PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana systemu - Z czym ugryźć Nikona?



Dudi
03-11-2006, 20:47
Na początek standard: czyli Witam serdecznie :) Mam nadzieję że przyjmiecie nawróconego na Nikonowską wiare ;)
No więc w czym rzecz... Spodziewam sie niewielkiego zastrzyku gotówki, około 1000-1200 zł(może Ciut wiecej) który będę chciał zainwestować w sprzęt. I to mi się wydaje ostatni dzwonek, więc sprzedaję stary sprzęt za 2000 zł, co w sumie daje razem 3000-3200zł . Wiem że różnice między D50,D70, a D70s to w większości indywidualne doznania organoleptyczne.. więc pytanie :) jaką konfigurację byście polecili przy wyżej wymienionych funduszach. Bo mam dojście do D70 za 1550 zł, lub D50 nówka za 1800... Wiem że wolę tańsze body a lepsze szkło , wiec D80 odpada:)
Zestawik głównie do portretu, również sesje w plenerze, no i wiadomo, czasem na jakiejś wycieczce coś ustrzelić(bynajmniej dopóki nie skompletuję sobie studia w domu).

Więc... brać samo body i kupić lepsze szkło, jeśli tak to jakie? czy brać z jakimś kitem, powiedzmy Nikkorem 18-70? Wprawdzie światło ma 3,5-4,5 ale słyszałem że jest dobry optycznie, choc zastanawiam sie czy nie lepiej np tamron 28-70/2.8 xr ld ... ale nie wiem jak to z nim jest. Wiadomym jest że z czasem bede chciał nabyć 50mm 1.8 ale o tym później. Czy może do portetu jakieś manualne M42 ?

Jak Wy byście to widzieli? Dzieki wielkie za wszelkie sugestie i opcje :) Pozdrawiam

badboy21
03-11-2006, 21:09
3200 powiadasz
d 50 uzywke za okolo 1300 duzo ich teraz sie wyprzedaje :)
tamron 28-75 okolo 900 uzywany sa aktualnie 2 na allegro
i portretowka moze byc 50mm 1.8 za okolo 450 uzywka
lub nikkor 85mm 1.8 okolo 1200 uzywka

qooba
03-11-2006, 21:36
85mm 1.8 używany można kupić za ~800zł
pamiętaj o karcie ~100zł
pomyśl może o lampie, jeśli jej potrzebujesz? Używane: SB-800 za ~1000zł, Sb-600 ~650zł
za kwotę podaną przez Ciebie udało mi się skompletować to co mam w stopce, wszystko z papierami, body z przebiegiem ~8000 klatek, 18-70 stan sklepowy, 50-tka trzymiesięczna ;)

Dudi
03-11-2006, 21:51
Bardzo fajny zestawik, jedyne co mnie zastanawia, czy warto dopłacać do tego tamrona 28-70/2.8 xr ld czy lepiej wziąć ten 18-70... Sądzę że bardziej przyda mi sie dobre szkło do portretu, bo z tele korzystałbym ewentualnie na koncertach... ale z ciemnym tele to najwyżej ciemną d**e wokalisty sfotografuję :) A jednak F2.8 w całym zakresie to już coś...

Co do lampy, jasne że o niej myśle, możnaby dorobić na jakimś ślubie :)

No i jeszcze jedna opcja... body + dobre szkło do portretu.. tylko nie wiem czy sama 50 1.8 mi wystarczy, chyba wygodniej byłoby z tym tamronem, a reszte zainwestować w oświetlenie, tzn jakiś softbox, lampy lub tło...

qooba
03-11-2006, 22:08
czy warto dopłacać? to zależy co kto lubi... Jeśli do portretów, to tamron będzie znacznie lepszy niż 18-70 z racji światła, ostrości i plastyki na długim końcu - jeśli nie ma FF/BF ;)
50mm do portretów jest wg wielu uznawana za zbyt krótkie szkło, wg mnie niekoniecznie, ale do kompletu kupię niebawem 85mm 1.8 ;)

a 70-210 do koncertów można używać jeśli odbywają się w słoneczne południe ;)
chociaż zdażało się robić nim portrety w trakcie kabaretu w ciemnej jak d... sali

Dudi
03-11-2006, 22:17
No właśnie... A jeśli będzie FF/BF to obejmuje to gwarancja? bo jeśli nie to istnieje ryzyko że egzemplarze na allegro posiadają tą wadę... choć nie jest to przecież koniec świata...

Jasne , na pewno z przypływem gotówki kupie sobie jakiś standardowy zoomik, nawet takie 55-200 by wystarczyło. :) Ale na razie skupie sie na tym co potrzebuje najbardziej :) lepiej kupić mniej a dobrze, nie?:)
Więc co do szkła to chyba już raczej padło na tego tamrona, body pójde jeszcze pomacać :) a reszte zainwestuje w jakiś softbox, tło i inne pierdoły :) no chyba że dostane wiecej niż sie spodziewam, to wtedy bede kombinował na co przeznaczyć reszte :)

Na razie jeszcze pare tygodni czekam, wiec ewentualnie inne opcje wchodzą w gre :) Dzięki Kuba za zainteresowanie tematem. :)

qooba
03-11-2006, 22:46
No właśnie... A jeśli będzie FF/BF to obejmuje to gwarancja? bo jeśli nie to istnieje ryzyko że egzemplarze na allegro posiadają tą wadę... choć nie jest to przecież koniec świata...

nie wiem jak ze sprzedawcami z allegro, ale w normalnych sklepach pewnie będziesz mógł sprawdzić obiektyw na miejscu i ewentualnie poprosić o inny egzemplarz.
A FF/BF prz każdym obiektywie to poważny problem, z reguły dyskwalifikujący jego używanie... Ostrzysz np na oko człowieka oddalonego o 2m od ciebie, a na zdjęciu ostra jest jego dłoń... Nie po to kupuje się chyba obiektyw...

Dudi
03-11-2006, 23:54
Tzn, wiadomo że to zależy też od stopnia przesunięcia... Oczywiście będę chciał aby mój egzeplarz był pozbawiony tej wady, zwłaszcza kiedy inwestuję w to dość sporo kasy. ajak przeprowadzić test na miejscu najlepiej?

JHollow
04-11-2006, 00:39
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12498&highlight=2800

Polecam !!

Dudi
04-11-2006, 00:52
Nazbyt więcej w tamtym temacie nie ma :) No ale będę go śledził, dzięki :)

teo_ost
04-11-2006, 01:38
Dudi - ciekawie trafiles - bo ja wlasnie niedlugo bede mial nowke :D :D

Zapraszam do tego watku:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=153555&posted=1#post153555