PDA

Zobacz pełną wersję : d80 na d700



dame
06-01-2010, 14:10
pewnie jak wielu amatorów marzę o body FF i do niedawna pozostawało to tylko w sferze marzeń.. zarówno ze wzg na cenę korpusu jak i dobrych do niego obiektywów (14-24 czy 17-35), że o wadze tych ostatnich nie wspomnę.

Natomiast jakis czas temu zobaczylem informacje o Samyangu 14mm/f2.8 i nagle coś mnie tknęło, że gdybym sprzedał swoje d80, 10-24 oraz 35/1.8 to tak naprawdę już nie aż tak dużo dzieliłoby mnie od d700 + 14/2.8 (do tego zostałby mi 50/1.8d oraz 85/1.8d).

Oczywiście jeszcze kwestia tego jak Samyang przeprojektuje tą 14tkę i czy faktycznie zachowanie wzg flar się poprawi. Patrząc po testach i opiniach nt 85/1.4 jestem jak najbardziej optymistą.

No i zacząłem się zastanawiać - przesiadka sprawiłaby mi dużo radości, ale jedyna rzecz która mnie zastanawia to to, że body zwykle tracą szybko wartość a obiektywy nie... zastanawia mnie czy amatorowi warto się pchać w tak drogie body.

Swoje obiektywy znam i nic więcej bym nie potrzebował - szeroki kąt (14/2.8), standard (50/1.8) i portretowe tele (85/1.8 z uśmiechami do 105 i 135/2 DC).

Ktoś jeszcze ma podobne dylematy?

d80
06-01-2010, 15:05
Zamiast tego korpusu kup lepiej tego N14-24 lub N17-35.Tak wiem,to nie te szerokości ale także to nie te dystorsje i nieostrości na brzegach z D80.Ja w każdym razie bym się nie zastanawiał.

Rafał_Sz
06-01-2010, 15:12
Jeśli wykorzystałeś D80 w 100% i stwierdziłeś, że to już dla Ciebie "cienka" puszka to zmień na FF. Jeśli tak nie jest to inwestuj w szkła które użyjesz teraz z D80, a przyszłości z FF.

mpwt
06-01-2010, 15:32
Ja już nie mam dylematów. Skompletowałem stałki jakie potrzebowałem i dokupiłem D700 ;)

Andy_O
06-01-2010, 15:37
Ja tam onanistą sprzętowym nie jestem, ale D700 mnie rozwala jakością, dynamiką, kolorystyką od kilku miesięcy i ciągle, po każdej sesji patrzę na zdjęcia i jak mantrę powtarzam "oż q***a ale sprzęt" :-)

Przesiadałem się z D200.

prz3mo
06-01-2010, 15:42
Ja przesiadłem się z D80 na D700.
Moim zdaniem naprawdę warto. Kupuj :)

ps. D80 mam nadal bo to też fajna puszka :)

dame
06-01-2010, 15:46
Zamiast tego korpusu kup lepiej tego N14-24 lub N17-35.Tak wiem,to nie te szerokości ale także to nie te dystorsje i nieostrości na brzegach z D80.Ja w każdym razie bym się nie zastanawiał.

a dla mnie to jest zupełnie bezsensu. Te obiektywy na DX nie są przesadnie szerokie (zwłaszcza w por z 10-24), są drogie, duże i ciężkie. I nie stać mnie na nie - prawda kosztują niewiele mniej niż d700, ale żeby kupić d700 musiałbym sprzedać d80 i 2 obiektywy dx które już mam.


Jeśli wykorzystałeś D80 w 100% i stwierdziłeś, że to już dla Ciebie "cienka" puszka to zmień na FF. Jeśli tak nie jest to inwestuj w szkła które użyjesz teraz z D80, a przyszłości z FF.

Nie wiem co to znaczy wykorzystać body w 100%. Używam tego body i czasami mam do niego jakieś ale (typu uzyteczne iso max 800, niepelne pokrycie klatki w wizjerze, bardziej mi sie podobaja obrazki z cmos niz ccd etc). Stąd się wziął pomysł D300/D300s. Ale po podliczeniu kosztów i wzięciu Samyang 14/2.8 pod uwagę, przesiadka na d700 nie będzie droższa niż na d300s. Tyle ze wizjer d700 tez nie kryje kadru w 100% (a szkoda, moze d900 bedzie).


Jeśli tak nie jest to inwestuj w szkła które użyjesz teraz z D80, a przyszłości z FF

to jest zwyczajnie nie do zrealizowania. Co mam kupic 14-24 i ma lezec na polce bo do DX mam lepsze szkla? bez sensu.. oczywiscie 35/1.8 moge zamienic na 35/2 tylko po co, skoro na FF potrzebny mi jest standard, ultraszeroki i krótkie tele...

dame
06-01-2010, 15:54
Ja już nie mam dylematów. Skompletowałem stałki jakie potrzebowałem i dokupiłem D700 ;)

heeeeh, pozazdrościć tylko :) też mniej więcej w taki model mierzę, ale taki jak twój arsenał mi niekonieczny ;-)
Zadowoliłbym się skromnym 14/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 :) A zestaw marzeń to oczywiście 14-24 + 50/1.4 + 135/2DC :)


Ja tam onanistą sprzętowym nie jestem, ale D700 mnie rozwala jakością, dynamiką, kolorystyką od kilku miesięcy i ciągle, po każdej sesji patrzę na zdjęcia i jak mantrę powtarzam "oż q***a ale sprzęt" :-)

Przesiadałem się z D200.

heeeh, ja dostaję ciśnienia po samym oglądaniu końcowych efektów w necie :) tylko potrzebuję do niego szeroki kąt. zawsze niby można skorzystac z 18-35, które i tak jest sporo droższe niż S14.


Ja przesiadłem się z D80 na D700.
Moim zdaniem naprawdę warto. Kupuj :)

ps. D80 mam nadal bo to też fajna puszka :)

No właśnie! I tu pies pogrzebany - D80 mimo pewnych ograniczeń jest świetnym aparatem, ma tez wiele zalet wzg wyzszych modeli. I bądź tu mądry ;-)

Czuję, że jak wypuszczą w końcu tego Samyanga i faktycznie poradzą sobie z flarami to będę miał ładny prezent urodzinowy na wiosnę :)

Rafał_Sz
06-01-2010, 16:17
No właśnie! I tu pies pogrzebany - D80 mimo pewnych ograniczeń jest świetnym aparatem, ma tez wiele zalet wzg wyzszych modeli. I bądź tu mądry ;-)

Czuję, że jak wypuszczą wkońcu tego Samyanga i faktycznie poradzą sobie z flarami to będę miał ładny prezent urodzinowy na wiosnę :)
To może jednak D300? Wizjer killer, wysokie ISO. Chociaż co FF, to FF...

dame
06-01-2010, 18:45
No właśnie - dopóki nie pojawił się Samyang, to sądziłem że kolejnym krokiem bedzie d300.

Jednak lubię korzystać w miarę możliwości z światła zastanego (zwłaszcza że do takiego trzeba najmniej gratów).

Na D80 często zdarza mi się sytuacja, gdzie ustawione mam f/1.8, ISO800 (dla mnie graniczna wartość) i problem ze światłem.

Na koniec porównania takie jak to: http://www.kenrockwell.com/nikon/d700/iso-3200-comparison.htm nie zostawiają suchej nitki na matrycach DXowych...

więc jednak d700 mimo wizjera ;-)

igsux3
07-01-2010, 11:45
Ja bym wolał D700 i 50/1.8 niż d80 z całą tą szklarnią ;) ale to chyba takie zboczenie na punkcie obrazowania FF i dużego wizjera.

dame
07-01-2010, 13:23
heeeh, a ja czuję się emocjonalnie związany z 85tką ;-) szeroki kąt też lubię - samą 50tką też można sporo powalczyć, ale to już nie to samo :)

wolnyslimak
07-01-2010, 13:38
Mam podobny dylemat do Ciebie Dame. Szkła na szczęście mam juz pod FX ale kasy na tą puszke oraz co ważniejsze zgody żony juz nie posiadam. Miałem okazję pocpykać kilkanaście godzin D700 i w porównaniu do mojego D80 to przepaść. Też lubię mieć ze soba tylko aparat z obiektywem oraz zapasową baterię...nic więcej. No chyba, że 50mm Nikkora tak na wszelki wypadek. Lubię mieć zawsze pod palcem przynajmniej 1/250sec. a do tego konieczne jest wysokie ISO. Chciałbym aby mój szeroki kąt był naprawdę szeroki, chciałbym aby GO 50f/1,4 miała mikroskopijną wielkość, chciałbym mieć przynajmniej te 5fps, chciałbym mieć mozliwość zcropowania kadru tak aby nadal było spore zdjęcie, chciałbym mieć ten miły i pewny gumowy chwyt...chciałbym mieć D700:)

dame
04-02-2010, 21:12
nie moglbym tego lepiej napisac wolnyslimak ;-)

jedna tylko korekta - zamiast samyanga wezme AF N20/2.8 - z 50tka i 85tka bedzie rewelacja :)

NBA
04-02-2010, 21:26
Zastanawiasz się nad przesiadką? Jeśli masz kasę, nie czekaj ani chwili...

dame
04-02-2010, 21:29
kase musze najpierw zebrac -poprzez sprzedaz obecnego body oraz polowy szklarni..

dzieki za opinie

decyzja juz w zasadzie podjeta - pod koniec lutego jade na wycieczke fotograficzna na Costa del Sol a potem wymiana sprzetu.

trwaja poszukiwania szerokiego kąta..

Pindziol
04-02-2010, 23:52
Też bym brał D700, tym bardziej, że w pierwszym poście napisałeś, iż potrzebne szkiełka już posiadasz. Sam zresztą planuję w przyszłości wyprzedać wszystko, zostawić sobie jedynie 35 i 50-kę, bo więcej mi nie potrzeba, i wskoczyć na FF

kwiatek6324
05-02-2010, 00:01
kase musze najpierw zebrac -poprzez sprzedaz obecnego body oraz polowy szklarni..

dzieki za opinie

decyzja juz w zasadzie podjeta - pod koniec lutego jade na wycieczke fotograficzna na Costa del Sol a potem wymiana sprzetu.

trwaja poszukiwania szerokiego kąta..

Daj znac jak wrocisz bo jakbys w dobrej cenie sie pozbywal 10-24 to chetnie bym przytulil ;-)

Pozdr
AK

p.s. Ja stalem przed podobnym wyborem i stwierdzilem iz wole szkla... i kupilem D200.. ktorego jeszcze mozliwosci dlugo nie wykorzystam.. a FF dla mnie obecnie to bylby wielki przerost formy i bardziej onanizm sprzetowy niz realne ograniczenia w obecnej konfiguracji :-)

Siupes
08-02-2010, 06:37
ja przesiadlem sie z d200 i roznica jest gigantyczna.
(ostatnio robilem zdjecia nocne w miescie z 50/1.4 bez statywu)

docxxx
08-02-2010, 09:25
Ja stalem przed podobnym wyborem i stwierdzilem iz wole szkla... i kupilem D200.. ktorego jeszcze mozliwosci dlugo nie wykorzystam..

Sory, ale to sa brednie. Nie wykorzystasz, bo go nie masz.
Jak nie kupisz kuchenki z piekarnikiem, to nie nauczysz sie piec ciast, jak nie kupisz dobrego auta, to nie bedziesz wiedzial co to dobre przyspieszenie i pewnosc jazdy. D700 oferuje "zapas", ktore D200 nie ma (wysokie czulosci, szybkostrzelnosc, multum opcji i +100 pkt do lansu;)

wolnyslimak
08-02-2010, 09:26
Ja ostatnio robiłem nocne w Wawie swoim D80 i szerokim kątem, gdzie mogłem zejść z czasem na 1/10 - 1/20. ISO na 800, przesłona 2,8 i jedziemy...wyszło zachęcająco ale to były mocno oświetlone miejsca i szeroki kąt. Jednak nie wyobrażam sobie takich zdjęć bez statywu z dłuższymi ogniskowymi. Do tego wysokie ISO jest niezbędne. A jakbym jeszcze chciał zamrozić ruch postaci!! Echhh...niech szybko Nikon wypuści D900 i D700s...wtedy D700 przestanie juz robic zdjęcia, co pozwoli albo znacznie mnie zbliży do ... mojego D700:)

docxxx
08-02-2010, 09:29
ja na D80 robilem i na ISO1600 i bylo ok. Nie potrzebne jednak ktos pisze, ze czegos tam nie wykorzysta.

Photoartbox
08-02-2010, 09:31
kupilem D200.. ktorego jeszcze mozliwosci dlugo nie wykorzystam..


Nie wykorzystasz, bo go nie masz.


Jak nie ma? Przeciez napisal, ze kupil.:-?

kolo_s
08-02-2010, 09:52
Jak nie ma? Przeciez napisal, ze kupil.:-?

Z tego co rozumiem to chodziło o D700 ;)

docxxx
08-02-2010, 09:56
Tak, o D700.

kwiatek6324
08-02-2010, 10:14
Z tego co rozumiem to chodziło o D700 ;)

Witam.

I o D200 i o D700 ;-)

D200 kupilem, bo kupilem za okolo 40% nowego D700 to raz.
Dwa D700 w moim przypadku bylby przerostem formy nad trescia (za drogo, nie robie az tyle takich zdjec przy ktorych musialbym uzywac wysokiego ISO).

Na razie postawilem na D200 + przetasowanie w obiektywach, ale kupuje takie ktore pozniej wykorzystam w FX,
Bo jesli wszystko dobrze pojdzie to mam nadzieje o tym pomyslec za okolo 1 rok.


Pozdr
AK

Photoartbox
08-02-2010, 10:14
No to moze niech sie kwiatek wypowie, ale jezeli ktos pisze, ze kupil D200 i jego mozliwosci i tak nie wykorzysta, to dlaczego mialoby chodzic o D700?

Tomek Konopka
08-02-2010, 10:38
jeśli mamy ładne światło plus minimalne ISO, D200 wraz z np N70-200VR daje mega mega fantastyczny efekt :-D
wiadomo że FX to FX, ale D200 to i tak kawał dobrego aparatu :-D

kwiatek6324
08-02-2010, 10:45
Witam ponownie ;-)

Pisalem o D200, ktore na razie po przesiadce z D80, ktorego przez praktycznie caly zeszly rok nie mialem w reku
bo czas nie pozwalal robic zdjec niestety. Wiec tym bardziej nie chcialem za bardzo inwestowac w D700.

A sprzedalem D80+50/1.8 dolozylem pare stow i mam D200.

Owszem jesli ktos ma nieograniczone zrodlo finansowe, to polecam FF.
Jesli jednak nie, to ja uwazam ze nie zarabiajac na zdjeciach ciezko wydac
te min 6,5k PLN na D700. Ja wole D200 + wymienie swoje stare 70-300 na 80-200.
I doloze troche i kupie 20-35 lub 18-35.

FF kupie kiedys, lecz poczekam jak bedzie D800, czy D700(x/s) co tam nikon wypusci,
tak ze D700 spadnie do akceptowalnego poziomu.

Na razie pozostaje 3,5kg wiecej do noszenia (statyw) na wieczorne zdjecia ;-)

Pozdr
AK

kwiatek6324
08-02-2010, 10:46
wiadomo że FX to FX, ale D200 to i tak kawał dobrego aparatu :-D

Dokladnie, a kupilem go wlasnie bo czytalem wiele takich opinii ;-)

Pozdr
AK

genghiskhan
08-02-2010, 15:50
Ja jestem przykładem przesiadki z D80 na D700. Miałem 3 stałki - 35 50 i 85, teraz swietnie pasują w FF ale brakuje mi portretówki, w dx była nią 85mm (kolo 130mm po cropie)... w sumie to wlasnie 135/f2 by sie przydalo i 12-24 do pełni szczęscia. A stara puszke i 18-200 vr wlasnie na allegro wstawiłem.

mabesto
08-02-2010, 17:44
Witam, także przesiadłem się z D80 na D700. Wprawdzie musiałem pozbyć się jednego szkła (12-24) i zakup (14-24) od razu z puszką był bolesny - ale ...to był wrzesień 2008 chwilę po premierze i może nie będę pisał ile wtedy dałem za D700 + 14-24. To był ten jeden moment gdy teoria aby nie kupować nowości (D700) się nie sprawdziła - zwykle za to, że to nowość się extra płaci. Wtedy to był koniec czasu bardzo mocnego złotego ... takich cen potem już nigdy nie było. Ale to cenowa dygresja. D700 hmm świetna puszka. W zasadzie prawie wszystko już napisano na ten temat. Przesiadaj się - jeśli masz kasę. A szkła ...w nie zawsze warto inwestować. pozdr.m

dame
15-03-2010, 20:08
Wreszcie jest! D80 znalazło nowego nabywce a w moich łapkach dziś znalazł się d700

różnica jest wow! pod każdym względem rzuca na kolana. jestem pod totalnym wrażeniem tego body.. no i ten wizjer.. bajka :-)

Jarek78
16-03-2010, 12:38
dame ... widze , ze sprzedajesz 35 1.8G ... do D700 ten obiektyw fajnie pracuje. A winietka na 1.8-2.0 daje fajny klimacik. Probowales? Wiele osob z D700 (w tym ja) zakupilo ten obiektyw do FX)

dame
16-03-2010, 12:49
Szczerze mówiąc to jeszcze nie próbowałem - wczoraj pierwszy wieczór spędziłem z nakręconą 50/1.8D =]
Zamierzam jeszcze kupić 18-35, więc pytanie otwarte jest takie - czy 35/1.8 jest faktycznie mi potrzebne, bo pokryją mi się ogniskowe..
Oczywiście f/1.8 to nie f/4.5, ale odnoszę wrażenie, że mając 50tkę i 85 w odwodzie 35 juz nie bedzie mi tak potrzebne.. czy moze sie myle? :>

wasilewk
16-03-2010, 12:54
Wreszcie jest! D80 znalazło nowego nabywce a w moich łapkach dziś znalazł się d700

różnica jest wow! pod każdym względem rzuca na kolana. jestem pod totalnym wrażeniem tego body.. no i ten wizjer.. bajka :-)

No, to witamy w klubie !

Teraz tylko:
1. N24-70
2. N14-24
3. N70-200VRII

i będziesz szczęśliwy :lol:

Po zakupie 1-go zobaczysz co to znaczy ostrość.

Pzdr.

P.S.
Wizjer wizjerem, ale i tak polecam zakup DK17M.

mariobor
16-03-2010, 12:54
myślę że mając N35 , N50 , N85 to ta środkowa ogniskowa nie będzie ci potrzebna:) tzn będziesz ją najrzadziej używał. ja obecnie mam D700 i T17-35, N35, N85 i za 50 nie tęsknie.

kh29228
16-03-2010, 18:52
No, to witamy w klubie !

Teraz tylko:
1. N24-70
2. N14-24
3. N70-200VRII

i będziesz szczęśliwy :lol:

Po zakupie 1-go zobaczysz co to znaczy ostrość.

Pzdr.

P.S.
Wizjer wizjerem, ale i tak polecam zakup DK17M.


dopiero będzie szczęśliwy przy kombinacji 24 1.4 + 35 1.4 (żeby już niedługo) + 85 1.4 :mrgreen:

wasilewk
16-03-2010, 19:27
dopiero będzie szczęśliwy przy kombinacji 24 1.4 + 35 1.4 (żeby już niedługo) + 85 1.4 :mrgreen:


Noo baa !

Sam czekam...

Denwer77
16-03-2010, 19:45
Szczerze mówiąc to jeszcze nie próbowałem - wczoraj pierwszy wieczór spędziłem z nakręconą 50/1.8D =]
Zamierzam jeszcze kupić 18-35, więc pytanie otwarte jest takie - czy 35/1.8 jest faktycznie mi potrzebne, bo pokryją mi się ogniskowe..
Oczywiście f/1.8 to nie f/4.5, ale odnoszę wrażenie, że mając 50tkę i 85 w odwodzie 35 juz nie bedzie mi tak potrzebne.. czy moze sie myle? :>

ja z d700 głównie używam tej 35 1.8, a winietkę można usunąć w programie jeśli nie pasuje:-). pomimo, że to Af-s to do robienia akcji nie jest najszybsza ale generalnie jest ok.

PanomeiK
18-03-2010, 11:56
dame ... widze , ze sprzedajesz 35 1.8G ... do D700 ten obiektyw fajnie pracuje. A winietka na 1.8-2.0 daje fajny klimacik. Probowales? Wiele osob z D700 (w tym ja) zakupilo ten obiektyw do FX)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/9196/jdt9300.jpg)

dame
18-03-2010, 14:34
muszę przyznać, że winieta jest trudna do zaakceptowania w tym obiektywie. Teraz się utwierdziłem, że trzeba go jednak sprzedać.

Zwłaszcza, że do płytkiej GO mam już obiektywy. 50mm wzg 35 to raptem 2-3 kroki w tył, więc myślę że bez stałki 35mm jakiś czas dam sobie radę, a zakres 18-35 jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny

dziękuję za podpowiedzi