PDA

Zobacz pełną wersję : Magia "EX" - Sigma 70-200, upadek



Paput
11-01-2010, 19:39
Witam,

W trakcie reportażu nieudolnie położyłem sam obiektyw na stoliku. Ktoś zahaczył o stolik, a obiektyw sturlał się na kant stolika, a potem 70 cm nurkowania zakończone betonem.

Obiektyw fizycznie jest w pełni OK, nawet ryski nie ma. Zoom, pierścien ostrości, popychaczka przysłony - wszystko działa jak ta lala.

Jednak po podpięciu pod body, owszem, w wizjerze jest ta jasność 2.8, ale po wciśnięciu przycisku podglądu głębi widać jak byk f/22. Aparat w ogóle nie widzi obiektywu, nie działa ani AF, ani wybór przysłony.

Najwidoczniej wszystko wskazuje na to, że padł "mózg", czyli elektronika. Wiem, że to pytanie jest naiwne, ale czy serwis uzna gwarancję? A jeżeli nie (co jest pewnie oczywiste), to jak myślicie - jak mocno może to mnie uderzyć po kieszeni?

Z pozdrowieniami
Pap :)

Dj_Direct
11-01-2010, 22:00
zadzwonic do serwisu i zapytac - opisac co sie dzieje ze szklem po podpieciu do puszki i powinni powiedziec. Ile razy mialem do czynienia z Foto-service w Gdyni, to zawsze bylem zadowwolony z komunikacji i informacji. Kosztowo tez nie bylo tragicznie....

miron19j
11-01-2010, 22:53
Najwidoczniej wszystko wskazuje na to, że padł "mózg", czyli elektronika. Wiem, że to pytanie jest naiwne, ale czy serwis uzna gwarancję? A jeżeli nie (co jest pewnie oczywiste), to jak myślicie - jak mocno może to mnie uderzyć po kieszeni?

Z pozdrowieniami
Pap :)
ja miałem podobną sytuację. Obiektyw uderzył o podłogę i pękł na pół. Też uszkodzona płytka w środku. Całość naprawy ~500.- Tylko czekałem ponad pół roku :twisted:

polo
11-01-2010, 23:56
w szczecinie przy Krzywoustego masz Sigma Center 91 433 65 00
szczecin@sigma-procentrum.pl
naprzeciw DH Kupiec - kino Helios

novara
12-01-2010, 00:04
Bądź dobrej myśli, może akurat nie będzie tak źle jak na to wygląda.

Paput
12-01-2010, 00:09
~double post~

Paput
12-01-2010, 00:15
Bądź dobrej myśli, może akurat nie będzie tak źle jak na to wygląda.

Mam nadzieję, że tylko jakiś malutki kabelek się poluzował, a naprawa będzie kosztować 50zł + robocizna :)

Ale znając moje "szczęście" (mówię tu o rozsypanym 18-55, padniętej migawce po 10.000 w D60, zniszczeniu dolnego wyświetlacza w D2X, itd) to będzie koszmar : )


Tylko czekałem ponad pół roku :twisted:

Taaak, jasne, jak ten obiektyw robi 2.000 zdjęć tygodniowo? Mamma mia, nie będę mógł dobrze wykonywać swojej "pseudo-pracy" :)

Paput
29-01-2010, 12:54
Koszt naprawy obiektywu - 1500,-

O bogowie...

miron19j
29-01-2010, 12:56
Koszt naprawy obiektywu - 1500,-

O bogowie...
a jaka diagnoza?

Paput
29-01-2010, 13:33
Oprócz piachu i pyłu wewnątrz obiektywu (Tja... EX), złamana na pół płyta główna.

Zrobi mi to ktoś taniej? Nieautoryzowany serwis?

prz3mo
29-01-2010, 13:45
Oprócz piachu i pyłu wewnątrz obiektywu (Tja... EX), złamana na pół płyta główna.

Zrobi mi to ktoś taniej? Nieautoryzowany serwis?

Zrobi Ci to ktoś kto ma dostęp do części. Jest u mnie w Gorzowie taki magik, naprawdę naprawia sprzęty, których inni nie podejmują się naprawić, ale kluczową sprawą będzie pewnie czy będzie miał takie szkło na części lub czy ma dojście do źródła, gdzie takie części kupi.

tel. do tego gostka (mam nadzieję, że jeszcze aktualny) 661656275

Paput
29-01-2010, 13:47
Można prosić o szczegóły? ; )

Chodzi mi tylko o kogo konkretnie chodzi, już ja go dorwę.

Dzięki wielkie za pomoc :)

miron19j
29-01-2010, 13:57
Oprócz piachu i pyłu wewnątrz obiektywu (Tja... EX), złamana na pół płyta główna.

Zrobi mi to ktoś taniej? Nieautoryzowany serwis?
czy to jest diagnoza autoryzowanego serwisu? :shock:
mnie za uszkodzoną płytę główną i wymianę jakiejś tam tulei skasowali na 500.-

któregoś z nas robią/zrobili w bambuko :twisted:

prz3mo
29-01-2010, 14:12
Można prosić o szczegóły? ; )

Chodzi mi tylko o kogo konkretnie chodzi, już ja go dorwę.

Dzięki wielkie za pomoc :)

Napisałem Ci numer tel. On teraz zmienił siedzibę, kiedyś był na ulicy Sportowej w Gorzowie. Teraz ma zakład w innym miejscu, niestety nie wiem jaka ulica. Jeśli będę mógł jakoś pomóc to wal na PW.

Paput
29-01-2010, 14:35
Och, nie zauważyłem. Dzięki wielkie!

Pan z Gorzowa o miłym głosie powiedział, że zrobi co w jego mocy.

Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie, ale gdy Pan usłyszał o cenie jaką sobie podyktował serwis to aż zdziczał, że można tak kasować ludzi.

Jestem dobrej myśli :)

prz3mo
29-01-2010, 15:17
Och, nie zauważyłem. Dzięki wielkie!

Pan z Gorzowa o miłym głosie powiedział, że zrobi co w jego mocy.

Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie, ale gdy Pan usłyszał o cenie jaką sobie podyktował serwis to aż zdziczał, że można tak kasować ludzi.

Jestem dobrej myśli :)

Jak naprawi to podam Ci dane do wysyłki dobrej flaszki :-P

;)

Paput
05-02-2010, 16:59
Drogi prz3mo, napisz mi PM jaką konkretnie chcesz flaszkę i adres, na jaki mam wysłać ; - )

prz3mo
05-02-2010, 18:08
Drogi prz3mo, napisz mi PM jaką konkretnie chcesz flaszkę i adres, na jaki mam wysłać ; - )

Naprawił? Kurcze, ten gościu naprawdę jest dobry :) Ile zapłaciłeś?

Co do flaszki... wybór pozostawiam Tobie ;)

Paput
05-02-2010, 22:02
580 zł. W porównaniu do serwisu Sigmy (1500) to po prostu bajka.

No i ta obsługa, która nie traktuje Cię jak psiej kupy i/lub kolejnego marudnego petenta...

Dobra, flaszka flaszką ale puść PM z adresem, żeby wysłać :)

Ah, no i ciekawostka. Serwis Sigmy twierdził, że płytka jest połamana na kawałki, a tak naprawdę nic takiego nie miało miejsca tylko się lekko pokruszyła.

prz3mo
06-02-2010, 13:50
580 zł. W porównaniu do serwisu Sigmy (1500) to po prostu bajka.

No i ta obsługa, która nie traktuje Cię jak psiej kupy i/lub kolejnego marudnego petenta...

Dobra, flaszka flaszką ale puść PM z adresem, żeby wysłać :)

Ah, no i ciekawostka. Serwis Sigmy twierdził, że płytka jest połamana na kawałki, a tak naprawdę nic takiego nie miało miejsca tylko się lekko pokruszyła.

Czyli 1/3 ceny serwisu... Nieźle :)
Ważne, że dało się to w miarę tanio zrobić, cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam.