PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorowe Negatywy



lesheck
03-11-2006, 13:44
Jako, ze do tej pory robilem tylko na filmach cz-b (Neopan 1600 rules), nie bardzo jestem zorientowany w tematyce negatywow kolorowych. Chodzi mi o cos o czulosci 1600. Podzielcie sie prosze opiniami o ziarnie, oddaniu kolorow etc. Zastosowanie to zdjecia w miescie (bardziej ludzie niz arch).
dzieki

gALL
03-11-2006, 14:40
Konica Centuria 1600 ... taka sobie, Fuji Superia 1600 ... tez taka sobie.
Jak robiles na Neopanie 1600, czy np. na HP5+@1600 to bedziesz zawiedziony.
Kolorowe negatywy tej czulosci sa bardzo kontrastowe.

lesheck
03-11-2006, 19:51
A moze Fujicolor Press 1600 (http://www.pbase.com/cameras/fujifilm/press_1600)?

Michal Puchacz
03-11-2006, 23:35
Powiem szczerze, że o ile w filmach cz/b ziarno nie razi, a nawet bywa piękne i nadające zdjęciom specyficznego stylu (np mój ulubiony kodak tri-X 400), o tyle w filmach kolorowych nie lubię ziarna na iso ponad 800. Próbowałem fuji press 1600 i rezultaty mi się nie podobały. Proponuje więc ewentualnie fuji press 800.

kiemlo
04-11-2006, 11:03
Podobnież pchnięty Press 800 daje lepsze rezultaty, niż Press 1600.

lesheck
04-11-2006, 20:11
No to bedzie trzeba poprobowac, jutro lece do stodoly na zakupy.
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
:)