PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt wymiany gum w serwisie Nikon Polska



docxxx
03-01-2010, 17:08
Jakby ktos pytal, jaki jest koszt wymiany gum w serwisie Nikon Polska:

Kosz wymiany gum w serwisie Nikon Polska (http://polishnikonservice.com/pl/aparaty/dxxx/130-gumy-d200-ciag-dalszy-karol-osmanski.html)

mini21
03-01-2010, 18:15
Przeczytałem artykuł i cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla serwisu Nikona.
Jakim cudem przy takich praktykach ten serwis w ogóle istnieje?
Wymiana dwóch gum prawie 200 zł to lekka przesada.
Rozumiem, robocizna itp. ale bez przesady.
A kogo obchodzi, że oni sprowadzają części z zagranicy.
Powinni być tak przygotowani, żeby mieć dostatecznie dużo części, a nie tłumaczyć się w ten sposób.
Przecież gumy to nie jest jakaś wielce niedostępna część.

Ciekaw jestem jaka byłaby cena samych gum, bez ich montażu.
Domyślam się, że 173 zł.

Piotr_
03-01-2010, 19:00
Przeczytałem artykuł i cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla serwisu Nikona.
Jakim cudem przy takich praktykach ten serwis w ogóle istnieje?

Jedno słowo monopol wyjaśnia wszystko.

Drogis
04-01-2010, 12:11
Wymiana kompletu oklein (D200) - ceny brutto, z połowy grudnia 2009.

1F998-378 - REAR RUBBER UNIT - 14.35 zł
1F998-379 - BOTTOM COVER UNIT - 14.35 zł
1F998-380 - GRIP RUBBER UNIT - 94.38 zł
1F998-381 - I/F RUBBER UNIT - 47.73 zł
Robocizna - 160 zł

Suma: 330,81 zł...
Ale co było robić, aparat był prezentem, wygląd miał znaczenie, a czasu już było niedużo.

nightelf
04-01-2010, 20:22
Nieźle, zmieniają cennik co chwila :( Aż się boję oddać moje D200 na wymianę gum.

enthropia
10-02-2010, 17:44
Witam.
No tak się składa, że mi też gumki zaczęły odłaźić (dobrze że nie pękają ;)), więc skuszony zaproszeniem Pani kierownik Magdaleny Michalskiej-Szmidt, opublikowanym np. na optyczne.pl: "Zachęcamy zatem do używania innych kanałów, takich jak e-mail: serwis@nikon.pl" postanowiłem napisać maila do serwisu, z zapytaniem o 'mało powszechny' problem odchodzących od korpusu gum a ściślej rzecz biorąc o koszt wyrażony w polskich Złotych odnośnie ''niewielkiej naprawy'' za którą pobierana jest ''rozsądna opłata''.
Odpowiedź dostałem błyskawicznie:

Delivery to the following recipient failed permanently:
serwis@nikon.pl

Także tego... :D

wizja
11-02-2010, 00:46
spróbuj z service@nikon.pl

DonAlberto
11-02-2010, 08:35
Ha ha a ja mile zaskoczony jestem, puchnące gumy w 24-70, pojechałem wymienili za free w 10 minut i obiektyw jak nowy, fakt faktem kartę NPS mam ale i tak zaskoczony jakością jestem.

robin102
11-02-2010, 14:05
he he nie chwal dnia przed zachodem słońca, założę się o dobry browar, że góra za 2-3 miech odejdą znów :(
Już nie jednemu guma zeszła za wcześnie.

medyk
11-02-2010, 20:20
Przerażacie mnie.. Czy to tylko w Nikonach tak odchodzą czy w Canonach również? I po jakim czasie mogę się tego spodziewać i w jakich miejscach bo jak widzę sprawa nie dotyczy tylko body...

wizja
11-02-2010, 20:27
(...) tylko w Nikonach tak odchodzą (...) I po jakim czasie mogę się tego spodziewać i w jakich miejscach bo jak widzę sprawa nie dotyczy tylko body...


czas odejścia gumy = intensywności używania (u mnie np. ~2,5 roku) ;) odchodzą na body (szczególnie pod spustem) i zazwyczaj na pierścieniach zoom w obiektywach (bo tej się najwięcej używa)

w C brak takich bonusów :)

medyk
11-02-2010, 20:53
zaczynam żałować, że kupiłem tydzień temu Nikona

wizja
11-02-2010, 21:18
nie żałuj, tylko zdjęcia rób ;) po co się stresować na zapas

medyk
11-02-2010, 21:59
pewnie tak ale wydając trochę kasy chciałoby się spać spokojnie..Pozdrawiam

enthropia
12-02-2010, 00:52
DonAlberto:
Nie każdy ma komfort bycia w elitarnym gronie, nie każdy mieszka w Warszawie.
Dla mnie wycieczka do serwisu to 55 zł i 300 km w jedną stronę, nie mówiąc o poświęceniu na to całego dnia.

medyk:
Miałem D50, używałem dość intensywnie, ale w nim mi nic nie odłaziło.
Teraz mój D200 zaczął odrzucać gumy. Aparat ma niecałe 2 lata. Najbardziej wkurza mnie to, że spod tej gumy wyłazi klej, i trochę tego kleju zostaje na łapach. Niby można to zignorować, ale jednak...
Co do obiektywu, to na moim 28-105 guma od zooma jest kompletnie odklejona. Nie wiem kiedy odlazła, i czy jak go kupowałem to jeszcze się trzymała. W pewnym momencie zauważyłem, że nie trzyma się plastiku. Ale generalnie w zoomowaniu to nie przeszkadza, więc jej nie kleję.

A wracając do sprawy.
Wysłałem (zgodnie z radą kol. wizja) maila na service@nikon.pl, mimo iż Pani Kierownik Magdalena nakazuje na serwis@nikon.pl
Mail nie wrócił, ale odpowiedzi brak.

wizja
12-02-2010, 14:23
Co do obiektywu, to na moim 28-105 guma od zooma jest kompletnie odklejona. Nie wiem kiedy odlazła, i czy jak go kupowałem to jeszcze się trzymała. W pewnym momencie zauważyłem, że nie trzyma się plastiku. Ale generalnie w zoomowaniu to nie przeszkadza, więc jej nie kleję.


Wg. mojej najlepszej wiedzy gumy do szkieł nie są klejone tylko ciasno nakładane (piszę na przykładzie N17-55/2.8). Po pewnym czasie guma się rozciąga, pod spód włazi brud i dlatego się luzuje. Można zdjąć, przemyć spirytusem i powinno na jakiś czas pomóc. A jak nie pomoże to nałożyć cienką warstewkę (film) bezbarwnego silikonu sanitarnego i powinno trzymać (po wcześniejszym odtłuszczeniu i potraktowaniu gumy drobniutkim papierem ściernym)

enthropia
12-02-2010, 18:09
Wg. mojej najlepszej wiedzy gumy do szkieł nie są klejone tylko ciasno nakładane. ... Po pewnym czasie guma się rozciąga, pod spód włazi brud i dlatego się luzuje. Można zdjąć, przemyć spirytusem i powinno na jakiś czas pomóc.

No chyba coś w tym jest. U mnie dokładnie tak było, naleciało pod gumę trochę kurzu i wilgoci, i guma zaczęła się minimalnie ślizgać.
Zdjąłem, porządnie przetarłem, wysuszyłem, założyłem, i działa jak nówka. Nie widać nawet że coś mogłoby być 'nie tak'. No i faktycznie, nie stwierdziłem pod tą gumą żadnych pozostałości jakiegokolwiek kleju, aż mnie to ciut zdziwiło. Miałem to przyklejać kropelką, ale nie przykleiłem, i teraz już wiem że dobrze zrobiłem.

Keek
12-02-2010, 19:10
Od dluzszego czasu chodzi mi po glowie pytanie - Czy nie mozna samemu wymyslec jakiejs alternatywy dla firmowej gumki? Chyba najwiekszy problem bylby z ta na gripie, ale moze warto pomyslec?

mirroo
13-02-2010, 00:17
Największy problem jest z tą pod rolką. Paseczek 2 mm nad rolką a podklejane to jest kawałkami jakiegoś papierka dwustronnie klejącego. To musi odejść.

enthropia
13-02-2010, 00:36
Heh... mi to się wydaje, że to wszystko jest kwestia kosztów, a raczej ich cięcia. Jakoś nigdy nie słyszałem żeby od D3 gumy odchodziły.
Poza tym, mój FG-20 ma 26 lat, a jakoś nie widzę żeby coś od niego gdziekolwiek odłaziło.
Jednak to 'made in Japan' robi swoje...

szymony
13-02-2010, 02:24
Heh... mi to się wydaje, że to wszystko jest kwestia kosztów, a raczej ich cięcia. Jakoś nigdy nie słyszałem żeby od D3 gumy odchodziły.
Poza tym, mój FG-20 ma 26 lat, a jakoś nie widzę żeby coś od niego gdziekolwiek odłaziło.
Jednak to 'made in Japan' robi swoje...

To FG-20 (notabene klepany przez cosinę) był oklejony gumami? Chyba nie bardzo.
Z tym elementem to skośnookie mają zgryz już od czasu, co najmniej F100.

mikkay
13-02-2010, 12:57
A orientuje się ktoś czy przyjmą fuji S5? Wiem, że boją się sprzętu fuji, ale w przypadku gum to jest przecież D200 z czarnym trójkątem i napisem Fuji zamiast Nikon.

enthropia
14-02-2010, 13:53
To FG-20 (notabene klepany przez cosinę) był oklejony gumami? Chyba nie bardzo.


Oj oj oj...
A gdzie ja napisałem, że na FG-20 są gumy? :D
Napisałem, iż mimo jego wieku nic od niego nie odłazi, przez co chciałem dać wyraźnie do zrozumienia, iż XX lat temu sprzęt był wykonywany z dużo większą starannością i przy użyciu lepszych materiałów.
Co do mojego FG-20, to tak się składa iż nie był 'wyklepany' przez Cosinę. ;)
Więcej życzliwości na co dzień życzę.
Pozdrawiam.

rewddd
14-02-2010, 18:37
a ja podkleilem gumy kropelka zanim sie rozciagnely i nie odpadaja od body;)

KozaK
18-02-2010, 17:53
No chyba coś w tym jest. U mnie dokładnie tak było, naleciało pod gumę trochę kurzu i wilgoci, i guma zaczęła się minimalnie ślizgać.
Zdjąłem, porządnie przetarłem, wysuszyłem, założyłem, i działa jak nówka.

Jak wygląda "operacja" ściągania gumy z pierścienia ogniskowej? Na siłę się to ściąga czy jak? Muszę coś zrobić z gumami w 80-200, bo wiszą niemal jak majty na suszarce, a jakoś nie mam na to pomysłu :]

robin102
18-02-2010, 18:04
Musisz przeciąć elegancko nożykiem do tapet, odciąć kawałek bo się rozciągnęła i na powrót przykleić.

wizja
18-02-2010, 18:19
Jak wygląda "operacja" ściągania gumy z pierścienia ogniskowej? Na siłę się to ściąga czy jak? Muszę coś zrobić z gumami w 80-200, bo wiszą niemal jak majty na suszarce, a jakoś nie mam na to pomysłu :]

zdejmij mocowanie statywu i zsuń gumę (ha! ;)) przez bagnet.

enthropia
18-02-2010, 21:21
Jak wygląda "operacja" ściągania gumy z pierścienia ogniskowej? Na siłę się to ściąga czy jak? Muszę coś zrobić z gumami w 80-200, bo wiszą niemal jak majty na suszarce, a jakoś nie mam na to pomysłu :]

Hehe.
Tak, generalnie to na siłę, ale z wyczuciem. Te gumy są elastyczne, ale dość solidne.
Trzeba je zdjąć, dokładnie wyczyścić, wytrzeć, i zostawić na chwilę żeby wyschły swobodnie, i założyć z powrotem na swoje miejsce.

Jak się nudzisz, to luknij tu:
Wideo na jutube (http://www.youtube.com/watch?v=lz9GNP04sOE)

Można pośmiać. :)

kwiatek6324
18-02-2010, 21:57
No tak, Problem jest taki ze moja guma sie wziela i wydluzyla i czyszczenie nie pomoglo.
(Mam tez dokladnie 28-105 jak na filmiku).
Wiec chyba bede musial przyciac moze skleic cienka tasma od spodu,
a potem nasunac na obiektyw bez naklejania ;-)

Pozdr
AK

enthropia
19-02-2010, 17:55
Dubluje posta z innego tematu, ale w zasadzie to tu powinien on być:

Oto przeżyłem dziś mały szok.
Od 10 lutego wysłałem łącznie 7 maili na serwis@nikon.pl z pytaniem o koszt wymiany gum na D200, każdy wracał natychmiastowo z odpowiedzią, że dostarczenie maila niemożliwe.
W międzyczasie jeden kolega doradził mi, aby napisać na service@nikon.pl - tak zrobiłem. Pierwszy mail 'nie wrócił', ale nie dostałem żadnej odpowiedzi, dzisiaj o 14:27 wysłałem drugiego. No i doznałem szoku, gdy o godz. 14:42 (po 15 minutach!) zadzwonił Pan z serwisu, z odpowiedzią na moje pytania! Byłem w takim szoku, że imienia Pana nie pamiętam, ale poinformował mnie on że koszt małej (kciukowej) gumy na D200 to 18 zł, a koszt dużej (tej z uchwytu) to 115 zł. Czyli licząc koszt samych gum to 133 zł, podczas gdy koszt wymiany w serwisie to ok. 140-150 zł łącznie (tak powiedział Pan) + przesyłki rzecz jasna.

No cóż, żałuję że do Warszawy mam jedyne 300 km, ale przyznam, że zaskoczony telefonem z serwisu byłem.
Puszki nie chcę im wysyłać, także pewnie trzeba złożyć zamówienie na gumki.

No i cóż, wychodzi na to, że mały postęp w obsłudze klienta jest, patrząc również przez pryzmat ostatnich wpisów na www.polishnikonservice.com (http://www.polishnikonservice.com/), ale nie mogę skumać jednej rzeczy.
Jak to możliwe, że Pani Magdalena Michalska-Szmidt, Kierownik Marketingu i PR Nikon Polska w odpowiedzi na list do serwisu (http://www.polishnikonservice.com/pl/ogolnie/komunikaty/120-optycznepl-odpowied-nikon-polska-na-pytania-dotyczce-serwisu.html) podała adres e-mail, który mówiąc krótko... jest do bani.

rychu_cmg
19-02-2010, 20:00
No tak, Problem jest taki ze moja guma sie wziela i wydluzyla i czyszczenie nie pomoglo.
(Mam tez dokladnie 28-105 jak na filmiku).
Wiec chyba bede musial przyciac moze skleic cienka tasma od spodu,
a potem nasunac na obiektyw bez naklejania ;-)

Pozdr
AK
Też mi się guma na pierścieniu przysłony rozciągnęła w Nikorze 80-200. Z problemem poradziłem sobie sam i szkoda że tak późno sie zabrałem kiedy już guma była dość mocno rozciągnięta bo musiałem ją przeciąć i usunąć jej kawałek. Do sklejenia użyłem taśmy dwustronnej firmy 3M - http://sklep.konport.pl/go/_info/?user_id=9088&lang=pl (zdaje mi się, że to ta jedynie rozmiar tej której użyłem może się różnić). Trzyma masakrycznie mocno używałem już obiektywu przez 2 godziny przy -10 stopniach i później w ciepłym pomieszczeniu i taśma jak trzymała tak trzyma ;)
Gdyby był ktoś zainteresowany profesjonalnym podklejaniem gum na pierścieniach obiektywu to zapraszam do siebie ;)

W D200 też mi się odklejały gumy ale mi to nie przeszkadzało. Aparat sprzedałem koledze Drogis i po takiej cenie jak podał on w wątku to wolałbym pracować z tymi gumami. Ale prezent to prezent.

enthropia
19-02-2010, 20:43
po takiej cenie jak podał on w wątku to wolałbym pracować z tymi gumami. Ale prezent to prezent.

To jest trochę kwestia indywidualna...
Gdy gumy były tylko nieznacznie odklejone, nie przeszkadzało mi to - kwestia estetyczna.
Ale z czasem gumy odłażą coraz bardziej, spod nich wyłazi klej, i wystarczy że zrobię 2, 3 zdjęcia, i już mam łapę upaćkaną delikatnym 'filmem klejowym'. Nie jest to przyjemne.
A druga sprawa, to gumy odklejają się coraz bardziej, a ja nie mam nawyku zakładania aparatu z paskiem na szyję. Boję się, że gumy kiedyś - w najmniej oczekiwanej chwili - całkiem puszczą, i aparat zwyczajnie pier***nie mi o glebę. A tego bym nie chciał.

flashmen
28-12-2011, 09:56
Podlacze sie do pytania bo chcialem odswiezyc swojego D200 :)

jaki obecnie jest koszt wymiany oklein w tym modelu oraz ile kosztuje procedura standardowego przegladu i czyszczenia?

ps. z adresu serwis@nikon.pl maile wracaja z powrotem, a przeciez wyraznie pisze azeby na takowy kierowac pytania http://zoltyserwisfotograficzny.info/pl/ogolnie/komunikaty/120-optycznepl-odpowied-nikon-polska-na-pytania-dotyczce-serwisu.html

rychu_cmg
28-12-2011, 10:51
Tu masz formularz kontaktowy:
https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/ask/locale/pl_PL

Strona, którą podałeś nie jest stroną serwisu tylko stroną o serwisie.

flashmen
28-12-2011, 11:15
Tu masz formularz kontaktowy:
https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/ask/locale/pl_PL

Strona, którą podałeś nie jest stroną serwisu tylko stroną o serwisie.

Ale wypowiada sie tam p.Magdalena Michalskaj-Szmidt - Kierownika Marketingu i PR Nikon Polska, ktora powinna dostrzegac roznice w wyrazie 'serwis' :)

Celeborn
28-12-2011, 11:32
" wyklejka rekojeści to koszt ok. 120,00zł plus koszty przesyłki"


Czyli ta guma pod przednim kółkiem nastaw. Cena jest sprzed miesiąca. Mowa o D200.

flashmen
28-12-2011, 14:50
dzieki Celeborn :)

NBA
08-01-2012, 20:19
Wymieniał kto ostatnio i orientuje się ile kosztuje wymiana gum w 24-70? Czy można te gumy gdzieś kupić i zlecić jakiemuś fachmanowi optyki zamiast serwisowi?

rychu_cmg
08-01-2012, 20:21
Kiedyś ktoś na forum podawał odnośnik do gum do między innymi 24-70 na eBay. Poszukaj tam.

mini21
08-01-2012, 20:43
Wymieniał kto ostatnio i orientuje się ile kosztuje wymiana gum w 24-70? Czy można te gumy gdzieś kupić i zlecić jakiemuś fachmanowi optyki zamiast serwisowi?

Wprawdzie moje pytanie dotyczyło N28-70, ale dostałem odpowiedź:
"Koszt gum to ok. 47,00zł/szt. Cena do potwierdzenia po sporządzonym przez technika kosztorysie".

Więc jest to ok. 50 zł.

Co do ebay'a to jest tego trochę, ale cena hmmmm, jakoś tak mało atrakcyjna mi się wydaje:
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=24-70%20rubber&rt=nc&LH_PrefLoc=2&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

NBA
08-01-2012, 21:43
Wprawdzie moje pytanie dotyczyło N28-70, ale dostałem odpowiedź:
"Koszt gum to ok. 47,00zł/szt. Cena do potwierdzenia po sporządzonym przez technika kosztorysie".

Więc jest to ok. 50 zł.

Co do ebay'a to jest tego trochę, ale cena hmmmm, jakoś tak mało atrakcyjna mi się wydaje:
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=24-70%20rubber&rt=nc&LH_PrefLoc=2&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Wielkie dzięki. Chyba jednak lepiej w takim razie pytać w serwisie. Bo ceny gumek nie zachęcają.

krzysiekn
09-01-2012, 08:00
tak,gumki tanie.tylko założenie gumki bardzo drogie.

otherside
09-01-2012, 10:09
Wymieniał kto ostatnio i orientuje się ile kosztuje wymiana gum w 24-70? Czy można te gumy gdzieś kupić i zlecić jakiemuś fachmanowi optyki zamiast serwisowi?

Guma na pierścień ogniskowej kosztuje 36 zł. Gumy można kupić wysyłkowo w serwisie potrzebny jest tylko numer seryjny obiektywu. Wymienić można samemu.

Jakby ktoś potrzebował koszt gum do D700:
-przednia pod kołem nastaw -ok.130zł
-pod kciuk - 37zł
-boczna ze znaczkiem FX -87zł

Guma pod kciuk do D200/S5Pro ok. 30 zl

mswilk
10-01-2012, 10:35
Należąc do NPS - wymiana gum gratis (nawet co roku) ;)

wĄs
10-01-2012, 10:55
...że też nikt na forum nie wpadł na pomysł, żeby kupic hurtowo te nieszczęsne gumy i zakładac forumowiczom...Lepięj by na tym wyszedł niz na weselach:-)

otherside
10-01-2012, 12:12
...że też nikt na forum nie wpadł na pomysł, żeby kupic hurtowo te nieszczęsne gumy i zakładac forumowiczom...Lepięj by na tym wyszedł niz na weselach:-)

Na jeden numer seryjny sprzętu można kupić tylko jeden komplet gum, więc ciężko kupić coś hurtem

mini21
10-01-2012, 14:34
Na jeden numer seryjny sprzętu można kupić tylko jeden komplet gum, więc ciężko kupić coś hurtem

To na ebay'u takie zaostrzenia wprowadzili?
To nie wiedziałem :p

Co do opłacalności - to chyba tu jest pies pogrzebany, bo koszt zakupu gum jakoś nie powala i w sumie to też wolałbym chyba wysłać do serwisu, żeby fachowiec mi to zrobił, niż samemu się z tym babrać, czy dawać komuś aparat za xxx tyś zł.

Np.: koszt gumy do N17-55 na ebay'u to ok. 44 zł (link (http://www.ebay.pl/itm/NIKON-AF-S-NIKKOR-17-55MM-2-8-G-FOCUS-RUBBER-RING-GRIP-/330557437680?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cf6c236f0)) a w serwisie 50 zł.
Z kolei do N28-70 na ebay'u najtaniej jest za 68 zł, a to już wychodzi drożej niż w serwisie.

wĄs
10-01-2012, 15:04
Na jeden numer seryjny sprzętu można kupić tylko jeden komplet gum, więc ciężko kupić coś hurtem

..dobrze wiedziec...

mariaczi666
18-01-2012, 18:29
Na jeden numer seryjny sprzętu można kupić tylko jeden komplet gum, więc ciężko kupić coś hurtem

Koledze chodziło raczej o serwis, logiczne, że nie sprzedadzą więcej niż jeden komplet. Na ebayu jakiś kolo z Hong Kongu raczej gdzieś ma czy kupisz jeden czy dziesięć zestawów, konkurencji mu nie zrobisz :D

Hamarama
18-01-2012, 23:40
Na jeden numer seryjny sprzętu można kupić tylko jeden komplet gum,

Niech kartki wprowadzą na gumy. Bez komentarza.

rychu_cmg
19-01-2012, 22:44
Niech kartki wprowadzą na gumy. Bez komentarza.
To jest serwis, a nie hurtownia części zamiennych. Więc działanie Nikona Polska wydaje się uzasadnione.

Hamarama
19-01-2012, 23:48
To jest serwis, a nie hurtownia części zamiennych. Więc działanie Nikona Polska wydaje się uzasadnione.

Podam przykład. Mam samochód Forda. Jeżeli padnie mi część, np. alternator to mogę jechać do hurtowni i kupić gorszego chinola, lepszego chinola albo jechać do autoryzowanego serwisu Forda i kupić sobie oryginalny alternator, albo nawet 100 alternatorów. Swoją drogą pewnie też z Chin :) Wyłożę sobie nimi garaż. Pewnie nie będą mieli od ręki ale za jakiś czas mi sprowadzą. Nie wiem więc, czemu jak odpadnie mi guma to sprzedadzą mi w NIKONIE ale tylko jeden komplet na całe życie :) A ja jestem chłopak słaby psychicznie i będę się bał, że guma się może znowu odkleić, a ja nie będę miał nowej. Odłożę sprzęt na półkę i będę się bał dotykać. Chciałbym mieć 100 sztuk w szafce na wszelki wypadek.
Oczywiście to co przedstawiłem jest ciut przerysowane ale toć to chore z tymi gumami. Wiedzą sami, że z tymi gumkami jest jak jest to zamiast dać ludziom gumy to skąpią.
Dojdzie do tego, że ludzie będą owijać nikony durexami, bo są łatwiej dostępne :)

PS. Rozumiem nie udostępnianie oprogramowania serwisowego. Ale gumy?

rychu_cmg
19-01-2012, 23:57
Z tego co zrozumiałem z powyższych odpowiedzi to można zamówić jeden komplet gum w jednym zamówieniu. Czyli jak po roku znowu się odkleją można zamówić kolejny komplet.

Erie
20-01-2012, 00:03
Z tego co zrozumiałem z powyższych odpowiedzi to można zamówić jeden komplet gum w jednym zamówieniu. Czyli jak po roku znowu się odkleją można zamówić kolejny komplet.

a jak jadę np. w tropiki na safari na 2 miesiące, gdzie guma będzie złaziła szybciej niż pomyśleli z NP to co? mam specjalne podanie pisać i prosić o najwyższą łaskę Nikon Polska i wówczas moze sprzedadzą mi dwa zestawy? ech dobrze, że bułki mogę kupować bez pytania o zgodę i jak chcę to kupię 1, 2 czy też 1000 i nakarmię nimi kaczki

rychu_cmg
20-01-2012, 00:09
Szukasz dziury w całym, choć limit 2 kompletów byłby sensowniejszy.

Erie
20-01-2012, 00:16
Szukasz dziury w całym, choć limit 2 kompletów byłby sensowniejszy.

nie szukam, po prostu chore dla mnie jest wprowadzanie limitów sprzedaży w gospodarce wolnorynkowej, notabene skoro prowadzą normalną sprzedaż tychże towarów jakimi są gumy do Nikona i chcę zakupić np. 10 zestawów, a mają na stanie te 10 zestawów to "ukrywanie" towarów i odmowa sprzedaży jest niezgodna z prawem

Zgodnie z treścią przepisów - kto zajmuje się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru podlega karze grzywny.

otherside
20-01-2012, 01:47
nie szukam, po prostu chore dla mnie jest wprowadzanie limitów sprzedaży w gospodarce wolnorynkowej, notabene skoro prowadzą normalną sprzedaż tychże towarów jakimi są gumy do Nikona i chcę zakupić np. 10 zestawów, a mają na stanie te 10 zestawów to "ukrywanie" towarów i odmowa sprzedaży jest niezgodna z prawem

Zgodnie z treścią przepisów - kto zajmuje się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru podlega karze grzywny.

Tak jak napisał kolega wcześniej szukasz dziury w całym i problemów tam gdzie ich niema. Przytoczony przez Ciebie przepis jest zupełnie bez sensu. Serwie to nie przedsiębiorstwo handlu detalicznego, tylko firma świadcząca konkretne usługi w zakresie naprawy sprzętu. Z definicje nie sprzedaje, tylko naprawia.
Zamiast narzekać,że nie można kupić części hurtem, żeby pohandlować (własnie dlatego nie można), wypadało by się cieszyć ze w ogóle taka możliwość jest, że można zamówić i w dogodnym dla siebie czasie aparat sobie okleić. Może nie jest to problem dla ludzi z warszawy, ale jak mieszka się daleko jest to problem.
Niema co daleko szukać. Serwis Fuji gum do S5 Pro nie sprzedaje i już koniec kropka. Na nic jest tłumaczenie, ze aparat służy do pracy i wysyłanie go na bliżej nie określony czas nie wchodzi w gre. Pozostaje, tylko szukanie znajomych z D200, żeby "pożyczyli" numer seryjny.

Dla wyjaśnienia. Napisałem, że na jeden numer seryjny można kupić jeden komplet gum, dlatego że zamówienie jest przyjmowanie na konkretny aparat (numer seryjny) i sprzęt ten musi zostać zarejestrowany w serwisie, tak samo jakby tam fizycznie był. A ciężko,żeby jeden aparat zostało oklejony 2 kompletami gum, prawda? Dlatego logiczne jest, że przy zamówieniu na konkretny aparat zamawia się jeden komplet. Nikt nie broni za dzień, tydzień lub miesiąc złożyć kolejnego zamówienia. Jak jedziesz w tropiki na 2 miesiące to możesz zamówić sobie przed po i w trakcie.

I jeszcze jedno, spróbuj kupić w serwisie płytę główną, pryzmat albo blok optyczny obiektywu to przekonasz się, ze to nie sklep z częściami zamiennymi, a to ze możesz zakupić tam gumy to tylko czyjaś dobra wola

Erie
20-01-2012, 08:45
Tak jak napisał kolega wcześniej szukasz dziury w całym i problemów tam gdzie ich niema. Przytoczony przez Ciebie przepis jest zupełnie bez sensu. Serwie to nie przedsiębiorstwo handlu detalicznego, tylko firma świadcząca konkretne usługi w zakresie naprawy sprzętu. Z definicje nie sprzedaje, tylko naprawia.
Zamiast narzekać,że nie można kupić części hurtem, żeby pohandlować (własnie dlatego nie można), wypadało by się cieszyć ze w ogóle taka możliwość jest, że można zamówić i w dogodnym dla siebie czasie aparat sobie okleić. Może nie jest to problem dla ludzi z warszawy, ale jak mieszka się daleko jest to problem.
Niema co daleko szukać. Serwis Fuji gum do S5 Pro nie sprzedaje i już koniec kropka. Na nic jest tłumaczenie, ze aparat służy do pracy i wysyłanie go na bliżej nie określony czas nie wchodzi w gre. Pozostaje, tylko szukanie znajomych z D200, żeby "pożyczyli" numer seryjny.

Dla wyjaśnienia. Napisałem, że na jeden numer seryjny można kupić jeden komplet gum, dlatego że zamówienie jest przyjmowanie na konkretny aparat (numer seryjny) i sprzęt ten musi zostać zarejestrowany w serwisie, tak samo jakby tam fizycznie był. A ciężko,żeby jeden aparat zostało oklejony 2 kompletami gum, prawda? Dlatego logiczne jest, że przy zamówieniu na konkretny aparat zamawia się jeden komplet. Nikt nie broni za dzień, tydzień lub miesiąc złożyć kolejnego zamówienia. Jak jedziesz w tropiki na 2 miesiące to możesz zamówić sobie przed po i w trakcie.

I jeszcze jedno, spróbuj kupić w serwisie płytę główną, pryzmat albo blok optyczny obiektywu to przekonasz się, ze to nie sklep z częściami zamiennymi, a to ze możesz zakupić tam gumy to tylko czyjaś dobra wola

Serwis centralny (jedyny w Polsce) ma obowiązek sprzedaży części zamiennych, więc to nie dobroć Nikona. Druga sprawa, że skoro prowadzą sprzedaż to są przedsiębiorstwem handlowym (btw kto się podpisuje na fakturach - firma Nikon Polska Sp z o.o., a nie np. serwisik nikona sp. z o.o.).

Co do logiczności Twego wywodu to chyba nie bardzo jest on logiczny. Podałem konkretną sytuację - ktoś potrzebuje dwa komplety gum, bo jedzie w skrajnie niekorzystne dla apartu miejsce i chce się zabezpieczyć. Co ma robić - zamawiać dwa razy? Wg Ciebie może przed, w trakcie i po wyjeżdzie. Nie widzisz absurdu Twojej wypowiedzi? Ma płacić za wysyłkę gum 3 razy, w tym za wysyłkę do tropików? Bo komuś w Nikon Polska pomieszało się we łbie? I jeszcze użytkownikom Nikona się to podoba?

To cieszmy się zatem dalej również z tego, że przy każdej naprawie każą płacić za gumy i ich wymianę, mimo że konstrukcja aparatu uniemozliwia dostęp do środka bez ich zerwania, a co za tym idzie niezgodne z prawem jest pobieranie takich opłat (proponuję poczytać ustawy i kodeks).

otherside
20-01-2012, 09:26
Serwis centralny (jedyny w Polsce) ma obowiązek sprzedaży części zamiennych, więc to nie dobroć Nikona. Druga sprawa, że skoro prowadzą sprzedaż to są przedsiębiorstwem handlowym (btw kto się podpisuje na fakturach - firma Nikon Polska Sp z o.o., a nie np. serwisik nikona sp. z o.o.).

Co do logiczności Twego wywodu to chyba nie bardzo jest on logiczny. Podałem konkretną sytuację - ktoś potrzebuje dwa komplety gum, bo jedzie w skrajnie niekorzystne dla apartu miejsce i chce się zabezpieczyć. Co ma robić - zamawiać dwa razy? Wg Ciebie może przed, w trakcie i po wyjeżdzie. Nie widzisz absurdu Twojej wypowiedzi? Ma płacić za wysyłkę gum 3 razy, w tym za wysyłkę do tropików? Bo komuś w Nikon Polska pomieszało się we łbie? I jeszcze użytkownikom Nikona się to podoba?

To cieszmy się zatem dalej również z tego, że przy każdej naprawie każą płacić za gumy i ich wymianę, mimo że konstrukcja aparatu uniemozliwia dostęp do środka bez ich zerwania, a co za tym idzie niezgodne z prawem jest pobieranie takich opłat (proponuję poczytać ustawy i kodeks).

Ktoś broni złożyć Ci 3 zamówienia i poprosić o wysyłkę w jednej kopercie?

Druga sprawa, rozbierałeś aparat? Wiesz gdzie są śruby? Służę instrukcją serwisową do D700. Wymiana pokrętła wymaga zerwania gum i zdemontowania całej góry aparatu.

Erie
20-01-2012, 09:36
Ktoś broni złożyć Ci 3 zamówienia i poprosić o wysyłkę w jednej kopercie?

spróbuj i zobaczysz jaka będzie odpowiedź :)


Druga sprawa, rozbierałeś aparat? Wiesz gdzie są śruby? Służę instrukcją serwisową do D700. Wymiana pokrętła wymaga zerwania gum i zdemontowania całej góry aparatu.

Zgadza się, naprawa praktycznie dowolnej usterki wymaga zerwania gum - zatem zgodnie z prawem, jezeli konstrukcja sprzętu wymaga do naprawy elementu x uszkodzenia elementu y to za element y naprawiający nie powinien płacić. Gumy kosztują jakies tam stosunkowo małe pieniądze, ale co by było gdyby okazało się, że do naprawy pokrętła Nikon wymyślił, że trzeba wymienić całą obudowę za połowę wartości aparatu? Też tak samo "dobrze" by to zostało przyjęte? Albo do naprawy elementu silnika w samochodzie konieczna była wymiana karoserii, mimo że sama karoseria jest w pełni sprawna? Też byś się cieszył?

otherside
20-01-2012, 13:59
A co by bylo gdyby do wymiany zarowki w samochodzie trzeba bylo zdjac kolo i wahacz? Mozesz albo sie z tym pogodzic i odcierpiec raz na jakis czas,albo kupic samochod innej firmy.Jak ci nie odpowiadaja warunki serwisu w Pl, mozesz skorzystac z uslug serwisu w niemczech przykladowo, a nie narzekac. Na kazdym kroku uprawiasz "sport narodowy"? Ja ciesze sie ze gumy moge zmienic sobie sam, bez wysylania aparatu, ktory jest mi potzebny. Tak jak napisalwm wczesniej inne serwisy w tyn serwis fuji nie sprzeda czesci, chocby niewiem co. Kolejny raz z watku typowo infomacyjnego robi sie watek z jakimis bezsensownymi sprzeczkami. Piszesz tutaj posty z pretensjami. Skieruj swoje uwagi bezposrednio do serwisu. Nikt z nas tutaj wplywu na dzialanie serwisu niem

Erie
20-01-2012, 14:12
A co by bylo gdyby do wymiany zarowki w samochodzie trzeba bylo zdjac kolo i wahacz? Mozesz albo sie z tym pogodzic i odcierpiec raz na jakis czas,albo kupic samochod innej firmy.Jak ci nie odpowiadaja warunki serwisu w Pl, mozesz skorzystac z uslug serwisu w niemczech przykladowo, a nie narzekac. Na kazdym kroku uprawiasz "sport narodowy"? Ja ciesze sie ze gumy moge zmienic sobie sam, bez wysylania aparatu, ktory jest mi potzebny. Tak jak napisalwm wczesniej inne serwisy w tyn serwis fuji nie sprzeda czesci, chocby niewiem co. Kolejny raz z watku typowo infomacyjnego robi sie watek z jakimis bezsensownymi sprzeczkami. Piszesz tutaj posty z pretensjami. Skieruj swoje uwagi bezposrednio do serwisu. Nikt z nas tutaj wplywu na dzialanie serwisu niem

Ugryzło Cię coś czy jak?

Nie pasują mi i wielu innym ludziom działania serwisu i o tym piszę i między innymi dzięki tego typu działaniom się coś zmienia, wzrasta świadomość konsumentów. Jeżeli lubisz, aby serwis robił z Ciebie głupka i na każdym kroku Cię naciągał Twoja sprawa. Proponuję zatem skasować wszelkie instytucje prokonsumenckie bo ich działanie też jest niepotrzebne - tylko "narzekają". Skasować na forum wszelkie wątki o poradach co zrobić jak sklep nie chce uznać gwarancji. Po co tam się ludzie udzielać mają skoro jest tak wspaniale?

Zgodnie z prawem jest tak, jak napisałem powyżej i serwis powinien to respektować. A mają to gdzieś między innymi dlatego, że się ludzie godzą na to i jeszcze są wdzięczni. Z serwisem NP już wystarczajaco dużo razy rozmawiałem i jak do tej pory kończyło się na tym, że serwis zmieniał zdanie. Tylko co z tego? Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jest tutaj na forum założyciel strony Żółtego Serwisu Fotograficznego - on tez nie godził się z działaniami serwisu i za jego zasługą serwis choć trochę się polepszył. Fajnie by było jakby polepszył się bardziej, ale tak się nie stanie jak seriwis widzi, że mogą spokojnie dalej robić klientów w bambuko, bo klienci się na to godzą.

mariaczi666
23-01-2012, 22:14
Hmmm... Czasami na allegro kupić można jakieś części zamienne np. do d300, d200 (gumy, wyświetlacze, coś tam jeszcze), sprowadzone z Hong Kongu czy USA, oczywiście do samodzielnej wymiany w domowym zaciszu. Dla Serwisu to klasyczne 'podkradanie' roboty, z pewnością nie patrzyliby obojętnie gdyby ktoś na poważnie zajął się handlem częściami, których wymiana nie wymaga umiejętności chirurga. Patrząc z tej strony, czy serwis ma w Polsce jakąś wyłączność, monopol na obrót częściami zamiennymi w sensie prawnym? Czy mogliby próbować działać na drodze prawnej?
Z drugiej strony wiem, że istnieją inne serwisy, które również zajmują się 'drobnicą', więc chyba mogliby tylko apelować o zdrowy rozsądek i reklamować wymianę gum przez 'fachowe ręce' serwisantów...

pil74
25-01-2012, 20:50
Np.: koszt gumy do N17-55 na ebay'u to ok. 44 zł (link (http://www.ebay.pl/itm/NIKON-AF-S-NIKKOR-17-55MM-2-8-G-FOCUS-RUBBER-RING-GRIP-/330557437680?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cf6c236f0)) a w serwisie 50 zł.
Nie w jakim, ale w tym na łopuszańskiej koszt tej gumy to 42,15zł :)

rafulec
27-01-2012, 21:17
Wymieniał kto ostatnio i orientuje się ile kosztuje wymiana gum w 24-70? Czy można te gumy gdzieś kupić i zlecić jakiemuś fachmanowi optyki zamiast serwisowi?

zamówiłem szeroką gumę (tę od pierścienia zooma) koszt 40,09 zloty
czekam na list wysłany 23.01 przez pp

wymiana we własnym zakresie

edit:
mam nowe gumy do D300, gdyby ktoś potrzebował, pisac PW

manfred
22-07-2012, 09:46
Ktoś aktualnie wymieniał gumy do 24-70 jeśli tak to może polecieć jakiś serwis czy tylko Nikonowski pozostaje?

paparazzi89
22-07-2012, 10:42
sam sobie możesz wymienić- ja właśnie jestem na etapie zamawiania gumy, dostałem na meila zlecenie ale nie dostałem nr konta do wpłaty i ceny ... (okolo 40 zl podobno)
do D700 tak samo nie ma problemu

manfred
22-07-2012, 10:53
Zamawiasz w Nikon Polska?

paparazzi89
22-07-2012, 10:54
tak, meilowo, potrzebują tylko numer seryjny obiektywu

manfred
22-07-2012, 11:05
Dzięki serdeczne za pomoc gdybyś był "U nas" na Podhalu hejjj postawiłbym Ci piwo :-)

paparazzi89
22-07-2012, 11:10
jade w sierpniu na plener do zakopanego :D

manfred
22-07-2012, 11:14
Daj cynk

introll
31-07-2012, 10:27
Heja
28 lipca 2012 roku dzowniłęm o wymianę gum dla D200 otrzymałem odpowiedz.
Komplet to koszt ok. 250zł. Wyklejka rękojeści to ok. 110zł.
Powiem tak za 36 dolarów na ebay kupicie nowe gumy i se je przykleicie sami, przy okazji juz o 11 dni mi robią D700 tez wymianiają gumy koszzt wedlug Pana który do meni zadzwonił wynasi 280zł wszsytkie:) co mnie abrdzo ucieszylo i w pogoni za świezutkimi gumofilcami wyslałem do serwisu, neistety... czekam juz 11 dzień na odpowiedź, bo nijak się nie mogę do nich dodzwonić a kosztorys jak trwa tak trwał... dodam iż po moim mailu z zapytnaiem pierwszym pan ładnie w rpzeciągu 15 minut do mnie oddzwonil i zapewniał iż taka operacja trwa góra 3 dni robocze:) to ciekawe że teraz nie oddzwoni ten sam Pan i nie wyjasni mi dlaczego to tyle trwa...Tak że oby tak dalej Nikon Polska ku chwale takiej fimie;) to ejst to samo co reprezentuje forma w której ja pracuje czyli WIELKA ŻENADA:)!!

manfred
31-07-2012, 16:15
Heja
28 lipca 2012 roku dzwoniłem o wymianę gum dla D200 otrzymałem odpowiedz.
Komplet to koszt ok. 250 zł. Wyklejka rękojeści to ok. 110 zł.
Powiem tak, za 36 dolarów na ebay kupicie nowe gumy i se je przykleicie sami, przy okazji już 11 dni mi robią D700 też wymieniają gumy koszt według Pana który do mnie zadzwonił wynosi 280 zł wszystkie:) co mnie bardzo ucieszyło i w pogoni za świeżutkimi gumofilcami wysłałem do serwisu, niestety... czekam już 11 dzień na odpowiedź, bo nijak się nie mogę do nich dodzwonić a kosztorys jak trwa tak trwa... dodam iż po moim mailu z zapytaniem pierwszym pan ładnie w przeciągu 15 minut do mnie oddzwonił i zapewniał iż taka operacja trwa góra 3 dni robocze:) to ciekawe, że teraz nie oddzwoni ten sam Pan i nie wyjaśni mi dlaczego to tyle trwa...Tak, że oby tak dalej Nikon Polska ku chwale takiej firmie;) to jest to samo co reprezentuje firma w której ja pracuje czyli WIELKA ŻENADA:)!!

Masz pecha ale z drugiej strony jeśli tak rozmawiasz z tym Panem z Nikon Polska jak tutaj piszesz to się nie dziwię, że Cię olewają.

soja
02-08-2012, 11:47
faktycznie :mrgreen:

AndrzejMirek
02-08-2012, 13:22
Ja dzis dzwoniłem w sprawie gum do D2h. 550 zł ! Szok.