PDA

Zobacz pełną wersję : Czyżby tanie FF od Canona ?



prz3mo
13-01-2010, 14:52
Znalezione na forum pentaxa:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=28526

ATMOSPHERE
13-01-2010, 16:06
Na to wychodzi. Gdyby to było takie wznowione 5D to bym się na nie chętnie pisał :)

Ciekaw jestem też szkieł:
10-22 ze stałym światłem f4
50/1.4 II z silnikiem USM
30/1.8 EF-S (35?? choć kołacze mi sie bardziej 30)

vasco5
13-01-2010, 17:31
no fakt, że o jakiejś "wielkiej" premierze Canona na początku 2010 już dawno trąbiono...

mikkay
13-01-2010, 17:35
Ooo :) Jeśli to prawda, to bardzo miła informacja.

vasco5
13-01-2010, 17:37
najbardziej czekam na 30/1.8 lub 35/1.8 :)

choć jak to będzie bagnet EF-S to trochę kupa... bo 35/1.4L (czyli jedyne takie szkło w Canonie) niestety kosztuje 5-5,5k...

jako, że nowością ma być Canon 9D czyli tanie FF...
w jednym ze sklepów znalazłem coś takiego: http://www.jabbafoto.pl/opis/395984/szklana-oslona-lcd-canon-9d.html

czyżby "nasze" sklepy miały już jakieś przecieki?

artko
13-01-2010, 17:58
najbardziej czekam na 30/1.8 lub 35/1.8 :)

choć jak to będzie bagnet EF-S to trochę kupa... bo 35/1.4L (czyli jedyne takie szkło w Canonie) niestety kosztuje 5-5,5k...

jako, że nowością ma być Canon 9D czyli tanie FF...
w jednym ze sklepów znalazłem coś takiego: http://www.jabbafoto.pl/opis/395984/szklana-oslona-lcd-canon-9d.html

czyżby "nasze" sklepy miały już jakieś przecieki?

To co zalinkowałeś to jest szkiełko ochronne do wyświetlacza kompakta G9 . :)

vasco5
13-01-2010, 18:00
no w nazwie jest coś innego :D

prz3mo
13-01-2010, 18:22
Chciałbym by była to prawda, bo to znaczyło by także, że niebawem taki korpus zobaczymy i u nas :)

artko
13-01-2010, 18:50
no w nazwie jest coś innego :D

Jak powiększysz zdjęcie to w prawym górnym rogu jest na szybce G9 :) .

Ketstian
13-01-2010, 19:11
Jeśli ten aparat będzie w cenie powiedzmy do 4000zł, to już widzę jak canon podbija rynek aparatów półprofesjonalnych... Coś czuję, że będzie migracja...

jaś
13-01-2010, 19:17
Już dawno to napisałem na CB : 3kl/s, pentamirror, plasic-fantastic, mały i lekki sprzęt podstawowy bez bajerów - znajdą się ludzie którzy uznają że więcej nie potrzebują - np. ja do mojej fotografii więcej nie potrzebuję (no jeszcze 17-40/4 będę musiał oglądnąć) - ale filmy to mogliby zostawić :). Korzystne dla wszystkich - cos mi się wydaje że sony już uciska brzeg segmentu :)

mikkay
13-01-2010, 19:39
Chciałbym by była to prawda, bo to znaczyło by także, że niebawem taki korpus zobaczymy i u nas :)

Tylko droższe :P Ale w nikonie to norma :)

prz3mo
13-01-2010, 20:25
Tylko droższe :P Ale w nikonie to norma :)

Dobre musi kosztować :-P

akustyk
13-01-2010, 21:46
po krotce:

-12Mpix matryca z 5D
> jesli unowoczesnili proces to moze i tak. ale nie wydaje mi sie. a matryce 5D byly drogie w produkcji. za drogie, zeby je rzucic na 1000 EUR>

-brak video
> not a chance. sorry

-w wizjerze układ pentamirror zamiast pryzmatu z tym ze zastrzeżono ze będzie znacznie większy niż współczesne wizjery na pryzmatach w lustrach APSC.
> to akurat moze byc

-9 polowy AF
> oczywiste jak konstrukcja cepa. do 7 pol jak w 10D nie wroca, a lepiej niz w 5D nie dadza.

-3 fps
> tak duzo?

-lampa (sterowanie bezprzewodowe zapewne)
> a moze budyn?

-obudowa jak w K10 - stalowa rama nośna i poliwęglanowe elementy zewnętrzne
> obudowa jak w 450D. troche wieksza gabarytowo, ale podobny layout (w tym brak tylnego kolka i brak korekty blysku inaczej niz przez menu aparatu)


generalnie: jesli matryca, to nie ta z 5D i bezdyskusyjnie i przede wszystkim to bedzie krecilo filmy.
Canon musialby byc centralnie porabany, zeby nie doic wlasnie na tej polce swojego ogromnego atutu
marketingowego. zwlaszcza w sytuacji, kiedy niemal cala linia DSLR jest obecnie wyrownana do
krecenia filmow Full HD.


1000 EUR? nie ma bata. 1300 to minimum

mibartek
13-01-2010, 22:00
ciekawy jestem jak ukształtują się ceny używek 5D MK I po takiej premierze

vasco5
13-01-2010, 23:41
pożyjemy zobaczymy... 5 luty już niedługo :)

Kolekcjoner
14-01-2010, 06:01
Matryca ze starej piątki to przeżytek technologiczny (trzykrotne naświetlanie wafla). Jeśli to jest podstawa tej informacji to resztę można spokojnie traktować jako opowieści do poduszki ale...

jazco
14-01-2010, 15:51
Ja bym chciał .

gietrzy
14-01-2010, 16:21
Skoro o takich rzeczach piszemy i na tym forum to najciekawiej jest w szkłach:
oprócz wspomnianych DX: 30/1.8, 60/2.8 IS i 10-22/4 źródło wspominało jeszcze o fajnych FX: 14-24, 24-70 IS i... 35-70/2.0 a skoro Vancouver za rogiem to podobno Canon nie zapomniał o sportowcach i odświeży pozostałe (200/2 i 800/5.6 już jest) super telasy.
Z punktu widzenia korporacji najciekawszy njius to 2000D czyli 450D (12 MPx, AF z jednym, pojedyńczym krzyżakiem f/2.8 ) z nową nalepką; obecnie 1000D sprzedawany jest tylko w zestawie z 18-55 IS i kosztuje całe... $450 :mrgreen:

BTW: Dzisiaj Canon Germania potwierdza fakt zaprzestania produkcji 100-400L IS jednocześnie dementując plotki o następcy :shock:, parę dni temu czytałem na FM o planowanej premierze EF 200-400/4 IS :mrgreen:

streetfighter69
22-01-2010, 15:50
Dzisiaj Canon Germania potwierdza fakt zaprzestania produkcji 100-400L IS jednocześnie dementując plotki o następcy

Szkoda. To bylo jedno z ciekawszych szkiel u Canona... Bardzo dobra jakosc optyczna, jak na taki zakres i mega uniwersalnosc w terenie.

Kolekcjoner
23-01-2010, 10:14
Szkoda. To bylo jedno z ciekawszych szkiel u Canona...

Może jeszcze poczekajmy z tą żałobą 8).

<| MICHAŁ |>
23-01-2010, 10:39
Bardzo dobra jakosc optyczna, jak na taki zakres
zgadzam sie


mega uniwersalnosc w terenie.
ma nadzieje, ze masz to szklo, skoro to piszesz, a nie opowiadasz zaslyszanych informacji...
mialem, w terenie po prostu slabo - ********** ciezki, konstrukcja mega pompki powoduje to ze zasysa wszystko co sie akurat nawinie. przy szybszym zumowaniu w kierunku 100mm ped powietrza wyrywa display i wciska okular w oko.
wlasnie ze wzgledu na wage sprrzedalem go bez wiekszej rozterki. Gdu tydzien lazilem po gorach majac 5d, 24-105 i 100-400, to taki zestaw mialem tylko pierwszego dnia. te 2 kilogramy na prawde czuc....
ale z innej strony - rozpietosc - rzecz absolutnie rewelacyjna...

streetfighter69
23-01-2010, 16:54
ale z innej strony - rozpietosc - rzecz absolutnie rewelacyjna...

Wlasnie o tym pisalem. Waga i gabaryty sa takie, jakie sa, bo tez nie moga byc inne w szkle o takim zakresie, swietle i jakosci optycznej. Jedyna mozliwosc zmiany gabarytow, jaka przychodzi mi do glowy, to ponowne wprowadzenie soczewki DO, tak jak w 70-300. Gdyby Canon poszedl w tym kierunku, ale nie zmieniajac zakresu, moglibysmy miec rewelacyjne optycznie szlko o sporo mniejszych rozmiarach i pewnie tez troche mniejszej wadze. Niemniej jednak, w gory wolalbym zabrac 100/2 i 200/2.8 + konwerter, natomiast do fotografowania np. zwierzat w przyrodzie (np. ptakow) poswiecilbym sie i dzwigal 100-400, bo bardziej uniwersalnej opcji w zasadzie nie widze.