PDA

Zobacz pełną wersję : BP Delty dla D50 - zaginione volty... :(



mikhip
02-11-2006, 01:21
Witam

Jakiś czas temu kupiłem sobie D50. Potem podłączyłem lampę i zrozumiałem, że potrzeba mi nieco pewniejszego uchwytu... Zakupiłem BP firmy Delta przeznaczony do D50 właśnie (BP, a nie GRIP). Jakiś czas sobie fociłem, potem dziwiłem się że jakoś szybko rozładowują się akumulatorki, a jeszcze potem zauwazyłem że akumulatorki rozładowują się praktycznie po 2-3 fotkach!

A dokładniej:
ładuję na full akumulatorki (dwa)
pakuję je do BP
robię dosłownie kilka fotek
patrzę na wskaźnik zasilania w D50 i widzę, że akumulatorki są praktycznie rozładowane
jeszcze ze dwie fotki i wskaźnik naładowania akumulatorków miga a D50 odmawia dalszej kooperacjiCo ciekawsze gdy potem te same akumulatorki załaduję bezpośrednio do puszki to wskaźnik ich naładowania w D50 pokazuje że akumulatorki są pełne - jakby dopiero co naładowane (tak zresztą przecież jest).

Innymi słowy BP Delty wcina mi volty po drodze...

O ile bez lampy jakoś przeboleję brak BP o tyle z lampą i moją niemałą grapką nie wyobrażam sobie focenia bez BP... Myślę o zakupie BP fimy Hanhel ale niewiele o nim... Może ktoś z Was może podzielić się swoimi wrażeniami? A może ktoś miał podobny problem?

pozdrawiam

ALF
02-11-2006, 02:03
http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11966

mayor
02-11-2006, 07:25
mikhip mowi chyba o tym starszym, bez pionowego spustu. Moze przeczyszczenie stykow cos da.

Gamling
02-11-2006, 13:25
Czesc, pewnie cos nie styka, jesli nie uda sie rozwiazac problemu samodzielnie przeslij grip do nas, naprawimy albo wymienimy na nowy