PDA

Zobacz pełną wersję : Problem



Marta55555
06-01-2010, 17:36
Moja znajoma zostawiła koleżankom aparat canon 400d wraz z kitem i po oddaniu aparat nie czyta karty (problemem są wgniecione druciki), bardzo wolno się włącza a kit jest wygięty ( http://img686.imageshack.us/img686/6084/dsc5093.jpg , ledwo da się zmieniać ogniskową a o manualnym ustawieniu ostrości można pomarzyć). Teraz moje pytanie : Ile będzie kosztowała naprawa? Czy mogą to wymienić na gwarancji?



Napisałam to także na forum Canona ale chciałabym poznać Wasze opinie. Jeżeli temat w jakiś sposób narusza regulamin to proszę o skasowanie.

noraczej
06-01-2010, 18:15
co do naprawy kita to pewnie bardziej opłaca się kupić nowy ;)
a ile kosztowałaby wymiana gniazda karty to nie mam pojęcia
jedno jest pewne - gwarancja nie obejmuje szkód powstałych na skutek oddania aparatu w ręce... yyy... nie będę nikogo obrażał :-P

Drogis
06-01-2010, 18:57
Na gwarancji? Canon 400D? Przecież to już staroć, gwarancja zapewne dawno już przedawniona.
Pomijam oczywiście fakt, że uszkodzenia mechaniczne tego typu nie kwalifikują się do wymiany gwarancyjnej.

Rozwiązanie?
Kupić nowego kita (~100zł), albo co lepszego jak jest kasa, wystawić starego jako uszkodzonego na aledrogo (może ktoś za kilka złociszy się skusi), a korpus oddać do serwisu foto. Nie musi być to serwis na Żytniej, poczytaj na forum Canona - może ktoś poleca jakiś serwis w Twoich okolicach.

Marta55555
06-01-2010, 21:11
Dziękuję za odpowiedzi. Koleżanka niedługo zawozi body do naprawy, druciki w które wkłada się kartę spróbuję sama odgiąć a co będzie z kitem to się jeszcze zobaczy. Nie wiem czy jej koleżanki które to zrobiły będą miały pieniądze na naprawę i kupno nowego obiektywu...

wicher123
06-01-2010, 22:22
Dobry zwyczaj nie pożyczaj , niestety tutaj to pasuje jak znalazł :(