PDA

Zobacz pełną wersję : Plastikowa nakladka wysuwana do trzymania filtrów w SB-800



krka
01-01-2010, 23:59
Właśnie odpadła mi ta nakładka co się ją wyciąga u góry lampy, z tym białym listkiem. Wczoraj wyciągając ją że środka głowicy (zaznaczam że lekko) odpadła mi zawiasów. Zapewne jak podejrzewam złamały mi się te dwa cycki co utrzymują ją w obrocie. I mam teraz pytanie czy jest jakaś możliwość otworzenia lampy (delikatnie) i wsadzenie tego spowrotem?
Osobiście rzadko tego używam. Najczęściej służy mi ona do trzymania filtrów. Na szczęście biały listek mi nie wypadł.

Nie chce odsyłać do serwisu bo:

a) Naprawa długo potrwa znając nasz wspaniały serwis na ulicy Postępu
b) Lampa była ściągana z stanów ponad rok temu. Nie ma gwarancji.

kuba_rsx
02-01-2010, 02:07
Mam identyczny problem, złamały mi się te małe duperelniki na których się trzyma. Większość serwisów foto zrobi to bez problemu. Jest jedno ALE. Ciężko dostać tą część i jej mechanizm (sprężynka). Występuje tylko jako cała obudowa lampy - koszt znaczny...
Samo rozebranie lampy nie jest jakimś większym problemem. Gdzieś na forum była instrukcja serwisowa. Sądzę ze odrobiną wprawy idzie rozkręcić samemu.

ekonet
02-01-2010, 13:06
Jeśli coś się złamało, to pewnie odłamane części są nadal w lampie i można je schwytać i przykleić.
Podczas rozbierania lampy trzeba trochę zimnej krwi przy odrywaniu gumy nad przyciskiem odblokowującym przechył palnika. :)

krka
02-01-2010, 14:47
przepraszam ze niedopowiedzenie wypadła mi tez ta czarna cześć ze sprężynka, na szczęście sprężynka nie wyskoczyła, ale jak bede zakładał ten plastik spowrotem to trzebe bedzie naciągnąć to ustrojstwo zeby chodziło jak przedtem.

fajne tylko wrzuciłem to spowrotem do środka i teraz mi nie chce samo wypaść:D A i własnie tam tez jest ten mechanizm od zoomu co ustawia lampe na 17/14mm