Dudi
03-11-2006, 20:47
Na początek standard: czyli Witam serdecznie :) Mam nadzieję że przyjmiecie nawróconego na Nikonowską wiare ;)
No więc w czym rzecz... Spodziewam sie niewielkiego zastrzyku gotówki, około 1000-1200 zł(może Ciut wiecej) który będę chciał zainwestować w sprzęt. I to mi się wydaje ostatni dzwonek, więc sprzedaję stary sprzęt za 2000 zł, co w sumie daje razem 3000-3200zł . Wiem że różnice między D50,D70, a D70s to w większości indywidualne doznania organoleptyczne.. więc pytanie :) jaką konfigurację byście polecili przy wyżej wymienionych funduszach. Bo mam dojście do D70 za 1550 zł, lub D50 nówka za 1800... Wiem że wolę tańsze body a lepsze szkło , wiec D80 odpada:)
Zestawik głównie do portretu, również sesje w plenerze, no i wiadomo, czasem na jakiejś wycieczce coś ustrzelić(bynajmniej dopóki nie skompletuję sobie studia w domu).
Więc... brać samo body i kupić lepsze szkło, jeśli tak to jakie? czy brać z jakimś kitem, powiedzmy Nikkorem 18-70? Wprawdzie światło ma 3,5-4,5 ale słyszałem że jest dobry optycznie, choc zastanawiam sie czy nie lepiej np tamron 28-70/2.8 xr ld ... ale nie wiem jak to z nim jest. Wiadomym jest że z czasem bede chciał nabyć 50mm 1.8 ale o tym później. Czy może do portetu jakieś manualne M42 ?
Jak Wy byście to widzieli? Dzieki wielkie za wszelkie sugestie i opcje :) Pozdrawiam
No więc w czym rzecz... Spodziewam sie niewielkiego zastrzyku gotówki, około 1000-1200 zł(może Ciut wiecej) który będę chciał zainwestować w sprzęt. I to mi się wydaje ostatni dzwonek, więc sprzedaję stary sprzęt za 2000 zł, co w sumie daje razem 3000-3200zł . Wiem że różnice między D50,D70, a D70s to w większości indywidualne doznania organoleptyczne.. więc pytanie :) jaką konfigurację byście polecili przy wyżej wymienionych funduszach. Bo mam dojście do D70 za 1550 zł, lub D50 nówka za 1800... Wiem że wolę tańsze body a lepsze szkło , wiec D80 odpada:)
Zestawik głównie do portretu, również sesje w plenerze, no i wiadomo, czasem na jakiejś wycieczce coś ustrzelić(bynajmniej dopóki nie skompletuję sobie studia w domu).
Więc... brać samo body i kupić lepsze szkło, jeśli tak to jakie? czy brać z jakimś kitem, powiedzmy Nikkorem 18-70? Wprawdzie światło ma 3,5-4,5 ale słyszałem że jest dobry optycznie, choc zastanawiam sie czy nie lepiej np tamron 28-70/2.8 xr ld ... ale nie wiem jak to z nim jest. Wiadomym jest że z czasem bede chciał nabyć 50mm 1.8 ale o tym później. Czy może do portetu jakieś manualne M42 ?
Jak Wy byście to widzieli? Dzieki wielkie za wszelkie sugestie i opcje :) Pozdrawiam