PDA

Zobacz pełną wersję : Znowu ukradli!



Lucky_Luck
15-01-2010, 09:39
Znany gość ukradł moje zdjęcia do swojego profilu na naszej klasie :twisted: (prawdziwego profilu). Owe fotografie umieszczone zostały przeze mnie w portalu dziennikarstwa obywatelskiego z którym NK nie ma żadnej umowy współpracy. Pytania:

http://www.zpaf.pl/pl/content/prawa_aut/tabele.php

1. Pod jaki pkt. to może podlegać"? Masa ludzi oglądała to na jego profilku.

2. Chce mu wystawić fakturę, ale nie mam w działalności wpisanych podmiotów w kwestii dziennikarstwa i fotografii. Może tak być?

PS. Macie jakieś formatki z paragrafami jakie trzeba mu podesłać?

Lucky_Luck
15-01-2010, 14:48
Aaa, jeszcze podstawowa sprawa. Czy w przypadku kradzieży zdjęcia do serwisu Nasza Klasa, możemy mówić o komercyjnym użyciu fotografii?

ku6i
17-01-2010, 07:55
Zasada nr jeden: nic nie wysyłaj, nie dzwoń do gościa, nie odzywaj się do niego w ogóle póki nie polecisz do prawnika i dostaniesz potwierdzenia na piśmie, że w dniu tym i tym na stronie takiej a owakiej wisiało takie to a takie zdjęcie Twojego autorstwa, na którego umieszczenie nie wyrażałeś zgody.

Jak chcesz gościa spłukać z pieniędzy to musisz niestety najpierw zainwestować. Póki nie odwiedzisz prawnika, nie wracaj do tego wątku. Więcej informacji nt. tego jak takie potwierdzenie ma wyglądać znajdziesz szukając archiwalnych wątków na forum, wyszukiwarka niech Ci będzie drogowskazem.

pewex
30-01-2010, 17:32
Na pewno nie można mówic o komercyjnym wykorzystaniu - to raz - dwa, ochrona wizerunku, trzy - nie wystawiaj mu paragonu an iżadnej faktury bo umowy kupna sprzedaży nie zawarto. Pozatym polecam lekture ustawy o ochronie praw autorskich i praw pokrewnych.