Zobacz pełną wersję : Jak się obrabia takie foty? Ależ ciekawa jakość...
hej, i kolejne z tematu "jak to jest zrobione..."
Jak uzyskać taką jakość?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/35i24g9-1.jpg
źródło (http://i49.tinypic.com/35i24g9.jpg)
Napisz cos szerzej o tej "jakosci", bo probuje sie jej doszukac na tym plakacie w ekranowej rozdzielczosci, i nijak nie wiem o jakiej jakosci piszesz...
chodziło mi o kolorystykę, plastyczność - niekoniecznie o rozdzielczość ;) coś jak filmy typu Władca Pierścieni, H.Potter w porównaniu z np. plastyką współczesnej komedii romantycznej.
chodziło mi o kolorystykę, plastyczność - niekoniecznie o rozdzielczość ;) coś jak filmy typu Władca Pierścieni, H.Potter w porównaniu z np. plastyką współczesnej komedii romantycznej.
Nic nadzwyczajnego w tym zdjeciu nie widzie. W kazdym badz razie przepis banalnie prosty:
1. Ubierz ludzi w ciuchy z epoki,
2. Zabierz na plaze w porze, kiedy slonce nie bedzie w zenicie, a morze koniecznie po odplywie ;)
3. Kaz im sie zachowywac w nieco bardziej skomplikowany sposob niz sterczenie na bacznosc,
4. Obierz kadr w taki sposob, zeby slonce nie swiecilo zza Twoich plecow (po cieniach sobie wydedukujesz),
5. Zrob zdjecie.
6. W kompie doloz troche chmurek, gapiora, usun nadmiar sladow, rozjasnij nieco zacienione obszary modeli, zaloz delikatny filtr barwny, tudziez pomiachaj suwaczkami od "selective color" i/lub "color balance", doloz mala winietke i gotowe.
Ale horyzont w 1/2 bleee.. :>
stig w zasadzie pomocna jest tu druga połowa punktu 6, dzięki :)
Andrzej Olender
16-01-2010, 15:27
Jak pisze stig + idę o zakład że ta scena jest składana z minimum 3 zdjęć.
a czemu niby nie z jednego rawa? spokojnie dało by radę...
trzeba pamiętać że chmurki są raczej na pewno domalowane...
microbot
16-01-2010, 16:18
Fotomontaż jak nic. Ptaszor domalowany, dziewczynka biegnie a za nią nie ma żadnych śladów. Chłopk biegnie po piasku a ślady są obok. Stempelkologia :) co nie umniejsza tej ... grafice nic a nic :)
Andrzej Olender
16-01-2010, 16:23
a czemu niby nie z jednego rawa? spokojnie dało by radę...
trzeba pamiętać że chmurki są raczej na pewno domalowane...
Może by się dało ale rozmawiamy o przedstawionym zdjęciu, wystarczy zdrowym okiem całość przeanalizować, kolega microbot zauważył to samo co ja.
mógł być też filtr połówkowy + cross z color effex pro + trochę wklejania
mógł być też filtr połówkowy + cross z color effex pro + trochę wklejania
-jakiś konkretny ten filtr?
-a cross może być z colorBoosta? ;)
fotojacek
22-01-2010, 02:00
No to coś dla tych co lubią zastanawiać się "jak to jest zrobione" - fota wygrzebana gdzieś w necie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/i/czerwoneaudi.jpg/)
jackrabbit
22-01-2010, 02:11
bym powiedzial ze photomatix ale za ladne :)
Ja bym powiedział, że 3D studio :mrgreen:
chyba tak sie robi http://endupliquant.blogspot.com/
o! senks! mogliby jeszcze coś o samej obróbce napisać, ale i tak fajnie, że jest porównanie z oryginalnym foto :)
hdr i nic poza tym. jak masz plik o ogromnej masie to można na nim zrobić praktycznie wszystko. pokusił bym się nawet o stwierdzenie że samochód nie był doświetlany, tylko poświata jest namalowana.
całkiem miły nie-photomatixowy photomatixowy hdr
barracuda
25-01-2010, 18:36
Nic nadzwyczajnego w tym zdjeciu nie widzie. W kazdym badz razie przepis banalnie prosty:
1. Ubierz ludzi w ciuchy z epoki,
2. Zabierz na plaze w porze, kiedy slonce nie bedzie w zenicie, a morze koniecznie po odplywie ;)
3. Kaz im sie zachowywac w nieco bardziej skomplikowany sposob niz sterczenie na bacznosc,
4. Obierz kadr w taki sposob, zeby slonce nie swiecilo zza Twoich plecow (po cieniach sobie wydedukujesz),
5. Zrob zdjecie.
6. W kompie doloz troche chmurek, gapiora, usun nadmiar sladow, rozjasnij nieco zacienione obszary modeli, zaloz delikatny filtr barwny, tudziez pomiachaj suwaczkami od "selective color" i/lub "color balance", doloz mala winietke i gotowe.
Dobre z tym usuwaniem nadmiaru śladów. Faktycznie trochę ich brakuje na tym plakacie. No chyba, że zrzucili ich ze śmigłowca wprost w to miejsce na plaży:)
Takie fotki robi się w studio na green screenie lub blue boxie. A tło możesz sobie dołożyć jakie Ci się podoba.
newcomer
04-02-2010, 14:18
Jak pisze stig + idę o zakład że ta scena jest składana z minimum 3 zdjęć.
Tak na prawdę no nie jestem pewien czy ci wszyscy ludzie w ogóle pozowali do tego zdjęcia na plaży - to w końcu plakat filmowy, więc oprócz chmurek to pewnie morze (czy też ocean) i piasek też mogły być domalowane.
Tak na prawdę no nie jestem pewien czy ci wszyscy ludzie w ogóle pozowali do tego zdjęcia na plaży - to w końcu plakat filmowy, więc oprócz chmurek to pewnie morze (czy też ocean) i piasek też mogły być domalowane.
Kliknij (http://3.bp.blogspot.com/_1xZYyV6XtJg/S1Lnjf2B5TI/AAAAAAAABCs/UWUO5u90uLY/s1600-h/afade9386ec75e9059e696c79a56ded5.in_page.jpg) :)
ogólnie to http://endupliquant.blogspot.com/
marszull
04-02-2010, 17:32
Przeciez ten link jest w tym watku, pare postow wyzej ;-)
Przeciez ten link jest w tym watku, pare postow wyzej ;-)
no co ty? :P przytoczyłem, bo kolega newcomer widocznie przeoczył ;)
shimetsu
06-02-2010, 14:16
chodziło mi o kolorystykę, plastyczność - niekoniecznie o rozdzielczość
Pomijając, że to fotomontaż.
W prosty sposób można uzyskać podobny efekt w Photoshopiez JPGa
1. skleiliśmy już scenę jaką chcemy mieć (i jest ona w jednej tonacji)
2. Obraz -> Dopasowania -> Barwa/Nasycenie - zmniejszamy wg gustu nasycenie
3. Obraz -> Dopasowania -> Cień/Podświetlenie - tu trzeba się nabawić suwakami trochę więcej, bo automatyczne ustawienie zrobi nam z tego jakiś gniot.
4. Obraz -> Dopasowania -> Poziomy (jeśli jest za mało słońca, biały suwak trochę w lewo i czarny baaaaaaaaardzo minimalnie w prawo)
5. Na koniec wyostrzamy troszkę. (oczywiście nie automatycznie)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.