Zobacz pełną wersję : Zdjęcie z zimnym ogniem?
damiks82
03-01-2010, 21:03
WItam serdecznie,
czy można aparatem Nikon d3000 uzyskać taki efekt jak na zdjęciu nr 25 z tej galerii? http://wiadomosci.wp.pl/gid,11821522,title,Noworoczne-zdjecia-tygodnia,gpage,25,img,11821609,galeria.html
Jeśli tak to jaką techniką?
Pozdrawiam.
jackrabbit
03-01-2010, 21:05
aparat w tryb S, czas 10 sekund, pomocny bedzie statyw :)
żółto-czarny
03-01-2010, 21:12
Można też ustawić tryb M, a do otwierania i zamykania migawki użyć pilota, nie wiążąc się sztywnym czasem. Być może też ktoś lekko błysnął w celu doświetlenia postaci.
damiks82
03-01-2010, 21:14
aparat w tryb S, czas 10 sekund, pomocny bedzie statyw :)
Dziękuję za szybką odpowiedź ;)
Można też ustawić tryb M, a do otwierania i zamykania migawki użyć pilota, nie wiążąc się sztywnym czasem. Być może też ktoś lekko błysnął w celu doświetlenia postaci.
Nietety nie posiadam pilota ;(
aparat w tryb S, czas 10 sekund, pomocny bedzie statyw :)
Zdjęcie wyszło nawet poprawnie, niestety bez statywu! Ale efekt widoczny, więc trzeba nad tym popracować.
jackrabbit
03-01-2010, 21:49
to teraz lekcja numer dwa:
zamiast statywu - taboret, zamiast pilota - samowyzwalacz
pokombinuj z roznymi czasami naswietlania i z wyzszym ISO
jak bedzie za ciemno albo zimne ognie beda przepalone - uzyj trybu M aby ustawic prawidlowa ekspozycje
To ja się pochwale co mi wyszło na szybko przed momentem ;)
Aparat ustawiony na samo wyzwalacz, położony na szafce ;)
a serduszko bo to dla Żony ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img686.imageshack.us/i/dsc0001ax.jpg/)
damiks82
03-01-2010, 22:26
to teraz lekcja numer dwa:
zamiast statywu - taboret, zamiast pilota - samowyzwalacz
pokombinuj z roznymi czasami naswietlania i z wyzszym ISO
jak bedzie za ciemno albo zimne ognie beda przepalone - uzyj trybu M aby ustawic prawidlowa ekspozycje
Dzięki za wskazówki!
damiks82
03-01-2010, 22:28
To ja się pochwale co mi wyszło na szybko przed momentem ;)
Aparat ustawiony na samo wyzwalacz, położony na szafce ;)
a serduszko bo to dla Żony ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img686.imageshack.us/i/dsc0001ax.jpg/)
Super! To się Żona pewnie ucieszyła ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.