PDA

Zobacz pełną wersję : Stary obiektyw, jakie mocowanie?



zbyss00
13-01-2010, 20:38
Witam, otrzymałem w spadku po wujku kilka starych obiektywów i aparat, jako że aparat na film to nie będę korzystał. Obiektywy jednak chciałbym podpiąć do Nikona.
Poniżej jeden z obiektywów, ktoś wie jakie to mocowanie i czy mogę dokupić przejściówkę do Nikona?
Dziękuję za pomoc!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images49.fotosik.pl/247/8635adc7567d6bf1.jpg)

mateo912
13-01-2010, 21:01
a jakbyś tak pokazał zdjęcie bagnetu to by było łatwiej...
co to za szkło?
i jaki aparat dostałeś?

koniecpolska
13-01-2010, 21:15
Podaj też jaki to jest model i typ aparatu analogowego, w taki sposób najłatwiej zdetekuje się bagnet.

Poz tym może się okazać, że nie podłączysz tego obiektywu do nikona, bo nikon ma dość dużą odległość rejestrową - 46,5mm i jest niewiele systemów które mają większą, np Leica R i wartościowe obiektywy.

Oczywiście można użyć przejściówki z soczewką, ale jaki jest tego sens.

Obiektyw wyglada mi na jakąś Leica, i chyba niestety dla Ciebie z bagnetem M. Jeśli korpus ma oznaczenie Mx , gdzie x to cyferka od 1 do 7 lub literka P to radzę sprzedać tego Nikona (cyfrowego mniemam), kupić kilka klisz i zająć się PRAWDZIWĄ fotografią, a nie cyfrowym pstrykactwem.

PS
Wujkowi zamów mszę w podzięce.

wpkx
13-01-2010, 23:02
Witam, otrzymałem w spadku po wujku kilka starych obiektywów i aparat, jako że aparat na film to nie będę korzystał. Obiektywy jednak chciałbym podpiąć do Nikona.
Poniżej jeden z obiektywów, ktoś wie jakie to mocowanie i czy mogę dokupić przejściówkę do Nikona?
Dziękuję za pomoc!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images49.fotosik.pl/247/8635adc7567d6bf1.jpg)

Ustawiam się jako pierwszy (słownie: PIERWSZY) w kolejce do zakupu w/w ;)
Wysyłam priva.

Pierre D.
14-01-2010, 00:01
(słownie: PIERWSZY)

Wierz mi, nie :D

wpkx
14-01-2010, 00:05
Wierz mi, nie :D

Trudno. Ale oficjalnie pierwszy ;)

Czornyj
14-01-2010, 00:25
ktoś wie jakie to mocowanie i czy mogę dokupić przejściówkę do Nikona?

Są dwie wiadomości - dobra i zła:
- zła jest taka, że nie możesz - dystans pomiędzy flanszą obiektywu a powierzchnią filmu w tym aparacie (Leica M) jest znacznie krótszy, niż w jakiejkolwiek lustrzance
- dobra jest taka, że śp. wujek znał się na rzeczy i miał ewidentne umiłowanie do rozwiązań ostatecznych ;)

Swoją drogą od dziś już mnie literalnie NIC mnie na tym forum nie zadziwi :mrgreen:

samek
14-01-2010, 00:43
zbyss00 se robi jaja i tyle - skoro taki łamer jak ja się uśmiał

velaskez
14-01-2010, 00:46
Ja bym sprzedał to szkło i cieszył się dużą kasą :-P

wpkx
14-01-2010, 00:46
zbyss00 se robi jaja i tyle - skoro taki łamer jak ja się uśmiał

Nie pisz tego tak głośno... :mrgreen:

Pierre D.
14-01-2010, 00:48
Jakeś lensa odszyfrował, takeś lamerem zwany być nie możesz...

Czornyj
14-01-2010, 00:48
Ja bym sprzedał to szkło i cieszył się dużą kasą :-P

...a nie bał byś się, że cię wujaszek zacznie straszyć po nocach? :D

Jacek_Z
14-01-2010, 00:52
Ja sądzę, że kolega poczytał sąsiednie watki o Noctiluksie i nas wkręca :) :) :)

velaskez
14-01-2010, 00:53
Gdyby po wujaszku zostało M9 z Noctiluxem, to tak. Pewnie miałbym koszmary o koszmarnym bokehu:mrgreen: A tak...to raczej nie

wpkx
14-01-2010, 00:53
...a nie bał byś się, że cię wujaszek zacznie straszyć po nocach? :D

A jeśli kupującego nawiedzi?

wpkx
14-01-2010, 00:56
Ja sądzę, że kolega poczytał sąsiednie watki o Noctiluksie i nas wkręca :) :) :)

I w dodatku wujaszkiem jest Mario... :mrgreen:

Czornyj
14-01-2010, 00:58
A jeśli kupującego nawiedzi?

Myślę, że dla Noctiluxa bym zaryzykował :lol:

wpkx
14-01-2010, 01:01
Myślę, że dla Noctiluxa bym zaryzykował :lol:

Być może najbardziej nawiedzani okażą się być właśnie właściciele wszelkich Noctiluxów, Noct-Nikkorów, Noktonów... gdyż nawiedzenia następują z reguły nocami.

velaskez
14-01-2010, 01:02
Myślę, że dla Noctiluxa bym zaryzykował :lol:

No właśnie, ja też. Tylko Czorny...jaki jest sens posiadania Noctiluxa bez M9?...Choć jest to jakby jeden krok bliżej. Potem można sprzedać rodzinę na eksperymenty i dokupić M9:mrgreen:

Czornyj
14-01-2010, 01:03
Być może najbardziej nawiedzani okażą się być właśnie właściciele wszelkich Noctiluxów, Noct-Nikkorów, Noktonów... gdyż nawiedzenia następują z reguły nocami.

...i w gruncie rzeczy trzeba być od początku trochę nawiedzonym, by kupić takie szkiełko ;)


No właśnie, ja też. Tylko Czorny...jaki jest sens posiadania Noctiluxa bez M9?...Choć jest to jakby jeden krok bliżej. Potem można sprzedać rodzinę na eksperymenty i dokupić M9:mrgreen:

zaraz, zaraz - przecież wujek zostawił ponoć coś jeszcze? :D

wpkx
14-01-2010, 01:06
No właśnie, ja też. Tylko Czorny...jaki jest sens posiadania Noctiluxa bez M9?...Choć jest to jakby jeden krok bliżej. Potem można sprzedać rodzinę na eksperymenty i dokupić M9:mrgreen:

Eee, tam, Wy i Wasze M9... Najlepsza jest M3 bo ma najlepszy wizjer :D

Pierre D.
14-01-2010, 01:07
Daj spokoj, kto dzisiaj kliszy uzywa ;)

velaskez
14-01-2010, 01:07
zaraz, zaraz - przecież wujek zostawił ponoć coś jeszcze? :D

Fakt, ale to analog. Nic nie da tego +100 do rispektu na dzielni jak błyszczące, wchodzące w stealth mode M9 a nie jakaś anallogowa leica. Pff ;)

Pierre D.
14-01-2010, 01:09
Ale M7 od M9 odroznisz dopiero z odleglosci 1,5 m, no chyba ze zwykles nosic aparat obiektywem w strone brzucha...

Czornyj
14-01-2010, 01:12
Fakt, ale to analog.

Nigdzie nie było napisane, że analog - a jeśli ktoś kupuje na prawo i lewo Noctiluxy, to można się po nim spodziewać wszystkiego ;)

Pierre D.
14-01-2010, 01:13
Bylo, wroc do pierwszego posta.

Czornyj
14-01-2010, 01:15
Bylo, wroc do pierwszego posta.

Pech to pech - a mogło się jeszcze trafić chociaż marne M8...

velaskez
14-01-2010, 01:16
Nigdzie nie było napisane, że analog - a jeśli ktoś kupuje na prawo i lewo Noctiluxy, to można się po nim spodziewać wszystkiego ;)

No moment, napisał że aparat na film. Chyba, że jak się w M9 odchyli LCDka to pod spodem jest taki 'film' ;)

Pierre D.
14-01-2010, 01:18
Kurde, pomyslcie... Facio wlasnie spi, albo uklada zone do snu, o forum nawet nie pamieta - to raptem jego drugi post - a jak wroci tu jutro, to bedzie mial niespodzianke w lotto-stylu...

wpkx
14-01-2010, 01:19
No moment, napisał że aparat na film. Chyba, że jak się w M9 odchyli LCDka to pod spodem jest taki 'film' ;)

Jest, jak się go założy i przesunie ukryty hebelek. Wtedy matryca robi za płytkę dociskową.

wpkx
14-01-2010, 01:21
Kurde, pomyslcie... Facio wlasnie spi, albo uklada zone do snu, o forum nawet nie pamieta - to raptem jego drugi post - a jak wroci tu jutro, to bedzie mial niespodzianke w lotto-stylu...

I jak przetrze oczy to ogłosi przetarg nieograniczony.

velaskez
14-01-2010, 01:21
Kurde, pomyslcie... Facio wlasnie spi, albo uklada zone do snu, o forum nawet nie pamieta - to raptem jego drugi post - a jak wroci tu jutro, to bedzie mial niespodzianke w lotto-stylu...

Wiesz, oni zazwyczaj albo zaczynają tu przesiadywać, albo nie wracają w ogóle. Albo co jest bardzo prawdopodobne - wracają jak coś chcą:mrgreen:

[*oni - czyt. nowi userzy]

Czornyj
14-01-2010, 01:23
Kurde, pomyslcie... Facio wlasnie spi, albo uklada zone do snu, o forum nawet nie pamieta - to raptem jego drugi post - a jak wroci tu jutro, to bedzie mial niespodzianke w lotto-stylu...

Niestety, happy endu nie będzie :lol:
Też w głębi duszy bardzo pragnąłem, żeby ta piękna, epicka historia okazała się prawdą, ale to oczywiście wkręt - pajac wyciął zdjęcie z jakiegoś amerykańskiego komisu:
http://stephensphotocentre.goods.officelive.com/aboutus.aspx (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://stephensphotocentre.goods.officelive.com/images/l9991706.jpg&imgrefurl=http://stephensphotocentre.goods.officelive.com/aboutus.aspx&usg=__FTczW5tYPvcxh5YnjDCp9Ewx46Y=&h=608&w=640&sz=42&hl=pl&start=449&sig2=NtyspaB4F4VPuDr0a6vW4Q&um=1&tbnid=1o1AAu2Bxzi9NM:&tbnh=130&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dnoctilux%26ndsp%3D21%26hl%3Dpl%26sa%3 DN%26start%3D441%26um%3D1&ei=4VJOS-jnDdCK4QaDt83xDw)

Pierre D.
14-01-2010, 01:23
Spokojna glowa, sprzet mu przypomni...

wpkx
14-01-2010, 01:25
Niestety, happy endu nie będzie :lol:
Też w głębi duszy bardzo pragnąłem, żeby ta piękna, epicka historia okazała się prawdę, ale to oczywiście wkręt - pajac wyciął zdjęcie z jakiegoś amerykańskiego komisu:
http://stephensphotocentre.goods.officelive.com/aboutus.aspx&usg=__FTczW5tYPvcxh5YnjDCp9Ewx46Y=&h=608&w=640&sz=42&hl=pl&start=449&sig2=NtyspaB4F4VPuDr0a6vW4Q&um=1&tbnid=1o1AAu2Bxzi9NM:&tbnh=130&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dnoctilux%26ndsp%3D21%26hl%3Dpl%26sa%3 DN%26start%3D441%26um%3D1&ei=4VJOS-jnDdCK4QaDt83xDw (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://stephensphotocentre.goods.officelive.com/images/l9991706.jpg&imgrefurl=http://stephensphotocentre.goods.officelive.com/aboutus.aspx&usg=__FTczW5tYPvcxh5YnjDCp9Ewx46Y=&h=608&w=640&sz=42&hl=pl&start=449&sig2=NtyspaB4F4VPuDr0a6vW4Q&um=1&tbnid=1o1AAu2Bxzi9NM:&tbnh=130&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dnoctilux%26ndsp%3D21%26hl%3Dpl%26sa%3 DN%26start%3D441%26um%3D1&ei=4VJOS-jnDdCK4QaDt83xDw)

Marcin, jesteś WIELKI! :D
Edit: Mówiłem Ci, że tło jest podejrzane.

velaskez
14-01-2010, 01:27
Niestety, happy endu nie będzie :lol:
Też w głębi duszy bardzo pragnąłem, żeby ta piękna, epicka historia okazała się prawdą, ale to oczywiście wkręt - pajac wyciął zdjęcie z jakiegoś amerykańskiego komisu:


Zawsze się zastanawiam w takich momentach, czy Ty masz jakąś wyszukiwarkę, czy po prostu zaczynasz szaleńczo szukać już tego obiektywu po necie ;) To się zdziwi:D

Czornyj
14-01-2010, 01:29
Zawsze się zastanawiam w takich momentach, czy Ty masz jakąś wyszukiwarkę, czy po prostu zaczynasz szaleńczo szukać już tego obiektywu po necie ;) To się zdziwi:D

Eeee tam, szaleńczo - druga strona w wynikach wujka Googla. Swoją drogą mógł się gupielok trochę bardziej wysilić :lol:

Pierre D.
14-01-2010, 01:30
Ok, przegoniles mnie. Do 20 strony wynikow nie dojechalem ;)

wpkx
14-01-2010, 01:31
Eeee tam, szaleńczo - druga strona w wynikach wujka Googla. Swoją drogą mógł się głupielok trochę bardziej wysilić.

No chyba źle mu nie wyszło - wątek na 5 stron w godzinę. :mrgreen:

wpkx
14-01-2010, 01:33
Ok, przegoniles mnie. Do 20 strony wynikow nie dojechalem ;)

Zatem najwyższy czas powitać nowego Leikowicza wśród Nikoniarzy :D
Pochwal się, co masz.

Pierre D.
14-01-2010, 01:34
hm?

wpkx
14-01-2010, 01:35
hm?

Nooo, co masz z czerwoną kropką. Chyba, że dopiero miałeś mieć... ;)

Pierre D.
14-01-2010, 01:37
Na czerwona kropke jeszcze przyjdzie pora :D

velaskez
14-01-2010, 01:39
No chyba źle mu nie wyszło - wątek na 5 stron w godzinę. :mrgreen:

Po pierwsze...ja mam tylko 2 strony wątku. Po drugie nie nabijaj postów jak głupi;) Przecież jest EDIT działający przez 30min :-P

wpkx
14-01-2010, 01:44
Po pierwsze...ja mam tylko 2 strony wątku. Po drugie nie nabijaj postów jak głupi;)

Muszę to robić aby Cię w tym doścignąć :mrgreen:

Pierre D.
14-01-2010, 01:44
Ale przez moment bylo emocjonujaco ;)

Dobranoc.

wpkx
14-01-2010, 01:46
Ale przez moment bylo emocjonujaco ;)

Dobranoc.

Do następnego Noctiluxa ;)

spiritwood
14-01-2010, 01:47
Ale przez moment bylo emocjonujaco ;)

Dobranoc.

Takie rzeczy (czytaj: okazje) zdarzały się 10-15 lat temu. W obecnych czasach raczej nie spotyka się ludzi dysponujących obrazami Cezanne'a i sprzedających je za bezcen, bo nie wiedzą co mają...

krzysztofz24
14-01-2010, 01:58
Za taka akcje autor watku powinien dla mnie dostac bana z forum...choc pewnie i tak sie tu wiecej nie pojawi ,bo to jego 2 post ...a nawet sie troche wkrecilem w ta historie:mrgreen:. No coz,ale niech autor ma pare chwil radosci ,ze pare osob nabral ,glupiemu niewiele potrzeba do szczescia.

zbyss00
14-01-2010, 09:30
Przez pierwszą godzinę nic.. w drugiej się rozkręciło, jak widać wiadomości szybko się rozchodzą i coraz więcej chętnych zaczęło odwiedzać wątek. Co do obrazka rzeczywiście, można było się bardziej przyłożyć, tylko po co, większość 'zaślepionych' pewnie nawet nie pomyślała o tym aby przeszukać google, w zasadzie mógłby to być obrazek poglądowy. Otrzymałem cztery PM-ki z deklaracją zakupu, no myślałem, że będzie więcej ;) Post-eksperyment, bo nie nazwałbym tego robieniem sobie jaj, uświadamia jak wiele osób chciałoby mieć w swojej torbie obiektyw tej klasy, chyba że są i tacy którzy chcieliby tylko na nim zarobić. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, mam nadzieję że, jak któryś z forumowiczów napisał, 'emocje' były pozytywne. A BAN? Przecież to nie giełda, a tylko małe oderwanie od rzeczywistości ;)

Dziękuję wszystkim za udział i pozdrawiam!
Niestety rzeczywistość nie jest taka kolorowa ;)

wpkx
14-01-2010, 11:04
Przez pierwszą godzinę nic.. w drugiej się rozkręciło, jak widać wiadomości szybko się rozchodzą i coraz więcej chętnych zaczęło odwiedzać wątek. Co do obrazka rzeczywiście, można było się bardziej przyłożyć, tylko po co, większość 'zaślepionych' pewnie nawet nie pomyślała o tym aby przeszukać google, w zasadzie mógłby to być obrazek poglądowy. Otrzymałem cztery PM-ki z deklaracją zakupu, no myślałem, że będzie więcej ;) Post-eksperyment, bo nie nazwałbym tego robieniem sobie jaj, uświadamia jak wiele osób chciałoby mieć w swojej torbie obiektyw tej klasy, chyba że są i tacy którzy chcieliby tylko na nim zarobić. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, mam nadzieję że, jak któryś z forumowiczów napisał, 'emocje' były pozytywne. A BAN? Przecież to nie giełda, a tylko małe oderwanie od rzeczywistości ;)

Dziękuję wszystkim za udział i pozdrawiam!
Niestety rzeczywistość nie jest taka kolorowa ;)

Ja się nie gniewam.
Również dziękuję za chwilę pozytywnej rozrywki. No i... pozdrowienia dla wujka ;)