PDA

Zobacz pełną wersję : Profesjonalne lampy studyjne, co wybrac?



ranbir kapoor
31-10-2006, 23:03
narazie używam CY100 x 2,2 halogeny i do powazeniejszych zdjec 4lampy filmowe z ciaglym oswietleniem
ale chcialbym nabyc profesjonalny zestaw foto.
mozecie cos doradzic?

Gamling
01-11-2006, 00:16
Ale napisz cos wiecej bo nie mamy pojecia co fotografujesz, ile masz funduszy. Teraz to sobie mozemy tylko zgadywac.

KJO
01-11-2006, 00:17
narazie urzywam CY100 x 2,2 halogeny i do powazenijszych zdjec 4lampy filmowe z ciaglym oswietleniem
ale chcialbym nabyc profesjonalny zestaw foto.
mozecie cos doradzic?


bardzo fajny jest zestaw Ranger RX Speed AS Set To Go elnichrome'a, ale warto dokupić jeszcze jedną głowicę

Jacek_Z
01-11-2006, 00:17
moze Elinchrom - te sa tanie - http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12245
może Elfo
może Broncolor - jak cie stać.

Czornyj
01-11-2006, 00:50
...może Bowens,
może Hensel,
może Markoflash...

Czyli jak zwykle - przekleństwo wyboru. Trzeba też zasadniczo dobrze wiedzieć czego się chce, bo do małych duperli starczy byle co, a do samochodów trzeba zestawów o mocy kilkudziesięciu tyś. Ws.

ranbir kapoor
01-11-2006, 00:54
przeznaczenie - sesje reklamowe,zdjecia modelek,musze oswietlic pomieszczenie 100m
placi szef,jednak jak powiem ze potrzebujemy np 5tys a nie 3 to musze miec argumenty za wiekszym wydatkiem
chcialbym wiedzeic ile trzeba wydac na zestaw minimum ale taki zeby bylo naprawde dobrze
a ile zeby juz miec naprawde swietny sprzet

Czornyj
01-11-2006, 00:56
100m kwadratowych? q, sporo... Wątpię, czy 5 tysiów pomoże...

ranbir kapoor
01-11-2006, 01:22
przyjmijmy ze oswietlic chce 1-3 osoby i tylko czesc z tych 100m
czy przykladowyo zestaw Bowensa 2 x 500 Gemini bedzie dobry? koszt ok 6K

Jacek_Z
01-11-2006, 12:22
Na 2 lampach nie oświetlisz dobrze 3 osób. Co z kontrą? Cos musisz dać też do oświetlenia tła.
mało. Ja mam w sumie 4 lampy - 3000 WS, a studio nie ma 50 m. Fakt, że potrzebuje większych przysłon do średniego formatu.
Ale 2 główki lamp to mało. 3 to minimum, 4 do dobrej pracy. Duże pomieszczenie mozna fajnie wykorzystać odstawiając lampy dalej. Ja bym docelowo kupił 2x500 i 2x1000 Ws, plus różne nasadki na lampy, softboxy itd.
Jak zrobisz to na Elfo to wydasz z 12 tys. Jak Broncolor (wtedy wziąłbym jeden generator na akku do pracy w terenie) to jakieś 30 tys.

Gamling
01-11-2006, 12:50
Przy takich potrzebach to i cztery lampy malo. Potrzebujesz co najmniej 2 do oswietlenia postaci + 1 na jakas kontre + 2 na tlo bo jedna nie uda sie tego zrobic rowno.

fotomarek_k
01-11-2006, 19:53
Zastanawiam się, skąd takie zapotrzebowanie MOCY, Koledzy macie?? W studio wielkim, po kilkaset metrów/2, lub w plenerze- to rozumiem,ale...
Ja niestety, w "przestrzeni fotograficznej" skromnej (o tej materielnej, rzecz jasna piszę), przeważnie 3x5 m2 zmieścić się muszę.... I 250 Ws x 2, plus pierdołki różne-jakoś mi wystarcza od lat kilku...
I "sportretowanie" tych 4-5 osób (jak trzeba,to całe sylwetki)- jakoś mi wychodzi :-))

A kiedyś przecież, tylko okno wielkie w suficie wystarczyć musiało PRZODKOM naszym :-))))

ps.o niskim iso WTEDY, nawet nie śmiem wspomnieć teraz:-)))

POZDRAWIAM

Czornyj
01-11-2006, 20:17
mariobigamista wyraźnie wspomina o cholernie dużym studiu. Aby w miarę równomiernie oświetlić tak rozległy plan trzeba min. dwóch lamp z możliwie dużymi softboxami - a do dużej płaszczyzny przydaje się dużo mocy. Jeżeli mamy fantazję osobno oświetlić tło, niezbędna staje się trzecia lampa, a do tego jeśli chcemy je oświetlić równomiernie - to czwarta. Zwykle stosuje się albo kontrę, albo podświetlenie tła, więc cztery chyba wystarczą i podobnie jak Jacek_Z uważam, że jest to zestaw optymalny.

Władca Pixeli
01-11-2006, 20:25
W głównym studio Playboy'a mają 40 :mrgreen:

Czornyj
01-11-2006, 20:27
...a przodkowie sadzali swe ofiary i nakazywali im przez długi czas trwać w bezruchu.

fotomarek_k
01-11-2006, 21:02
Władca Pixeli" pisze: W głównym studio Playboy'a mają 40 "....
??? -m2, lampek, czy postaci?? :-))
A serio, to wiadomo-więcej lampek do dyspozycji, to więcej możliwości, więcej "inwencji twórczej"- fajniejszy efekt uzyskać więc można :-)))
Nie demonizujmy jednak proszę, samej mocy świateł-ten trzask 500Ws MODELA "wypłoszyć może... SPRAWDZAŁEM :-))).

I te wspomniane wcześniej 250 Ws "skręcałem" z jednej strony na 2/3, by było bardziej przestrzennie,dla ESTETYKI... :-)))

ps.Czornyj...a przodkowie sadzali swe ofiary i nakazywali im przez długi czas trwać w bezruchu.
...też dla ESTETYKI pewnie te OFIARY były...:-))))

pozdrowionka

ranbir kapoor
02-11-2006, 13:32
mam jeszcze 4 lampy Cotelux,kazda 4x 55W, używane do castingow,
do oswietlenia 1 osoby czy do portretow wystarczaja mi moje chinske CY100MR,ale juz przy wiekszym planie to porazka.dlatego zastanawiam sie czy na poczatek dokupienie 2 x 500wat zaspokoi moje potrzeby i ty pytanie co warto kupic Bowens, Hensel, czy moze cos innego

Czornyj
02-11-2006, 15:30
Podstawowy zestaw 500W Hensel czy Bowens to 6tys. Do tego musisz liczyć jakieś rozpraszacze, bo to co dają w zestawie to może być maławe do oświetlenia dużego planu. Do Hensela musisz dokupić statywy, orginalne 750PLN. Klasa chyba podobna.

Tańszy jest zestaw polskich Elfo (2x500W) - 5tyś, z parasolkami lub softboxami i statywami włącznie.

Najtaniej wyjdzie zestaw nienajgorszych ekonomicznych lampek Elinchrom D-lite 4 (2x400W)

Drogie są orginalne akcesoria, szczególnie zachodnie. Można się ratować chińszczyzną lub nieco tańszymi Elfo (do softboxów są dostępne pierścienie montażowe pod Elinchromy, Hensela i Bowensa)

vitter
03-11-2006, 14:57
może 2-3 600Ws Markoflash do przetestowania Łódz/Łowicz całkiem przyzwoite lampki i cena

Profesjonalista
04-11-2006, 15:35
A jak wypada porównanie Elinchrom D-lite 4 400Ws kontra Elfo Quant 500Ws pomijając moc lampy
Ewentualnie jeszcze porównanie z Markoflash Apus digi compact 600Ws?

A drugie porównanie: Apus digi compact 350Ws kontra Cyfra Flash 350Ws.

ranbir kapoor
04-11-2006, 18:41
czy jest w wawie sklep gdzie mozna spokojnie przetestowac kilka zestawow lamp?
oszczednosc tysiaca zl kosztem jakosci nie wchodzi w gre
tak naprawde takie lampy zwroca sie po jednej sesji.patrzylem na strony przyszlej konkurencji i maja lampy o mocy 750 , 1000W

krzysztof jot
04-11-2006, 21:47
rok temu miałem taki dylemat - bo szukałem kosztów, troch e sie pobawiłem i pozbyłem jednak "badania" rynku
pozostały. Polecam Bowens'a i negocjacje z foto7 - mozna sporo odjechac od cennikowej oferty, a zestaw na
wiele lat - zacznij od 2 - 3 lamp, potem zobaczysz. Jak troche taniej, lecz niewiele - ale zdecydowanie tansze
akcesoria i osprzet - to Elfo QuantPRO600 WS. Doskonałe lampy, z idealnie umieszczonymi palnikami, solidne
wykonanie, wentylatory, halogenowe pioloty... Tu 6,5 tys wystarczy na zestaw, potem dokupisz co bedziesz
chciał. I wersja oszczednosciowa - allegro i Boling - maja bardzo dobre palniki Heiman a 1100 za sztuke - znajomy
ma i bardzo chwali http://allegro.pl/item136893590_profesjonalna_lampa_studyjna_600ws_l _p_83_3miasto.html

photoprint
23-11-2006, 18:42
4 lata uzywalem Markoflash i teraz wiem, ze to 4 lata stracone! Od kwietnia mam ELFO i jestem strasznie zadowolony, jakosc wykonania, barwa swiatla i powtarzalnosc kolejnych blyskow jest idealna. A MArkoflash to zawsze cos sie dzialo. Albo calkiem przestawaly dzialac, albo swiecily jak chcialy. Teraz tylko ELFO - oczywiscie porownujac z Markoflash. Lampy elfo od lat sa naprawde dobrym jakosciowo i cenowo produktem. Ale ktos napisal, ze chce wydac 5000. Nie jest to realne. Za 5 lamp 500W na pantografach , softboxy oraz mocowanie sufitowe VENTIS dalismy 30 tys. W tym montaz: 700 zl.

bilas
26-11-2006, 22:53
WItam was serdecznie to moj pierwszy post od 26 lat :) mam problem i chcialem prosic o pomoc - jeste na kupnie lampy studyjnej , do 1500 zl znalazlem ELFO MIQRO PRO 250 istotne dlamnie jest to czy swiatlo modelujace dobrze oddaje to co bedzie po blysku ( swiatlocien i kolor) oraz jak wyglada sprawa z softbox do tej lampy . Przeczytalem ze klosz jest na stale , ocjonalny ogr. softbox jest maly a uniwersalnych sie boje bo podobno gorsza jakosc ..... i co sadzicie na temat BOLING BL 600 ST ( podobna cena) Bardzo prosze o rade pozdrawiam Marcin

RBT
09-12-2007, 23:37
Stary wątek, ale warto wspomnieć moją historię z lampami Elfo. Od kilkunastu lat pracowałem na lampach typu J 500A. Poza małą i skokową regulacją mocy oraz brakiem aktywnej wentylacji jak na owe krajowe warunki były całkiem dobre. Niestety po ok. ośmiu- dziesięciu latach we wszystkich czterech lampach zaczęły eksplodować kondensatory. Koledzy z serwisu w mojej firmie wymieniali je sukcesywnie, ale wiadome już było, ze przyszedł czas na zmiany. Zamówiłem dwie lampy Quant 600 pro oraz dwie Quant 250, pozostawiając stare jako uzupełnienie. Z tych czterech nowych lamp, jedna (Quant 600 pro) była uszkodzona. Nie wyzwalała błysku, stale wyświetlając komunikat o zadziałaniu wyłącznika termicznego chroniącego kondensatory od przegrzania. Pozostałe jak na razie pracują bez zarzutu.

sailor
09-12-2007, 23:54
mario - bowens albo hensel - w przyzwoitym przedziale cenowym. powyzej broncolor lub profoto.
do bowensa pasuje cala chinszczyzna. do hensla neistety juz nie ale za to lampki z serii pro sa rewelacyjne i dopieszczone w szczegolach co bowensowi nie zawsze sie zdarza.
jak chcesz taniej niz bowensy to polecam fomei lub jeszcze taniej funsporty.

gamling - a pamietam czasy zanim zaczales uprawiac handel gdy twierdziles ze do studio wystarczy w zupelnosci jedna piecsetka elfo :)