Zobacz pełną wersję : D300 i pierścień przesłony.
Dzisiaj postanowiłem zapiąć do d300 nikkora 50 1.4D i zonk - cały czas jest F16 i da się to tylko zmienić pierścieniem na obiektywie - jak blokada jest załączona to nadal to nie zmienia sytuacji - kółkiem kręcę do woli ,a F16 stoi jak stało - przełączam w tryb S i odziwo przesłona sama się zmienia. To samo jest z Nikorem 85. Natomiast AF-Sy pod d300 śmigają aż miło. Podpinam 50tke i 85tke do d700 do d80 do F80 i wszystko kula - więc problem leży po stronie puszki d300 - miał ktoś taki przypadek? Może włączyłem niechcący jakąś funkcję.
Gdzieś w menu wybiera się jak chce się ustawiać przesłonę - czy w body czy na szkle. Pewnie masz to drugie wybrane.
Gdzieś w menu wybiera się jak chce się ustawiać przesłonę - czy w body czy na szkle. Pewnie masz to drugie wybrane.
Patrz, kopałem to menu i nie mogłem znaleźć :D
Informacja dla przyszłych pokoleń: w menu f7 rozwiązuje ten problem :D
Dzięki i Pozdrawiam.
Nie wiem jak w D300 ale w s jest to menu f8 "ustawienia dostosowanie pokrętła sterowania/ustawienie przysłony"
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.