Zobacz pełną wersję : Kolorowe Negatywy
Jako, ze do tej pory robilem tylko na filmach cz-b (Neopan 1600 rules), nie bardzo jestem zorientowany w tematyce negatywow kolorowych. Chodzi mi o cos o czulosci 1600. Podzielcie sie prosze opiniami o ziarnie, oddaniu kolorow etc. Zastosowanie to zdjecia w miescie (bardziej ludzie niz arch).
dzieki
Konica Centuria 1600 ... taka sobie, Fuji Superia 1600 ... tez taka sobie.
Jak robiles na Neopanie 1600, czy np. na HP5+@1600 to bedziesz zawiedziony.
Kolorowe negatywy tej czulosci sa bardzo kontrastowe.
A moze Fujicolor Press 1600 (http://www.pbase.com/cameras/fujifilm/press_1600)?
Michal Puchacz
03-11-2006, 23:35
Powiem szczerze, że o ile w filmach cz/b ziarno nie razi, a nawet bywa piękne i nadające zdjęciom specyficznego stylu (np mój ulubiony kodak tri-X 400), o tyle w filmach kolorowych nie lubię ziarna na iso ponad 800. Próbowałem fuji press 1600 i rezultaty mi się nie podobały. Proponuje więc ewentualnie fuji press 800.
Podobnież pchnięty Press 800 daje lepsze rezultaty, niż Press 1600.
No to bedzie trzeba poprobowac, jutro lece do stodoly na zakupy.
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.