Zobacz pełną wersję : Mega zmieszane światło, czyli jak z tym walczyć
:) wchodząc tutaj pewnie myśleliście, że znajdzie się tu poradnik, ale niestety nie. Mam pytanie jak zdjąć już taki mega pomarańczowo/czerwony kolor z twarzy, żeby nie stracić szczegółów i przyzwoicie wywołać zdjęcie? Może ktoś ma na to sposób? Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi :)
przykład takiego zdjęcia do poprawy ze światła
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/testbcm_3575.jpg)
microbot
12-01-2010, 00:03
Z RAW'a byłoby łatwiej, a tak na szybko to masz (http://microbot.com.pl/w.jpg)
bloodcrawler
12-01-2010, 00:08
RAW-a dasz to się zrobi. Od biedy można WB ustawiać po parę razy i warstwami kombinować.
arturherda
12-01-2010, 00:29
microbot - zdjąłeś po prostu żółty, nie tędy droga.
Jeśli nie jest to mega ważne zdjęcie to ja na szybko bym poszedł w PSie tą drogą:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/4267381546_02a8145d31_o-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2686/4267381546_02a8145d31_o.jpg)
W celu osiągnięcia wymaganego efektu na koniec odrobinkę zabawy z balansem koloru twarzy, itd.
Oczywiście jest to jedna z tysiąca metod osiągnięcia celu w PSie
pozdrawiam
microbot
12-01-2010, 00:35
microbot - zdjąłeś po prostu żółty, nie tędy droga.
Jeśli nie jest to mega ważne zdjęcie to ja na szybko bym poszedł w PSie tą drogą:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/4267381546_02a8145d31_o-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2686/4267381546_02a8145d31_o.jpg)
W celu osiągnięcia wymaganego efektu na koniec odrobinkę zabawy z balansem koloru twarzy, itd.
Oczywiście jest to jedna z tysiąca metod osiągnięcia celu w PSie
pozdrawiam
Nie zdjąłem tylko koloru zółtego :)
Najpierw obrys oczu aby wyłączyć z obróbki potem Selective color potem Hue Saturation potem Curves potem Levels i na koniec zająłem się oczami.
Kundzior
12-01-2010, 00:40
Są też U-Pointy w NXie
arturherda
12-01-2010, 00:44
a bo zasugerowałem się, że zdjąłeś żółć gdyż tło straciło żółć :)
arturherda
12-01-2010, 00:44
Są też U-Pointy w NXie
ooo to jest myśl :)
żółty to pikuś :)
ostatnio w podobnej sytuacji nieskutecznie walczylam z megaróżowym i czerwonym - masakra... niektórych oświetleniowców powinno się wieszać za j... :)
u-pointy jakoś mi nie pomogły :( ale ja za mało umiem może, więc też chętnie poczytam jakie są pomysły na walkę z podobnym beznadziejstwem
holka byłem ostatnio na studniówce i ktoś błysnął pomysłem by salę ubrać w stylu 4 pory roku, czyli każda ściana inny kolor + oświetlenie sali gimnastycznej, czasami gaszone + mocno naparzające halogeny budowlane kamerzystów.
arturherda
12-01-2010, 10:28
Popatrzyłem sobie na zażółcone zdjęcie kolegi b202 i wybielonego już człowieka u mnie...
hm... bo ja wiem czy to zażółcone wygląda gorzej? Ma klimat, styl, pokazuje gdzie był ów człowiek na fotografii, a na nieco wyczyszczonym kolorze jak zrobiłem to ja zatracona została całkowicie atmosfera.
Sądzę, że by fotografia zachowała klimat, ale i nie raziła odbiorcy zażółceniem najlepiej ustawić pana pomiędzy zdjęciem b202 i moim.
Ot taka jest moja opinia dziś :)
pozdrawiam
Są też U-Pointy w NXie
Karol, starałem się tym powalczyć, ale niewiele to dało, wyszło coś takiego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/3-2.jpg
źródło (http://www.wck.info.pl/albumy/45/3.jpg)
hm... bo ja wiem czy to zażółcone wygląda gorzej? Ma klimat, styl, pokazuje gdzie był ów człowiek na fotografii, a na nieco wyczyszczonym kolorze jak zrobiłem to ja zatracona została całkowicie atmosfera.
Sądzę, że by fotografia zachowała klimat, ale i nie raziła odbiorcy zażółceniem najlepiej ustawić pana pomiędzy zdjęciem b202 i moim.
Ot taka jest moja opinia dziś :)
no to własnie zrobiłem coś takiego (powyżej) może zachowuje trochę klimat jaki panował i mocno nie wali po oczach :)
ale i tak czekamy na jakieś inne rozwiązania :)
microbot
12-01-2010, 18:57
Może coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://microbot.com.pl/w2.jpg)
Bawić się można, pytanie co chcesz osiągnąć.
jakiś za różowy on teraz jest :)
microbot
12-01-2010, 20:41
jakiś za różowy on teraz jest :)
No nie dogodzisz jak pragne zdrowia :)
Chcesz mieć odcień hebanu Naomi Cambell? :)
Na Wójcickiego pada jakieś światło to jasne (nawet klika barw). Chodziło o zdjęcie żółtego - wiec jest zdjęty.
Kolejna rzecz ... nie wierze że masz tylko jeden strzał. Ja bym stukał na seryjnej w takich warunkach.
Wybrałeś najbardziej ekstremalny przypadek w celach edukacyjnych?
Ze zdjęciem da się zrobić wszystko, można nakładać kolejne warstwy a nawet uzyskać odcień skóry w pełnym słońcu tylko to mało naturalne będzie w tym przypadku - o czasochłonności nie wspominam nawet.
Napisz czego oczekujesz od tego zdjęcia i do czego ma to być?
No nie dogodzisz jak pragne zdrowia :)
Chcesz mieć odcień hebanu Naomi Cambell? :)
odcienia nie chcę :)
Na Wójcickiego pada jakieś światło to jasne (nawet klika barw). Chodziło o zdjęcie żółtego - wiec jest zdjęty.
Kolejna rzecz ... nie wierze że masz tylko jeden strzał. Ja bym stukał na seryjnej w takich warunkach.
Wybrałeś najbardziej ekstremalny przypadek w celach edukacyjnych?
nie mam tylko jednego strzału :) mam kilka, no najbardziej może nie bo jest kilka jeszcze ciekawych, ale to jedno z początku jakoś więc wziąłem
Napisz czego oczekujesz od tego zdjęcia i do czego ma to być?
no wiesz, na razie tylko jakichś spostrzeżeń innych ludzików, nie szukam jakiegoś konkretnego rozwiązania bo na to recepty nie znajdziemy tak naprawdę ;)
microbot
12-01-2010, 21:29
A teraz pewnie za żółty ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://microbot.com.pl/w3.jpg)
Zwróć uwagę, że kolor twarzy jest już zrównoważony w stosunku do oryginału - odcień można już sobie zrobić dowolny.
Ale ja na tym kończę. Jeżeli chcesz czegoś lepszego daj dużą fotkę bo za pracę na tym powinienem dostać szkodliwe. ;)
nooo teraz ładnie wyszło tak myślę :) tylko powiedz jak to zrobiłeś :)
microbot
12-01-2010, 23:03
Długoby pisać - rzeźba w g... ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.microbot.com.pl/cs3.jpg)
witam,
To moja wersja na szybko w NX2 . czyli się da i w zwykłej wywołarce :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/3302/testbcm3575.jpg)
czyli chyba sie nia da :P
witam,
To moja wersja na szybko w NX2 . czyli się da i w zwykłej wywołarce :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/3302/testbcm3575.jpg)
no moim zdaniem to akurat jest kiepski przykład:)
wg mnie microbot jest bezkonkurencyjny
A to niby dlaczego zły przykład?
Niebardzo rozumiem. Chodzi tylko ,że w NX2 da się zlikwidować kolor żółty bez problemu. Oczywiście zdaje sobie sprawę ,że mistrzem obróbki nie jestem i że microbot lepiej wykonał swoje zadanie. Zresztą to oczywiste,ze trzeba nad tą obróbką jeszcze popracować ale niewidzę powodu aby twierdzić ,że to zły przykład. i wcale nie biorę tego do siebie :)
Dlatego bardzo prosze o wyprowadzenie mnie z błedu. czekam na argumenty
dziękuję
bo mialeś sobie poradzić ze swiatlem mieszanym a nie usunięciem nadmiaru żółtego koloru na zdjęciu
szczerze to już ładniejsze jest zdjęcie wyjściowe niż to co zmontował "crisder"
Innervoice
19-01-2010, 13:19
LR + PS :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/3302/testbcm3575.jpg)
Ja takie rzeczy na warstwach robię...
Mam pytanie jak zdjąć już taki mega pomarańczowo/czerwony kolor z twarzy, żeby nie stracić szczegółów i przyzwoicie wywołać zdjęcie? Może ktoś ma na to sposób?
Zdjąłem kolory z twarzy, nie straciłem szczegółów i możesz przyzwoicie wywołać zdjęcie. :)
Pozdrawiam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://hosaka.wrzuta.pl/sr/f/1PB4f1oitS3/testbcm_3575_kopia-2)
nie myślcie szablonowo
Ostatnio wpadł mi w ręce taki wątek o stosowaniu Adjustments Brush w LR w celu zmiany WB: "Why no selective hue adjust". (http://forums.adobe.com/message/2533112#2533112)
Więc też spróbowałem solo LR, bez żadnych warstw w PS.
Myślę, że efekt jest dokładnie podobny, tylko szybszy dla tych, co używają LR.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/JacekJPG-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_oWkXiygyZ2k/S1rpkNKsbKI/AAAAAAAAFEo/jdgTf67jPpY/s800/Jacek.JPG)
Dodatkowo zmnieszyłem Exposure, krycie pędzelka Density. Odcień można wybrać za pomocą pipetki. Aby efekt podkolorowania był wyraźniejszy, zmniejszamy Saturation.
Osobiście zdecydowałem się na oziębienie żółtego wyłącznie z twarzy, mankietów i koszuli.
Efekt może i dyskusyjny, ale do zmiany w 1 sekundę.
(http://forums.adobe.com/message/2533112#2533112)
każdy pokazał jak usunąć czyt. naprawić zepsute zdjęcie na twarzy a nikt nie napisał jak tego uniknąć?
każdy pokazał jak usunąć czyt. naprawić zepsute zdjęcie na twarzy a nikt nie napisał jak tego uniknąć?
ciężko uniknąć jak lampa wali prosto na stojącego gościa na scenie a on raczej uciekać nie chce ;)
To ja mam propozycję.
Aby uniknąć zmixowanego WB rzucamy celnie kamieniem w lampę, która nam nie pasuje.
lampa była dość wysoko i ludki blisko, ciężko było by trafić
to ta po prawej u góry
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/2-2.jpg
źródło (http://www.wck.info.pl/albumy/45/2.jpg)
miron19j
29-01-2010, 11:51
lampa była dość wysoko i ludki blisko, ciężko było by trafić
to ta po prawej u góry
zawsze mogłeś wejść na balkon i niby niechcący zaczepić nogą o stojak :-D
zawsze mogłeś wejść na balkon i niby niechcący zaczepić nogą o stojak :-D
Jest rozwiązanie, czyżby wątek do zamknięcia? :mrgreen:
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.