Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : D300s - Nowy Firmware 1.01



emailo
06-01-2010, 12:59
Pragniemy poinformować, że do oprogramowania sprzętowego Państwa aparatu jest dostępna nowa aktualizacja.
Informacje o aktualizacji oprogramowania sprzętowego do wersji 1.01


Dodano obsługę kart pamięci o pojemności 64 GB.
Skorygowano problem ze wskaźnikiem stanu akumulatora występujący podczas używania wielofunkcyjnego pojemnika na baterie MB-D10 z bateriami AA.·
Po włożeniu do aparatu niektórych kart pamięci w górnej części wyświetlacza LCD pojawiał się komunikat "CHA" i nie można było robić zdjęć. Ten problem został rozwiązany.

Dodatkowe informacje oraz instrukcje pobierania oprogramowania i przeprowadzania aktualizacji można znaleźć w Centrum Obsługi firmy Nikon (http://nikoneurope-en.custhelp.com/rd?1=AvcY%7EwprHP8SUrqFGkIe%7EyL%7EJvsq%7E3H%7E&2=12324).
Mamy nadzieję, że nadal będą Państwo czerpać przyjemność z używania aparatu.

Z poważaniem,
Dział serwisu i pomocy technicznej
Nikon Europe

kuba_rsx
06-01-2010, 13:08
Tak się zastanawiałem czy nie będzie jak z D70s gdzie do dzisiaj nikt firmware nie zmienił. Dobre i to choć mogli by dać parę bajerów typu poprawiona szybkość zapisu na kartach pamięci, ulepszenie funkcji filmowania. I z tego co widzę pliki na razie tylko pod Macintosh'a,

R.i.P.
06-01-2010, 13:16
Też otrzymałem takiego maila. Chyba trzeba pare chwil poczekać aż wrzucą update do Win, bo na razie jest do maca. Ja na pewno skorzystam.

wilk325
06-01-2010, 13:17
Też otrzymałem takiego maila. Chyba trzeba pare chwil poczekać aż wrzucą update do Win, bo na razie jest do maca. Ja na pewno skorzystam.

???, ja ściągnąłem oprogramowanie do win o 9.30.

R
06-01-2010, 13:21
???, ja ściągnąłem oprogramowanie do win o 9.30.


zawstydziles turbodymomana...

R.i.P.
06-01-2010, 13:23
Heh :) to poproszę bezpośredniego linka bo ja nie widzę tego na stronie

Piotr_
06-01-2010, 13:28
Heh :) to poproszę bezpośredniego linka bo ja nie widzę tego na stronie

http://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/45497/c/648/r_id/127724

kichu
06-01-2010, 13:38
Tak się zastanawiałem czy nie będzie jak z D70s gdzie do dzisiaj nikt firmware nie zmienił. Dobre i to choć mogli by dać parę bajerów typu poprawiona szybkość zapisu na kartach pamięci, ulepszenie funkcji filmowania. I z tego co widzę pliki na razie tylko pod Macintosh'a,

Nikon nie wypuszcza firmware do wycofanych z produkcji puszek. Dla przykladu firmware do D300s jest, do D300 juz nie ma.

D3 jest tu wyjatkiem, ale serie jednocyfrowe zawsze sa supportowane o wiele dluzej niz produkty z niszych polek.

klabton
06-01-2010, 13:55
Mogę potwierdzić, że zniknął mi problem na jednej karcie z komunikatem CHA.
Milutko :)

R.i.P.
06-01-2010, 15:55
Dzięki za linka. Soft wgrany. We'll see :]

rychu_cmg
06-01-2010, 16:30
Nikon nie wypuszcza firmware do wycofanych z produkcji puszek. Dla przykladu firmware do D300s jest, do D300 juz nie ma.

D3 jest tu wyjatkiem, ale serie jednocyfrowe zawsze sa supportowane o wiele dluzej niz produkty z niszych polek.
Najnowszy firmware do D200 Nikon wypuścił sporo czasu po premierze D300. Tak więc nie ma reguły

Slawek Wojtczak
06-01-2010, 22:04
miejmy nadzieję, że pojawi się i do D300

wigi
10-01-2010, 01:32
miejmy nadzieję, że pojawi się i do D300
mi marzy się tylko bracketing co 2 EV

kuba_rsx
11-01-2010, 17:27
A mi jeszcze iso 12800 i poprawione szumy :P i co z tego... za marzenia jeszcze nie karają.

Pugisan
12-01-2010, 22:38
Opłaca sie whrywać nowy soft?? Mam nadzieje ze mnie nikt nie zabije za to pytanie :P

mcl
12-01-2010, 23:18
Opłaca sie whrywać nowy soft?? Mam nadzieje ze mnie nikt nie zabije za to pytanie :P
Opłaca się pytać o to na forum? 2 minuty i po aktualizacji.

nickt
12-01-2010, 23:37
Opłaca się pytać o to na forum? 2 minuty i po aktualizacji.

No pewnie tak, ale z tego co wyczytałem o aktualizacji D700 zdania są mocno podzielone więc Kolega słusznie pyta czy warto, może już ktoś ma doświadczenia a może zainstalował i stwierdził że warto. Czytałem o rozwiązaniu problemu z widocznością niektórych kart i to działa.
Ja nie instaluje bo dla mnie zmiany są na tyle mało istotne że niepotrzebne.
A forum jest od tego żeby również pytać

kuba_rsx
12-01-2010, 23:42
W sumie warto o tyle bo rozszerza możliwości korpusu.. Na pewno nie szkodzi. Przynajmniej nic złego nie zaobserwowałem.
W D700 zmienili WB a tu jest bez zmian wiec wnioski można wyciągnąć samemu.

mcl
13-01-2010, 01:02
W tym sofcie zmieniono:



Dodano obsługę kart pamięci o pojemności 64 GB.
Skorygowano problem ze wskaźnikiem stanu akumulatora występujący podczas używania wielofunkcyjnego pojemnika na baterie MB-D10 z bateriami AA.·
Po włożeniu do aparatu niektórych kart pamięci w górnej części wyświetlacza LCD pojawiał się komunikat "CHA" i nie można było robić zdjęć. Ten problem został rozwiązany.

Chyba lepiej aktualizację przeprowadzić teraz i nie martwić się, że w przyszłości, będąc w miejscu, w którym nie ma dostępu do komputera będziemy musieli skorzystać z karty o większej pojemności lub takiej, której stary soft nie obsługiwał.

Pugisan
13-01-2010, 20:54
mcl wole zapytac niż tracić czas na sciaganie softu i instalowanie :)
Po za tym nie mam problemu z widocznoscia kart. Dodatkowo mam zawsze kilka kart o mniejszej pojemnosci na wszelki wypadek jakby jedna duza poszła sie kochac :)

kordolio
20-01-2010, 16:47
Opłaca się pytać o to na forum? 2 minuty i po aktualizacji.

Tak? I po aktualizacji wszystkie ustawienia i parametry pozostają niezmienione?

kuba_rsx
20-01-2010, 17:07
Tak