PDA

Zobacz pełną wersję : Leica R4



turbokolor
15-01-2010, 15:34
Czy warto dzisiaj kupic leice r4, jesli tak to w jakiej cenie?

leon001
16-01-2010, 00:54
Moim zdaniem zdecydowanie nie. Z jednego względu - jest to duży aparat, nie spełnia tego, czego oczekuję się od Leici - dyskrecji. Jak kupować Leicę to tylko z seri M, będzie droższa zapewne, ale zapewni to czego oczekuje się (przynajmniej ja) od tego aparatu: jest cicha i nie zwraca uwagi, wyglądasz na pierwszy rzut oka na totalnego amatora, który nie umie zdjęć robić. I oto chodzi. Łatwo się wtopić w otoczenie i bezkarnie fotografować.
Takie jest moje zdanie.
A z lustrzanek bardziej polecałbym Nikona FM2 lub FM3A. Moźliwości te same co R4, waga mniejsza i obiektywy tańsze i w większym wyborze.

Mariusz888
16-01-2010, 01:46
leon001 - ale bzdury piszesz... ;) czyli np odradzasz średni format Leici a mianowicie S2 za 80k zł puszka, szkła w cenach 15-25k albo grip za 4,5k zł ;) bo "to nie system Leica-M", bo "nie jest mała" i przez to

jest to duży aparat, nie spełnia tego, czego oczekuję się od Leici - dyskrecji.
:lol: jednym słowem, idąc Twoim tokiem rozumowania Leica S2 to kicha i szkoda to brać do ręki :lol:
EDIT
Jestem świadom że jest to dział z analogami ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

leon001
16-01-2010, 12:12
leon001 - ale bzdury piszesz... ;) czyli np odradzasz średni format Leici a mianowicie S2 za 80k zł puszka, szkła w cenach 15-25k albo grip za 4,5k zł ;) bo "to nie system Leica-M", bo "nie jest mała" i przez to

:lol: jednym słowem, idąc Twoim tokiem rozumowania Leica S2 to kicha i szkoda to brać do ręki :lol:
EDIT
Jestem świadom że jest to dział z analogami ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

Czytaj uważnie i ze zrozumieniem Kolego.
1. Moje uwagi dotyczą wyłącznie Leici R4 w formacie 35mm, sytem S2 to inna klasa sprzętu i zastosowania.
2. Jest to moja opinia wyrobiona po wielu latach pracy w zawodzie reportera.
3....odradzasz średni format Leici.." penie chciałbyś, aby tak napisał, ale to nie moje słowa.

Mariusz888
16-01-2010, 12:30
leon001 niestety nie masz racji... ;)


1. Moje uwagi dotyczą wyłącznie Leici R4 w formacie 35mm, sytem S2 to inna klasa sprzętu i zastosowania.
BO

Jak kupować Leicę to tylko z seri M,
;) Jeśli nie piszemy o Leica-S to nie piszemy też o Leica-M a trzymajmy się Leica-R o którą autor pyta prawda? Natomiast nigdzie nie widzę abyś poruszył wady i zalety modelu R4 o który autor pyta - przynajmniej nie w sensie konkretnego modelu a dywagacji o Leica-M ;)

leon001
16-01-2010, 12:37
leon001 niestety nie masz racji... ;)

BO

;) Jeśli nie piszemy o Leica-S to nie piszemy też o Leica-M a trzymajmy się Leica-R o którą autor pyta prawda? Natomiast nigdzie nie widzę abyś poruszył wady i zalety modelu R4 o który autor pyta - przynajmniej nie w sensie konkretnego modelu a dywagacji o Leica-M ;)

Już raz napisałem, że jest moja opinia na temat apartu(-ów) Leici w formacie 35mm. Więcej nie będę się powtarzał:)

Keek
16-01-2010, 13:29
Nie mialem 4ki. Tylko 5,6 i 7. Bardzo przyjemne aparaty. Ladna matowka, calkiem male w porownaniu do innych lustrzanek. Od Mki sa wieksze tylko o wystajacy pryzmat. Jesli jest w dobrym stanie i nie potrzebujesz TTL flesza - bo to chyba dopiero w 5ce, mozesz kupic. Niestety o cenie nie powiem. Swoja ostatnia, sprzedalem w 2001 roku (nawet nie pamietam za ile) i nie sledzilem cen od tamtej pory.

spiritwood
16-01-2010, 13:37
Miałem to już wielokrotnie napisać, ale padło na ten wątek, więc zaofftopuję tutaj:
[rK] - świetne fotografie na Twojej stronie.

Keek
16-01-2010, 13:48
Dziekuje. Ale zadnych Lajek juz nie mam :D

spiritwood
16-01-2010, 13:50
;1690920']Dziekuje. Ale zadnych Lajek juz nie mam :D

Dlatego nie napisałem, że robisz świetnymi aparatami ;) :-P, tylko że masz świetne fotografie, a o to przecież nam wszystkim chodzi ;)
A tak zupełnie poważnie - uwielbiam ten klimat fotografii. Jeśli wolno spytać - wszystko z 35mm? Na czym skanujesz?

Keek
16-01-2010, 14:18
Poza kilkoma wyjatkami wszystkie prostokatne to 35mm, a kwadratowe - MF. Kolo 12tu z cyfry.
Skanowane Epsonem 3170 (a przynajmniej jakims z 3ka na poczatku)

jazco
18-01-2010, 12:06
Moim zdaniem Leica R to świetne aparaty :)
Problem może być z dostępem do szklarni i cenami.

Wolałbym Contaxa. Albo Olympusa OM.