PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon 5400 - wbudowana lampa



Anonymous
29-03-2005, 19:16
Witam wszystkich.
Pytanie do użytkowników Nikona CP 5400: czy w waszych aparatach wbudowana
lampa błyskowa działa zadowalająco? Pytam bo kupiłem używany aparat jeszcze
kilka miesięcy na gwarancji i stwierdzam, że na przykład w porównaniu z
Canon A80 lub Olympus C-750 lampa wbudowana działa mizernie. Oświetlony
tylko pierwszy plan w odległości do 2m a reszta ciemna. Nie wiem czy ten typ
tak ma, czy może muszę się zwrócić do serwisu z reklamacją lampy, czy
poprostu ten model ma taką kiepską lampę?
Bardzo proszę użytkowników o podzielenie się uwagami, bo nie wiem co robić
(a gwarancja tylko do czerwca).

paskud
29-03-2005, 22:12
wszystko możliwe, że że lampa miga słabiej - ale popróbuj na różnych ustawieniach i różnym ISO - może dojdziesz z nią do ładu.
jak chcesz to zobacz tutaj (http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=606483) zdjęcie było na max wysuniętym tele -mniej więcej z 5 metrów zrobione ;)

pozdrawiam paskud

gALL
30-03-2005, 10:33
Mam CP5400 ale nigdy mnie nie kusilo aby uzywac wbudowanej lampy, jak potrzebuje blyskac to zapinam zewnetrzna. Poza tym Coolpixy maja kijowy pomiar swiatla blyskowego.

Campo
30-03-2005, 10:50
Lampa wydaje sie slaba, bo:
1. Nikon automagicznie wszystkie zdjecia z lampa niedoswietla srednio o 0,7EV.
2. Nikon automagicznie ustawia sobie ISO na najnizsze, czyli 50, co daje maly zasieg lampy (naswietly pierwszy plan, ale drugi, trzeci i dziesiaty wyjdzie na czarno).
3. Kazda wbudowana lampa jest kijowa i lepiej nie uzywac :).

Anonymous
31-03-2005, 23:37
Popróbowałem i faktycznie da się coś z tym zrobić. Przy ręcznym ustawieniu ISO 100 (lub 200 choć tu już szumi), czasu 1/8 zamiast 1/60 i EV +0,7 jest pewna poprawa. Trochę się uspokoiłem, szkoda tylko, że to tak daleko od ustawień automatycznych, szczególnie jak trzeba coś szybko strzelić.
Dziękuję kolegom za pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie na temat lampy zewnętrznej. Wiem, że był już taki temat, ale zastanaiwam się jaką lampę dokupić. Próbowałem dopiąć SB-28 i efekt był taki, że zdjęcia były ładnie oświetlone nawet w auto, ale robione z dalszej odległości. Bliskie plany były prześwietlane. Lampa po prostu waliła palnikiem z całej mocy niezależnie od ustawień zoomu. Czytałem na temat braku współpracy Coolpixów z lampami. Jednak przypięcie SB-80DX zmieniło sytuację o tyle, że nie było błyskania całą mocą. Ponieważ używałem SB-80DX dosłownie chwilę chciałbym zapytać czy te lampy trochę lepiej współpracują z Coolpixami czy raczej pozostaje tylko ustawianie lampy na manualu aby uzyskać postrzebną siłę błysku. A co z automatyką lampy.
Przeprzaszam, że takie długie ale bardzo mnie to ciekawi. z góry dziękuję za pomoc. :D

Dakard
05-09-2005, 09:02
Jeśli chcesz mieć doświetlony drugi plan użyj programu nocny portret, wtedy ładnie doświetli tło, uważaj tylko na rękę bo stosuję wtedy dłużesze czasy.

Pozdrawiam