tomaszekj3
14-01-2010, 16:22
Czołem wszystkim!
Dla większości pewnie to banalne ale dla mnie jak na razie "diabeł jest straszny":confused:. Otóż znajomi poprosili mnie o focenie na ich ślubie pod koniec lutego. A z fotografią portretową mam raczej mniej do czynienia. I tu wielka prośba do ludzi parających się ślubami- chciałbym uzyskać choć kilka wskazówek typu- na co uważać w kościele, na co na sali (czy AWB czy manual) ? Czego unikać a na co stawiać największy nacisk? Jaki wybrać profil kolorów (może jest jakiś ślubny gotowiec do ściągnięcia?), jaką maksymalną czułość, jakiego szkła najlepiej użyć (mam możliwość pożyczyć 50 1.8 do mojego zestawu)? No i oczywiście będę wdzięczny za wszelkie sugestie dot. postprodukcji- nie chodzi mi o gotowy "przepis" ale ogólne wskazówki- żeby nie "przedobrzyć. Każda rada na wagę złota a z zakresu ćwiczeń praktycznych męczę córkę w plenerze :) !
Za wszystkie sugestie z góry wielkie dzięki!
W kwestii formalnej- szukając pomocy na tym forum trafiam jedynie na sety już zrobione- proszące o krytykę. Jeśli jednak zdublowałem temat to przepraszam i proszę adminów o odpowiednią reakcję.
Wszystkim dobrego światła w Nowym Roku!
Dla większości pewnie to banalne ale dla mnie jak na razie "diabeł jest straszny":confused:. Otóż znajomi poprosili mnie o focenie na ich ślubie pod koniec lutego. A z fotografią portretową mam raczej mniej do czynienia. I tu wielka prośba do ludzi parających się ślubami- chciałbym uzyskać choć kilka wskazówek typu- na co uważać w kościele, na co na sali (czy AWB czy manual) ? Czego unikać a na co stawiać największy nacisk? Jaki wybrać profil kolorów (może jest jakiś ślubny gotowiec do ściągnięcia?), jaką maksymalną czułość, jakiego szkła najlepiej użyć (mam możliwość pożyczyć 50 1.8 do mojego zestawu)? No i oczywiście będę wdzięczny za wszelkie sugestie dot. postprodukcji- nie chodzi mi o gotowy "przepis" ale ogólne wskazówki- żeby nie "przedobrzyć. Każda rada na wagę złota a z zakresu ćwiczeń praktycznych męczę córkę w plenerze :) !
Za wszystkie sugestie z góry wielkie dzięki!
W kwestii formalnej- szukając pomocy na tym forum trafiam jedynie na sety już zrobione- proszące o krytykę. Jeśli jednak zdublowałem temat to przepraszam i proszę adminów o odpowiednią reakcję.
Wszystkim dobrego światła w Nowym Roku!