PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejna pucha Sony - A450



Piotr_
05-01-2010, 07:42
Sony ma "nową" puchę. A450 wygląda na odchudzoną A550. W tej chwili to już 8. lustrzanka w ofercie Sony które stało się liderem co do ilości produkowanych typów aparatów. Ciekawe czy użytkownicy się w tym połapią :)

http://www.dpreview.com/news/1001/10010506sonyA450.asp

dlugas1982
06-01-2010, 03:07
Oni zmieniają kolor i aparat ma już nowy numer

Taki marketing, niby te A450 lepsze a zarazem gorsze od A500, ale mają przynajmniej ludzie do koloru/wyboru

kptYossarian
06-01-2010, 09:09
Oni zmieniają kolor i aparat ma już nowy numer

Taki marketing, niby te A450 lepsze a zarazem gorsze od A500, ale mają przynajmniej ludzie do koloru/wyboru
A Nikon to wiele się różni pod tym względem ? ;) (video D60 vs D3000).

Drogis
06-01-2010, 09:17
Bardzo mi się podoba ta polityka Sony.
Wiadomo, że trudniej jest się połapać w dostępnych modelach, ale łatwiej jednocześnie znaleźć dokładnie coś dla siebie.
Zobaczymy jeszcze tylko, jak będzie z cenami, bo cena sugerowana tego A450 z kitem to podobno 2900zł, a to niemało.


A Nikon to wiele się różni pod tym względem ? (video D60 vs D3000).
Brakuje tylko niestety zróżnicowania korpusów ze śrubokrętem...

Piotr_
06-01-2010, 10:13
Bardzo mi się podoba ta polityka Sony.
Wiadomo, że trudniej jest się połapać w dostępnych modelach, ale łatwiej jednocześnie znaleźć dokładnie coś dla siebie.
Zobaczymy jeszcze tylko, jak będzie z cenami, bo cena sugerowana tego A450 z kitem to podobno 2900zł, a to niemało.

To cena sugerowana. Porównując z innymi aparatami Sony w sklepach da to 2300-2400zł.


Brakuje tylko niestety zróżnicowania korpusów ze śrubokrętem...

Jak na razie Sony ma wiertarkę we wszystkich aparatach.

vasco5
13-01-2010, 18:10
i nadal mieć będzie, bo starsze obiektywy Minolty tego wymagają, a przejmując bagnet Alpha z Minolty nie będą strzelać sobie w kolano.

zmiany detali w Sony ma swoje plusy, ponieważ puszki między sobą różniąc się niewielkimi detalami, a co za tym idzie cenami dają pełne pole manewru klientom chcącym znaleźć coś dla siebie.

nie każdy potrzebuje fajerwerków, zachowując funkcjonalność
inny chce fajerwerki :)

więc więcej modeli z nowymi matrycami CMOS jest jak najbardziej na plus !!

bycie liderem na rynku zobowiązuje, więc i karty SD/SDHC Sony produkować zaczyna, do tego nowe kompakty oprócz MS Pro Duo będą działały też na SD/SDHC... co na bank wyjdzie na plus dla firmy ze względu na ceny i dostępność kart SD...

doliczając najnowsze matryce CMOS Exmor R w kompaktach + optykę Sony G (kontynuację obiektywów Minolta G) mamy na serio świetne kompakty

A jest ich (kompaktów) aktualnie na rynku z tego co pamiętam 16 modeli w różnych segmentach cenowych i jakościowych - dla każdego coś miłego.

Taka strategia jak najbardziej się sprawdza na rynku, a przeniesienie jej na segment lustrzanek najwyraźniej również ma finansowy sens i zostało nieźle przemyślane przez tęgie głowy od marketingu...

dlugas1982
13-01-2010, 18:19
A jest ich (kompaktów) aktualnie na rynku z tego co pamiętam 16 modeli w różnych segmentach cenowych i jakościowych - dla każdego coś miłego. pewnie połowa różni się tylko kolorem lub różnicą 2mpx :)

Co do lustrzanek - to faktycznie po przemyśleniu przyznaje, że lepiej mieć wybór. Każdy wybierze co chce mieć szczególnie, że chyba ceny się potrafią znacznie różnić.

W kompaktach SONY choć miałem jeden swego czasu, drażniło mnie, że nowy kolor nowy numerek (szczególnie czarne wersje), zwiększenie w takiej samej matrycy z 10mpx do 12mpx i już nowy numerek.No i drażniło że 80% firm miało SD a sony drogie MS, nadrabiali wtedy że dawali aku i ładowarki, ale to zamierzchłe czasy były:)

SONY widzę się przejrzało na oczy i wreście marketing u nich działa tak jak powinien.

Pozdrawiam

vasco5
13-01-2010, 23:34
pewnie połowa różni się tylko kolorem lub różnicą 2mpx :)

no nie do końca...

S930 - plastikowy, 10mln pix, baterie AA, LCD 2,4", stabilizacja StedyShot, obiektyw Sony Lens
S950 - metalowy, 10 mln pix, aku i ładowarka, LCD 2,7", stabilizacja StedyShot, obiektyw Sony Lens
S980 - metalowy, 12mln pix, aku i ładowarka, LCD 2,7", stabilizacja StedyShot, obiektyw Sony Lens

W180 - metalowy, 10 megapiksela, zoom optyczny 3x, obiektyw Sony Lens, LCD 2,7", stabilizacja StedyShot
W190 - metalowy, 12,1 megapiksela, zoom optyczny 3x, obiektyw Sony Lens, LCD 2,7", stabilizacja StedyShot
W210 - metalowy, 12,1 megapiksela, zoom optyczny 4x / szeroki kąt 30 mm, obiektyw Carl Zeiss, LCD 2,7", stabilizacja StedyShot
W220 - metalowy, 12,1 megapiksela, zoom optyczny 4x / szeroki kąt 30 mm, obiektyw Carl Zeiss, LCD 2,7", stabilizacja Optical StedyShot
W230 - metalowy, 12,1 megapiksela, zoom optyczny 4x / szeroki kąt 30 mm, obiektyw Carl Zeiss, LCD 3", , stabilizacja Optical StedyShot
W270 - metalowy, 12,1 megapiksela, zoom optyczny 5x / szeroki kąt 28 mm, film HD, obiektyw Carl Zeiss, LCD 2,7", , stabilizacja Optical StedyShot
W290 - metalowy, 12,1 megapiksela, zoom optyczny 5x / szeroki kąt 28 mm, film HD, obiektyw Carl Zeiss, LCD 3", , stabilizacja Optical StedyShot

T90 - metalowy, 12,1 megapiksela, zoom optyczny 4x, film HD, dotykowy LCD 3", stabilizacja Optical StedyShot, obiektyw Carl Zeiss
T900 - 12,1 megapiksela, zoom optyczny 4x, ekran LCD 3,5" i film HD, obiektyw Carl Zeiss

H20 - 10,1 megapiksela, zoom 10x, stabilizacja Optical SteadyShot, film HD, obiektyw Carl Zeiss, LCD 3"

HX1 - 9,1-megapikselowy przetwornik Exmor™ CMOS, zoom optyczny 20x, zdjęcia panoramiczne, zdjęcia seryjne 10 kl/s, obiektyw Sony Lens G, LCD 3" ruchomy, film FullHD 1080, stabilizacja Optical StedyShot

WX1 - 10-megapikselowy przetwornik Exmor R™ CMOS, zoom optyczny 5x, zdjęcia panoramiczne, zdjęcia seryjne 10 kl/s, obiektyw Sony Lens G 24-120mm, LCD 2,7", stabilizacja Optical StadyShot

TX1 - 10-megapikselowy przetwornik Exmor R™ CMOS, zoom optyczny 4x, zdjęcia panoramiczne, zdjęcia seryjne 10 kl/s, stabilizacja Optical StedyShot

no to tak mniej więcej :)

już nie mówiąc o modelach, które wyjdą za miesiąc:
HX5
TX7

W310
W320
W330
W350
W360
W380
W390

S2000
S2100

i prosze mi wierzyć, że ta nowa matryca CMOS Exmor R to na serio kosmos jeśli chodzi o jakość w kompaktach...

dlugas1982
13-01-2010, 23:41
No wiem wiem, jeszcze żyję póki co wizerunkiem sony z przed kilku lat :) i się droczę (choć grube 40% tak jak pisałem różni się pierdołą jedną :)

Dzięx za niezłe zestawienie, podszkolę się.

vasco5
13-01-2010, 23:45
fakt, że w serii kompaktowej bez "X" różnice są niewielkie :)

pazur pokazują zwłaszcza HX1 i WX1 :)

remixs
14-01-2010, 00:55
jedno co mam nadzieje wyjdzie z tego galopu dla nas pospolitych pstrykaczy to mobilizująca konkurencja i rozwój techniki, szkoda tylko że już niedługo trzeba bedzie kompiki zmieniać zeby JPG z kompaktów ściągać. Gdzieś wyczytałem że RAW z nowych matryczek ma ważyć grubo ponad 50Mb :-) a co do EXMORÓW to wymiatają oj wymiatają :-)

dlugas1982
14-01-2010, 02:40
muszę gdzieś dostać exmora jakiegoś, ale koledzy albo za biedni na takie cuda albo za bardzo kumaci i mają lustra
a w salonie takie macanie to nie zabawa

MobyDick
16-01-2010, 14:44
WX-1 w cenie niecałych 900 zł. To chyba przyzwoita cena za compact z szerokim kątem (24mm) i matrycą exmor-R.

vasco5
17-01-2010, 11:44
jak za WX-1 to bardzo dobra cena...