PDA

Zobacz pełną wersję : uszkodzony obiektyw - gdzie, za ile naprawa?



Madlenne
12-01-2010, 23:57
Witam. Nie wiem w jaki sposób i w jakich okolicznościach został uszkodzony mój obiektyw Nikkor AF-S DX 18-105 mm. Jedyne co wiem to to, że zostały wyłamane zęby z mocowania obiektywu do body.
Widzę, że całe "mocowanie" można chyba wymienić. Niestety nie znam się kompletnie na tym.
Ile kosztowała by naprawa (bo zapewne gwarancja nie obejmuje takich uszkodzeń mechanicznych) oraz czy możecie mi polecić dobry i tani serwis w trójmieście?
Nie wiem też ile trwa taka naprawa,czy to coś skomplikowanego itd.
Dlatego wszelkie głosy, podpowiedzi i informacje w tej sprawie będą mile widziane.
Zależy mi też na czasie ponieważ pozostałam bez obiektywu.

Pozdrawiam.

p.s. Umieszczam to też tutaj - w dziale serwis, ponieważ może ktoś spoza trójmiasta coś poradzi.
Post też jest umieszczony na forum regionalnym.

zdyboo
13-01-2010, 14:43
Witam!

Jak nie znajdziesz nigdzie w Trójmieście serwisu, to skontaktuj się z serwisem z Krakowa na Czapskich, wygooglujesz sobie namiary. Mi tam naprawiali szkło Sigmy, było niedrogo, ale trochę naczekałem się, aby części sprowadzili.

marszull
13-01-2010, 18:51
Ewentualnie Adam Bieniek w Warszawie, zawsze przeze mnie polecany fachowiec. Namiary znajdziesz w necie i chyba nawet na forum. Jakby trzeba bylo pomoc z dostarczeniem/odebraniem to dawaj na PW.

Skibek
14-01-2010, 01:20
Proponuję kupić na Allekradno.pl takie cudo: http://www.allegro.pl/item880930562_mocowanie_obiektywu_bagnet_nikon_nik kor_18_xx_mm.html odkręcić trzy śrubki, zdjąć połamany bagnet (prawdopodobnie trzeba będzie też odkręcić 3-4 małe śrubki od wewnętrznego pierścienia, tak gdzie są styki) i założyć (przykręcić) nowy bagnet.
Roboty na jakieś... 10 minut. Nawet osoby, które są "małotechniczne" powinny sobie poradzić.

Slepy
14-01-2010, 22:56
Proponuję kupić na Allekradno.pl takie cudo: http://www.allegro.pl/item880930562_mocowanie_obiektywu_bagnet_nikon_nik kor_18_xx_mm.html .


czemu jak ja rozwaliłem mój takich cudów nie było....

Warszawa serwis, koszt ponad 120zł. Nie pamiętam dokladnej kwoty. Nie chce nawet zerkać na fakture. Kazdy inny serwis nieautoryzowany nie chciał sie podjąć tłumacząc brakiem części...

Skibek
14-01-2010, 23:44
czemu jak ja rozwaliłem mój takich cudów nie było....

Warszawa serwis, koszt ponad 120zł. Nie pamiętam dokladnej kwoty. Nie chce nawet zerkać na fakture. Kazdy inny serwis nieautoryzowany nie chciał sie podjąć tłumacząc brakiem części...

120? Czyli za odkręcenie trzech srubek policzyli sobie 100zł (bo plastikowy bakgnet do tanich Nikkorów kosztuje w trybie serwisowym (czyli dla serwisów ;) ) ok. 15-20zł w zależności od kursu euro.
Wymiana bagnetu to jakieś 5 do 10 minut (wliczając wypicie kawy,podrapanie się po tyłku i sprawdzenie profilu na Naszejklasie).
No cóż... Jak się jest jedynym autoryzowanym we wsi (Polsce) to można dyktować dowolne ceny.

mu2yk
16-01-2010, 13:06
Technicznie to nawet 5-10 minut pracy liczą jako jedną roboczogodzinę (chyba), a takowa napewno nie jest liczona jako 20zł, tylko sporo więcej. Więc mnie to jakoś nie dziwi że tyle sobie zaśpiewali.

Skibek
16-01-2010, 13:23
Technicznie to nawet 5-10 minut pracy liczą jako jedną roboczogodzinę (chyba), a takowa napewno nie jest liczona jako 20zł, tylko sporo więcej. Więc mnie to jakoś nie dziwi że tyle sobie zaśpiewali.

No w sumie to fakt... Pracuję jako grafik w agencji reklamowej/drukarni cyfrowej i np. minimalka wydruku na ploterze to 1m2. Nawet jak klient zamówi naklejkę 10x10cm to płaci 30zł.
Ryczał to ryczałt. Za godzinę pracy serwisanta płacisię np. ok. 50zł i to jest minimalka.

Śli
24-02-2010, 19:27
w serwisie nikona liczą sobie 110zł za godzinę roboty - polegająca na wymianie kontaktów i mocowania a za części :mocowanie 49zł, kontakty 29 - ja niestety dostałem kosztorys na 190zł bo rozbierając obiektyw uszkodzili jeszcze kontakty i każą sobie za nie też zapłacić.

narmin
26-05-2010, 22:18
Proponuję kupić na Allekradno.pl takie cudo: http://www.allegro.pl/item880930562_mocowanie_obiektywu_bagnet_nikon_nik kor_18_xx_mm.html odkręcić trzy śrubki, zdjąć połamany bagnet (prawdopodobnie trzeba będzie też odkręcić 3-4 małe śrubki od wewnętrznego pierścienia, tak gdzie są styki) i założyć (przykręcić) nowy bagnet.
Roboty na jakieś... 10 minut. Nawet osoby, które są "małotechniczne" powinny sobie poradzić.

Mam ten sam problem z połamanym bagnetem (ułamały się ząbki, dzięki którym obiektyw trzymał się body).
I chciałabym się upewnić, czy aby na pewno jest to takie proste? Odkręcenie, przykręcenie kilku śrubek i po sprawie?

Nifir
20-09-2010, 01:25
W moim 18-105 uszkodził się bagnet (załóżmy, że zrobił to sam, celowo, by zrobić mi na złość :P). Niestety na allegro nie ma już tego cuda jakie wymienialiście wcześniej, choć znalazłem sprzedawcę i już wysłałem do niego zapytanie, czy ma jeszcze te bagnety. Dwa pytania, czy ktoś z was je miał i czy je polecacie? Czy jest opcja by zamiast plastikowego wkręcić nowy metalowy bagnet? :)

Skibek
25-09-2010, 18:36
W moim 18-105 uszkodził się bagnet (załóżmy, że zrobił to sam, celowo, by zrobić mi na złość :P). Niestety na allegro nie ma już tego cuda jakie wymienialiście wcześniej, choć znalazłem sprzedawcę i już wysłałem do niego zapytanie, czy ma jeszcze te bagnety. Dwa pytania, czy ktoś z was je miał i czy je polecacie? Czy jest opcja by zamiast plastikowego wkręcić nowy metalowy bagnet? :)

Prosze bardzo: http://allegro.pl/mocowanie-obiektywu-nikon-18-105-vr-i1241203640.html
Chyba nie da się założyć metalowego bagnetu do tego obiektywu. W różnych modelach śrubki są w różnych miejscach. Chyba, że by ponawiercał, ale z kolei znając życie to inne "przetłoczenia" nie będa pasowały.
Jak nie chcesz sam tego zakładać to prześlij mi, a założę Ci gratis w ramach programu "Userzy - "Userom".

TOP67
25-09-2010, 19:58
Chyba trzeba przykleić ten adres bagnet do 18-55, 18-105, 18-135
http://www.fototech-serwis.pl/rozne/62-nikkor-18-55-18-105-18-135.html
Podaję go trzeci raz.

Skibek
26-09-2010, 10:18
Chyba trzeba przykleić ten adres bagnet do 18-55, 18-105, 18-135
http://www.fototech-serwis.pl/rozne/62-nikkor-18-55-18-105-18-135.html
Podaję go trzeci raz.
Na alle... po 60zł są, a w Fototechu mają braki magazynowe :(

TOP67
26-09-2010, 12:27
Ale zawsze są pod tym samym adresem. A aukcja niekoniecznie.
Poza tym mają tam wiele innych ciekawych rzeczy. Np palniki do lamp, a nawet całą elektronikę do D80.

Skibek
29-09-2010, 23:56
Ale zawsze są pod tym samym adresem. A aukcja niekoniecznie.
Poza tym mają tam wiele innych ciekawych rzeczy. Np palniki do lamp, a nawet całą elektronikę do D80.
To prawda. Lubię tą tronkę i często tam zaglądam ;)