PDA

Zobacz pełną wersję : Torba na sprzęt foto.



Andrzej Olender
16-01-2010, 18:22
Witam oraz proszę o poradę.
Dotychczas użytkowałem plecak Lowepro Slingshot, przestaje jednak wystarczać.
Nie uprawiam reporterki więc skłaniam się ku torbie. Powinna pomieścić:

-D300 + MB-D10
-Nikkor 12-24/4
-Nikkor 35/1.8
-Nikkor 50/1.4
-Samyang 85/1.4
-2 Lampy SB-900
-Nadajniki i odbiorniki radiowe dla lamp.
-Inne drobne rzeczy

Zależy mi by body można było postawić poziomo w torbie, nie bagnetem do dołu, w przyszłości z zapiętym np. 70-200. Cena jaką jestem w stanie przełknąć to okolice 500pln.

Redskull
16-01-2010, 19:01
Tamrac pro 12, Hama defender 220. Skłaniam się ku tym dwóm, ale to tylko subiektywne przemyślenia.

Photoartbox
16-01-2010, 19:17
Ja mam te torbe - http://www.cullmann-foto.de/detail/id/trento-photo-4-black.html wchodzi wszystko co mam w stopce bez najmniejszych problemow (body oczywiscie z gripem i obiektywem na stojaco, nie bagnetem do dolu).

marszull
16-01-2010, 20:18
Lowepro Stealth Reporter D650 AW albo 550
ale jak nie uprawiasz reporterki to moze wlasnie lepiej plecak?

Andrzej Olender
16-01-2010, 20:26
Lowepro Stealth Reporter D650 AW albo 550
ale jak nie uprawiasz reporterki to moze wlasnie lepiej plecak?


Plecak odpada, chciałbym spokojnie sobie postawić torbę i wyjmować co akurat potrzebuje. Plecaki się przewracają itp. już jeden plecak mi wystarczy :)
Zaraz sobie posprawdzam Wasze propozycje. Dzięki za zainteresowanie tematem.

timi
16-01-2010, 22:04
Tak to dla przykładu wygląda w Tamracu Pro 12. Myślę ze to co wymieniłeś spokojnie się zmieści.:)

http://www.iv.pl/images/ffek3d19d0w8032o6.jpg

maniek750
16-01-2010, 22:46
Ja mam Crumplera Master Delhi 770 i jest ona duza! Miesci spokojnie sprzet ten co mam wymieniony w stopce oprocz statywu ;-)

czto
17-01-2010, 23:52
Ja mam Lowepro Stealth Reporter D300 AW. Pakuje do niej D300 z MB-D10 + 17-55 + 80-200 + 50 + 85 + SB800. Mam jeszcze sporo miejsca na "pierdoły". W klapie od góry jest zamek dzieki któremu można wyciągać szkiełka bez konieczności jej otwierania (klapy oczywiście:-D).

WALOD
18-01-2010, 11:48
Zaproponowałem autorowi wątku na PW- Hama defender 220. Jest dla mnie zbyt duża.
Pozdrawiam Wszystkich

coroner
18-01-2010, 15:20
Taka ilość sprzętu powinna się zmieścić w LowePro NOVA 5 lub NOVA 200. Sam ostatnio szukam.

Sabvel
18-01-2010, 18:59
Tradycjonalistom ,zwolennikom prostokątnych toreb mogą się nie podobać,ale
są niedrogie solidne torby Mekko np.Reporter R1X .Kosztuje 200zł z przesyłką.
Sam ostatnio szukam dużej torby i torby Mekko mi się podobają chyba się
zdecyduje na R1X. Podoba mi się oryginalne wzornictwo i funkcjonalność.
Jest jeszcze R2,R2X większa. Kupił nie kupił potargować można. :)

marcinez
19-01-2010, 21:46
Tradycjonalistom ,zwolennikom prostokątnych toreb mogą się nie podobać,ale
są niedrogie solidne torby Mekko np.Reporter R1X .Kosztuje 200zł z przesyłką.
Sam ostatnio szukam dużej torby i torby Mekko mi się podobają chyba się
zdecyduje na R1X. Podoba mi się oryginalne wzornictwo i funkcjonalność.
Może sie mylę, ale torby tej firmy podobne są do toreb firmy Domke?? Jeśli tak to o oryginalności raczej nie ma mowy :)

himi
19-01-2010, 23:53
Mekko (toż to jawna kopia domke - cienia oryginalności w nich nie ma) są cięższe od domke, niepotrzebnie napakowano tam dodatkowe klapy (R1X) i kieszenie na rzep (R1X). Mają też dużo cięższe inserty - w domke są one ultralekkie. Mekko ma metalowe klamry tam, gdzie domke ma wytrzymałe plastiki. To wszystko sprawa, że szybko odpuściłem sobie (miałem jakiś czas) R1X i R3X (odpowiednik F3X domke). Jeśli ktoś może zamiast 200 na mekko wydać 400 na domke to nie pożałuje. Moi faworyci domke to f6 i f2. Do tego mam pas z sakwami tejże firmy i nie mam problemów na robocie.

Andrzej Olender
22-01-2010, 20:42
Dzięki wszystkim za porady, zakupiłem dzisiaj Tamrac Pro 12, świetnie wykonana oraz mieści to co zaplanowałem :)