jeszcze raz dzięki !

Robert_P
31-03-2005, 22:19
No wygadaj się za ile ??
Własciwie to jeszcze nie słyszałem żeby sb 800 nawaliła.
No własnie jeśli jest bardzo mało awaryjna to może warto zaryzykować ?? Oto jest pytanie :)

matej
31-03-2005, 22:26
No wygadaj się za ile ??

latwo policzyc: ("minimalna cena znaleziona")/(1 + 22% VAT) + "epsilon" = "cena do wziecia",
gdzie epsilon zalezy od przebicia wyssanego z palca przez sprzedawce z zachowaniem warunku "minimalna cena znaleziona" > "cena do wziecia",
c.b.d.o.

uff, uff :mrgreen:

Ponury_Kosiarz
31-03-2005, 22:58
OK OK 1200. Niby nowa. wiem że mało awaryjna, ale nie jest tana a jakby COŚ [tfu tfu] to będę dodatkowo bulił jak za zboże...
A propos, ile dają gwarancji w sklepie, rok czy dwa ?

Albo jest za 1000-1100 na allegro, ale używana i bez gwarancji...

Anonymous
01-04-2005, 06:41
Kosiarz: rzeczywiscie sprzet jest albo spoaz UE i facet robi naorawy na wlasny koszt algbo dziala z firma, chociaz wowczas musialby ci wystawic fakture zeby zrzucic lampe ze stanu. niemniej zaufalbym jakiemus TIP z Allegro i wytargowal te 1200. To normalna cena !

Paradox
01-04-2005, 08:15
Z tego co wiem w fotoit wciąż jest promocja na SB-800 - 1349 zł. To jest sklep, kilku forumowiczów wypowiadało się dobrze na ich temat . Różnica 150 zł. Lampa jest podobno mało awaryjna, ale myśle, że dopłacenie 10 % za święty spokój jest rozsądne.
Poza tym jeśli firma kombinuje teraz , jaka jest pewność, że bedzie wobec Ciebie fair, jeśli coś się popsuje ?

mmarekm
01-04-2005, 13:48
ja swoją sb800 kupiłem w pstryku - też z gwarancją sklepową. Wtedy było taniej niż w innych sklepach, z fakturą. Do tej pory nie musiałem korzystać z tej gwarancji. Ale w razie czego to NP do niczego się nie poczuwa.
Nie wiem jaka procedura istniałaby (kto tą lampę by naprawiał) gdyby się popsuła.