PDA

Zobacz pełną wersję : Zaciety obiektyw D60 18-55 II KIT



monika495
05-01-2010, 19:07
Witam.

Nie dawno bylam na wyjezdzie i zaczal mnie martwic pewne dziwne zachowanie mojego obiektywu a mianowice przy przyblizaniu i oddalaniu zacinal mi sie lekko, zastanawialam sie dlaczego skoro raczej chyba nie ma prawa tam nic wleciec wiekszego. Zmartwio mnie to bardzo. Na drugi dzien zoom zaczal chodzic tak jak powinien, wiec pomyslalam ze moze stalo mu sie cos na mrozie, ale jednak nie, sytuacja sie powtorzyla niestety na tyle grozne ze na dzien dzisiejszy zoom nie chodzi w ogole, a na dodatek mojej przykrej historii przez wizjer nic nie widac. W srodku cos lata. Zastanowiajac sie czy to nie lustra tak lataja odkrecilam obiektyw i zajrzalam tam, okazalo sie ze lustra cale, ale w obiektywie jakas tulejka lata :( Mam pytanie co to mojej usterki. Co to moze byc? I czy jak oddam aparat na gwarancje to czy mi ja uznaja..? Wiem nie mam innego wyjscia skoro sprzet mam jeszcze na gwarancji, ale moze ktos z uprzejmych forumowiczow mial podobna sytuajce i troche mnie uspokoi :(

Bede wdzieczna za odpowiedz.

Pzdr

tomek20stencel5
05-01-2010, 19:41
Po pierwsze, to nie wiem po co wyśrodkowałaś i pogrubiłaś. Nie potrzeba tak pisać... Co do pytania, to jak masz gwarancję to wysyłaj. Powinni uznać, no chyba, że coś przy szkle grzebałaś, albo Ci upadł itp., ale jeżeli nie to wysyłaj śmiało.

monika495
05-01-2010, 19:50
Wysrodkowalam i pogrubilam poniewaz funkcje te do czegos sluza..

Dzieki wielkie za odpowiedz.

docxxx
05-01-2010, 20:15
OT
Zapomnialas podreslic. Podkreslenie to podstawa w skladzie komputerowym:mrgreen:
Co do serwisu, to nic nie moge Ci poradzic;)

Paput
05-01-2010, 20:17
Miałem identycznie z tym samym obiektywem - zoom się zaciął, ja oczywiście na siłę przekręciłem i mam efekt taki sam jak u Ciebie. Z tym nic już chyba się nie zrobi, mój wylądował w śmietniku

monika495
05-01-2010, 20:30
Piszesz ze wyladowal w smietniku, domyslam sie ze nie miales juz gwarancji tak?

Jutro jade z nim do sklepu bo jestem bardzo ciekawa co oni mi na to poradza :(

Rozgladalam sie juz za nowym obiektywem przed ta moja nagla usterka wiec chyba sobie wykrakalam :D

Wiadomo dwa lepiej miec niz jeden ktory bedzie spelnial inne fukcje.

Zobaczymy co to bedzie.

Dzieki za odpowiedz podkreslam :D:D:D

Skibek
09-01-2010, 18:03
Jutro jade z nim do sklepu bo jestem bardzo ciekawa co oni mi na to poradza :(
[/U] podkreslam :D:D:D

I co powiedzieli?

Paput
11-01-2010, 19:44
Piszesz ze wyladowal w smietniku, domyslam sie ze nie miales juz gwarancji tak?


Wybacz za opóźnienie, ale roboty od groma :)

obiektyw miałem na gwarancji, ale co innego mogli powiedzieć na obiektyw w kawałkach niż "Panie, odwal Pan się z tą gwarancją, sam żeś Pan zniszczył to sam Pan płać" ;)

monika495
11-01-2010, 19:50
witam.
wczoraj oddalam obiektyw i mam czekac do trzech tygodni na odzew z ich strony. Mam nadzieje ze bedzie po mojej mysli. :D

Skibek
12-01-2010, 00:10
Jakby koszt naprawy był nieopłacalny to ja skupuję złom optyczno-fotograficzny. Daj znać jak coś.

monika495
18-01-2010, 21:49
witam.
w sobote 16.01.2010 odebralam swoj obiektyw :D naprawili :D wszystko jest ok czekalam tylko 6 dni :D

monika495
18-01-2010, 21:49
oczywscie naprawili w ramach gwarancji..

scott
24-02-2010, 12:24
Witam.

Mam taki sam problem. Tato wziął aparat w Tatry, chyba nawet ujemna temp była. Robił zdjęcia, obiektyw najpierw przestał ostrzyć, po przejściu na ręczny 'w ogóle przestał działać'. Więc tato przyniósł go do domu, zdjał obiektyw z body i odłożył. Gdy ja wróciłem podniosłem obiektyw w środku latała luźno jakaś plastikowa tuleja.

Jakie są koszty naprawy pogwarancyjnej? Może sie ktoś orientuje 'na oko'?

Pozdrawiam.

monika495
25-02-2010, 18:52
Witam!
Ja niestety nie wiem bo tak jak pisalam mnie obiektyw naprawili w ramach gwarancji..

KaeF
26-02-2010, 00:44
a ja swoj rozwalilem na czesci pierwsze i ogladalem jak jest zbudowany:)