PDA

Zobacz pełną wersję : Jak robić zdjęcia we wnętrzach?



ooolla94
03-01-2010, 15:59
Hej. ;)
Mam Nikona D5000 od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że jest baaardzo trudny do obcykania w kilka dni. ;p
Mam pytanie, bo zdjęcia w plenerze wychodzą mi znakomicie, a we wnętrzach.. nie bardzo. ;/
jak robić zdjęcia we wnętrzach, przy zwykłej lampie sufitowej, na imprezach itp.?
jakich opcji używać, jeżeli opcja "przyjęcia/wnętrza" nie robi zdjęć nasyconych kolorami.?


Bardzo proszę o odpowiedź, bo za kilka dni mam wyjazd i potrzebuję odpowiedzi. :P
Pozdrawiam. :))

proximus323
03-01-2010, 17:28
Wydaje mi się że to nie ten dział.

pastrana
03-01-2010, 17:31
Ja bym zmienił B/W jezeli chodzi o kolor.

kamillo44
03-01-2010, 20:49
ja bym włączył lampę błyskową :D

żółto-czarny
03-01-2010, 21:03
ja bym włączył lampkę błyskową :D
...ja bym jeszcze otworzył na max. przysłonę (zwłaszcza jeśli masz tylko lampę wbudowaną) i ustawił rozsądnie długi czas, co może dać ciekawe efekty w trakcie imprezy :)
Poza tym, doprecyzuj autorze pytanie, bo zdjęcia we wnętrzach, to nie koniecznie zdjęcia na imprezie. Istnienie takiej opcji nie oznacza, że wszystko robi się tak samo.

!AGresT
05-01-2010, 16:22
jakich opcji używać, jeżeli opcja "przyjęcia/wnętrza" nie robi zdjęć nasyconych kolorami.?


Ty tak serio?

jamirq
05-01-2010, 16:56
no w tych Dxxxx sa takie wynalazki w programie "sceny"

dareknik
05-01-2010, 17:30
Kup lampę błyskową np. SB600, palnik w górę i od sufitu odbijaj lub ścian.

borowik23
11-01-2010, 18:57
zgodnie z dareknik - lampa, długie czasy naświetlenia w celu złapania świateł scenicznych (na imprezach) i jazda ;) sam robie od czasu do czasu tego typu zdjęcia - i ten schemat sprawdza sie bardzo często ;)

Moonbeam
13-01-2010, 03:43
No i ISO spokojnie 3200 + odszumianie włączone, jeśli zastosowania będą typu 800x600 albo 10x15.

wi24wi
22-01-2010, 20:09
Jeżeli chcę zarejestrować jak najwięcej światła scenicznego i tylko doświetlić lampą to lepiej odbijać światło od czego się da czy błyskać z dyfuzorem (czy nie ma różnicy)?

dominikmiz
22-01-2010, 20:20
do doświtlać od sufitu i dluższy czas i będzie git...keczup:D

żółto-czarny
22-01-2010, 21:11
Jeżeli chcę zarejestrować jak najwięcej światła scenicznego i tylko doświetlić lampą to lepiej odbijać światło od czego się da czy błyskać z dyfuzorem (czy nie ma różnicy)?
Z braku wystarczająco niskiego i białego sufitu wolałbym użyć mydelniczki, a eksperymentalnie dobrać korekcję błysku na minus.

JacekCz
23-01-2010, 08:16
Ty tak serio?

Kolejny wątek gdzie Pierwotny Pytający zniknął. Domyślam się że objętość tego wątku, już znacznie większa od SMS-a, przekracza percepcję statystycznego uzytkownika programów tematycznych. Facet spodziewał się, że podać mu nazwę programu który zrobi dobre zdjęcia, a tu nic.

thorcik
23-01-2010, 12:19
Kolejny wątek gdzie Pierwotny Pytający zniknął. Domyślam się że objętość tego wątku, już znacznie większa od SMS-a, przekracza percepcję statystycznego uzytkownika programów tematycznych. Facet spodziewał się, że podać mu nazwę programu który zrobi dobre zdjęcia, a tu nic.

:oD

HARNAS
23-01-2010, 22:07
Niedługo pojawi się nowy soft, z opcja nasycone imprezy :)

Boryszuk
23-01-2010, 23:24
Niedługo pojawi się nowy soft, z opcja nasycone imprezy :)

żeby tylko nie miał opcji 'kac' ;)

Hosaka
25-01-2010, 01:58
do opcji "nasycone imprezy" musimy jeszcze poczekać na VR 5 :)

HARNAS
27-01-2010, 12:44
żeby tylko nie miał opcji 'kac' ;)

to byłby fantastyczny alternatywny program dla abstynentów :)