PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie to mocowanie



trucker2005
06-01-2010, 16:27
Panowie pomóżcie ..
Kupiłem CZ z mocowaniem M42 , a przyszedł mi z takim którego za cholerę nie mogę określić , obstawiałbym chyba minoltę ale głowy nie położe




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/img85/9530/dsc0396b.jpg)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/img85/7857/dsc0398y.jpg)




teraz pytanie czy da się to podpiąć pod Nikosia , czyt też skórka nie warta wyprawki.
Dzięki za wszelkie info

fotomarek_k
06-01-2010, 23:48
Mocowanie to zapewne bagnet B (Pracktika)-w jego miejsce jakąś przejściówkę do N da się założyć, więc funkcjonalność podobna jak z M 42...

trucker2005
07-01-2010, 04:58
ta chyba to będzie to tylko za cholerę nie mogę znaleźć przejściówki , czy adaptera (jak zawał tak zwał...)

mateo912
07-01-2010, 12:40
hmm a mi sie wydaje że nie ma przejściówki practica-> nikon.
o ile dobrze pamiętam to bagnet jest większy niż w nikonie.

trucker2005
11-01-2010, 02:06
hmm a mi sie wydaje że nie ma przejściówki practica-> nikon.
o ile dobrze pamiętam to bagnet jest większy niż w nikonie.

chyba masz rację , przejrzałem troche neta dzisiaj i niestety nie znalazłem niczego takiego , cóż... obiektyw poleci na ebay

borowik23
11-01-2010, 18:13
chyba masz rację , przejrzałem troche neta dzisiaj i niestety nie znalazłem niczego takiego , cóż... obiektyw poleci na ebay

to na 90% PB - miałem Praktice BCA swego czasu, mocowanie wyglądało prawie identycznie - co do przejściówek, są napewno do Canona - ale bez nieskonczoności - do Nikona może tez coś z soczewką jest - ale sam szukałem, i tez niczego nei widziałem