PDA

Zobacz pełną wersję : Zablokowanie ostrości prośba o pomoc



darkownik
14-01-2010, 22:43
Witam,
Uzytkuję Nikona d90 od kilku dni. Powiedzcie proszę jak zablokować spustem migawki czujniki ostrości, tak abym wiedział na których przedmiotach czy obiektach została ustawiona ostrość. Które ustawienia mam zmienic w menu.
Dzieki z góry za pomoc.

Paput
15-01-2010, 00:37
Dżwigienka/pokrętło Autofocusa (M,S,C) ustawione na "S". To wszystko...

Kiedy wciśniesz spust do połowy, wtedy aparat ustawi ostrość i będzie ją "trzymać".
Pozdrawiam

darkownik
15-01-2010, 20:22
Czyli pojedyńczy autofocus S - jasne. Sądziłem, że w przypadku blokady ostrości na wizjerze do momentu wciśnięcia migawki do połowy powinny się podświetlać ciągle wskaźniki af ale tak nie jest. Pomimo tego rozumiem ostrość jest zablokowana. Dzięki za podpowiedź.Pozdrawiam