PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie matrycy w d700 - porady



blazko
07-01-2010, 13:44
Serwus wszystkim...

moja matryca w d700 tak jest już usyfiona ża patrzeć na nią nie mogę, a korygowanie radosnej twórczości kurzu czy innych plam zaczyna być męczące.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w zakresie samodzielnego czyszczenia matrycy specyfikami dostępnymi na rynku?

Jakoś w kwietniu czyszczono mi puchę na Postępu i przyznam, że wolałbym do nich nie wracać. Raz, że proces trwał tydzień, dwa, że po rzekomym wyczyszczeniu plamy były nadal obecne. Próba reklamacji następnego poranka, po odebraniu puchy wieczorem, zaowocowała długą dyskusją i próbą udowodnienia, że przez noc musiałem ją zabrudzić...
Szczęśliwie moje pliki testowe były strzelane przy przesłonie 22, a oni mieli jedynie 16, więc jakoś udało mi się wymusić darmową (sic!) korektę gównianej usługi.

Tak czy siak, nie mam ochoty płacić im kolejnych 80 złotych i cholera wie ile potem czekać.

W internecie jest sporo różnych preparatów, tańszych, droższych, ale zupełnie nie wiem które są warte swojej ceny.
Pytanie moje jest zatem następujące:

jak preparat najlepiej wybrać? (poproszę o opinie poparta doświadczeniem)
czy jest z tym dużo zabawy?
czy wymagane są ręce chirurga, czy na lekkim kacyku ostrożny człowiek sobie poradzi?
może jakiś materiał wideo ktoś ma?


dzięki za pomoc!
niecierpliwie czekam na wskazówki :)

pozdr!

mpwt
07-01-2010, 13:48
Ja czyszczę u p. Adama Bieńka przy pl. Zawiszy. Niemal od ręki, 50 zł.

blazko
07-01-2010, 13:48
ahhh... dodam jeszcze, że na dmuchanie powietrzem, czy automatyczne czyszczenie jest już za późno... tylko mokra szmata i detergenty mogą tu pomóc

blazko
07-01-2010, 13:50
Ja czyszczę u p. Adama Bieńka przy pl. Zawiszy. Niemal od ręki, 50 zł.

oo! no i to jest bardzo cenna wskazówka!

dziękuję uprzejmie

<| MICHAŁ |>
07-01-2010, 13:53
Ja czyszczę u p. Adama Bieńka przy pl. Zawiszy. Niemal od ręki, 50 zł.
czy to jest tam po schodkach na antresolce kolo Balbinki?

blazko
09-01-2010, 18:12
czy to jest tam po schodkach na antresolce kolo Balbinki?

no właśnie, gdzie to dokładnie jest?
Jakiś telefon p. Adam ma może?

blazko
09-01-2010, 18:14
znalazłem :)

Naprawa Cyfrowych Aparatów Fotograficznych Adam Bieniek

Aleja Jerozolimskie 113/115,
02-017 Warszawa
22 6299959

Slon
09-01-2010, 19:06
czy to jest tam po schodkach na antresolce kolo Balbinki?

na pewno na antresoli i trzeba wchodzic po lekko zawalajacych sie schodach :D
a samego Pana Adama polecam, dobry fachowiec :)

mpwt
10-01-2010, 00:37
znalazłem :)

Gratuluję! :D
Co za problem było wpisać imię i nazwisko w Google ;)

blazko
10-01-2010, 13:00
Gratuluję! :D
Co za problem było wpisać imię i nazwisko w Google ;)

wiesz.. nie było łatwo - musiałem pierw ustalić jak dokładnie brzmi nazwisko w mianowniku a popularne wg googla warianty są dwa. Namęczyłem się trochę ;)

karolt
11-01-2010, 14:51
Alkoholem najlepiej. Czystym. Tylko równo polewaj między obu uczestników operacji :-)

fotouser
29-01-2010, 18:19
To i ja wrzuce swoje 3 grosze, bo temat stal mi sie bliski.

Obdzwonilem zaklady z:
http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=1640154&postcount=19
rowno zycza sobie 120 zl

a u Pana Adama 60 zlotych
i skoro dwoch forumowiczow mowi ze ok, to na dniach mam nadzieje ze rowniez go pochwale.

dzieki za namiary.