PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie z zimnym ogniem?



damiks82
03-01-2010, 21:03
WItam serdecznie,

czy można aparatem Nikon d3000 uzyskać taki efekt jak na zdjęciu nr 25 z tej galerii? http://wiadomosci.wp.pl/gid,11821522,title,Noworoczne-zdjecia-tygodnia,gpage,25,img,11821609,galeria.html

Jeśli tak to jaką techniką?

Pozdrawiam.

jackrabbit
03-01-2010, 21:05
aparat w tryb S, czas 10 sekund, pomocny bedzie statyw :)

żółto-czarny
03-01-2010, 21:12
Można też ustawić tryb M, a do otwierania i zamykania migawki użyć pilota, nie wiążąc się sztywnym czasem. Być może też ktoś lekko błysnął w celu doświetlenia postaci.

damiks82
03-01-2010, 21:14
aparat w tryb S, czas 10 sekund, pomocny bedzie statyw :)
Dziękuję za szybką odpowiedź ;)


Można też ustawić tryb M, a do otwierania i zamykania migawki użyć pilota, nie wiążąc się sztywnym czasem. Być może też ktoś lekko błysnął w celu doświetlenia postaci.
Nietety nie posiadam pilota ;(


aparat w tryb S, czas 10 sekund, pomocny bedzie statyw :)
Zdjęcie wyszło nawet poprawnie, niestety bez statywu! Ale efekt widoczny, więc trzeba nad tym popracować.

jackrabbit
03-01-2010, 21:49
to teraz lekcja numer dwa:

zamiast statywu - taboret, zamiast pilota - samowyzwalacz

pokombinuj z roznymi czasami naswietlania i z wyzszym ISO

jak bedzie za ciemno albo zimne ognie beda przepalone - uzyj trybu M aby ustawic prawidlowa ekspozycje

MarFi77
03-01-2010, 22:00
To ja się pochwale co mi wyszło na szybko przed momentem ;)
Aparat ustawiony na samo wyzwalacz, położony na szafce ;)
a serduszko bo to dla Żony ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img686.imageshack.us/i/dsc0001ax.jpg/)

damiks82
03-01-2010, 22:26
to teraz lekcja numer dwa:

zamiast statywu - taboret, zamiast pilota - samowyzwalacz

pokombinuj z roznymi czasami naswietlania i z wyzszym ISO

jak bedzie za ciemno albo zimne ognie beda przepalone - uzyj trybu M aby ustawic prawidlowa ekspozycje
Dzięki za wskazówki!

damiks82
03-01-2010, 22:28
To ja się pochwale co mi wyszło na szybko przed momentem ;)
Aparat ustawiony na samo wyzwalacz, położony na szafce ;)
a serduszko bo to dla Żony ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img686.imageshack.us/i/dsc0001ax.jpg/)

Super! To się Żona pewnie ucieszyła ;)