PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o zerknięcie na ten post...



Anonymous
30-03-2005, 19:06
Wiem już że mam problem jedynie z Nikon Capture. Nie wyświetla mi poprawnie nawet tych NEFów które kiedyś obrabiałem bez problemów...

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=6290

T h a n k s !

junior84
30-03-2005, 20:04
odinstaluj Nikon Capture, zresetuj komputer, zainstaluj jeszcze raz- jak nie pomoze to sproboj przywrocic stan windowsa z jakiegos wczesniejszego (dzialajacego) stanu, bo jesli robisz wszytko tak jak normalnie, to na 90% wina windowsa.

jak to sie mowi "ten typ tak juz ma"
mozliwe, ze sciagnales z netu jakiegos trojana lub wirusa...

czesto sie spotykam z problemami typu "cos dizalalo do wczoraj, ale dzis...."
(moze dlatego, ze pracuje w serwisie komputerowym)

jesli cos pomoze to prosze daj mi znac :)

Anonymous
30-03-2005, 22:10
wybacz zuchwałość ale sam byłem kierownikiem serwisu a teraz nadal w branzy - mój windows jest ok :P natomiast jestem pewien ze NC zapisał coś w rejestrze bo reinstal nic nie dał...

junior84
30-03-2005, 22:33
WIEC REINSTAL SYSTEMU :)
ALE PEWNIE SAM O TYM DOSKONALE WIESZ :)
BO TO NAJPROSTRZE I NAJPEWNIEJSZE ROZWIAZANIE :)

[ Dodano: 30-03-05, 22:35 ]
mzoe NC sciagal jakiego update'a ale nie skonczyl ... wiesz sam ze moze byc milion innych powodow, ktorych nie ma sensu wymieniac !
ja beda TOBA zrobilbym formata a pozniej ghosta

alekw
30-03-2005, 22:58
natomiast jestem pewien ze NC zapisał coś w rejestrze bo reinstal nic nie dał...

No to sprawdzic jaki klucz tworzy NC w HKLM->Software, jesli cos wpisal to raczej w HKCU, po odinstalowaniu NC poszukac w HKCU czegos co moglo pozostac po NC, sporo programow podczas deinstalacji zostawia w ustawiniach uzytkownika smieci... Ew. podejrzec jakims regmonem co NC podczas uruchamiania odczytuje z rejestrow....
Ew. sprawdzic z jakich dll korzysta NC i sprawdzic czy ostatnio nie byly podmieniane, chociaz chyba malo prawdopodobne zeby obsluga nefow byla uzalezniona od bibliotek systemowych?

junior84
30-03-2005, 23:11
i koniecznie sprawdzic w danych aplikacji... bo tam tez przewaznie zostaja smieci

Krakus
31-03-2005, 09:03
W instalce do NC 4.0 był RegSweeper - narzędzie do czyszczenia rejestru po deinstalacji NC.