PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy padła karta



tomik34
13-01-2010, 21:03
witam wszystkich
przepraszam że piszę tutaj ale wybrałem dział z największą liczba przeglądających
potrzebuję szybkiej pomocy
problem jest taki:
zrobiłem zdjęcia na imprezie - komercyjne . Przychodzę sobie własnie do domu podłączam moją kartę do kompa i szok !!!
komputer jej nie widzi a właściwie widzi i mówi ze jest uszkodzona , drugi komputer to samo, drugi czytnik CF to samo, podłączyłem przez aparat to samo !!! W aparacie mogę zdjęcia przeglądać - o co chodzi ?

Igus
13-01-2010, 22:24
A próbowałeś zgrać zdjęcia przez Nikon Transfer(czy jakoś tak) ?

jackrabbit
13-01-2010, 22:25
a przez kabel probowales?

tomik34
13-01-2010, 22:47
przez kabel próbowałem nie da się

nikon transfer ? co to ?

DHA
13-01-2010, 22:50
przez kabel próbowałem nie da się

nikon transfer ? co to ?

http://www.optyczne.pl/1252-nowość-Nikon_Transfer_wersja_1.1.2.html

To tak na szybko ;)

Daj znać czy tym programem poszło ...

Pozdrawiam

tomik34
13-01-2010, 23:39
powiem wam że byłem załamany ale udało się
dzięki bardzo za link - nic nie chciadyło pomóc dopiero programik Digital Image Recovery znalazł zdjęcia i je zapisał na twardym nie wiem tylko dlaczego kopiując zamienił nefu na tify ?

tomik34
14-01-2010, 11:07
problemów dalszy ciąg ...
program którego użyłem odzyskał zdjęcia z karty ale zamienił mi nef-y na tif-y przy czym są to tify o wielkości 15 Mb czyli jednak jakby nef
co z tym zrobić ? jak odzyskać nefy ?

Andrzej Olender
14-01-2010, 11:28
Otwórz je np. w Camera Raw. Możliwe że nie będziesz mógł zmienić opcji w zakładce Camera Profile. Reszta stuprocentowo zadziała.
Lepsze to niż nie mieć tych zdjęć w ogóle.

dzejms
14-01-2010, 11:31
Odpisalem Ci juz w innym watku.