PDA

Zobacz pełną wersję : portfolio (prezentacja wydrukowanych zdjęć)



slonio1
31-10-2006, 16:54
Witam serdecznie!
Mam pytanie odnośnie prezentowania przez Was swoich najlepszych prac. Mam na myśli coś w rodzaju portfolio. W jaki sposób je wykonujecie i czy są jakieś specjalne albumy do prezentacji swojego portfolio fotograficznego.
Pozdrawiam

Markysz
31-10-2006, 19:05
Przyłaczam sie do pytania...

slaw74
01-11-2006, 09:52
Bardzo ciekawe pytanie!!!! Jestem rowniez ciekaw odpowiedzi!!!

Niestety mysle ze gro forumowiczow prezentuje wlasne zdjecia w...... w necie i plfotach i forach... zatem ich albumem w najlepszym przypadku bedzie JALBUM lub inny generatorek, Ci ambitniejsi moze skorzystaja z HTMLa w Zajaczku.....

Ok. Teraz moja odpowiedz.
Ja swoje ulubione zdjecia oprawialem kiedys, badz chcialbym oprawic we wlasnorecznie zrobione passepartout. Niestety brak mi troche na to czasu i chyba skusze sie na gotowe ze sklepu plastycznego.... wiem wiem moja wina, moja wina.

Te ktore oprawilem samodzielnie bardzo mi sie podobaja, jednak jest to BARDZO pracochlonne i trudne.
Tak oprawione zdjecia trzymam w segregatorze, wyciagajac je na specjalne okazje.
Reszta.... reszta jest w albumach, czesc w tradycyjnych do wklejania (15x20) pozostale (rodzinne fotki 10x15) w albumach z koszulkami. Rowniez znaczna czesc na kompie i plytach. Kilkanascie na scianie w antyramach.

Jednak najwiekszy sentyment i szacunek mam do tych oprawionych wlasnorecznie. szary karton, na to fotka, nastepnie bialy brystol z oknem na zdjecie, a na to czarny karton z wjekszym oknem na zdjecie. wyglada to mniej wiecej tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

slaw74
01-11-2006, 09:55
Ps. Sa oczywiscie specjalne akcesoria do oprawy zdjec, w naszym kraju niestety dosc drogie i trudno dostepne. Sa rowniez teczki na zdjecia oraz specjalne wklady do portfolio. Kiedys widzialem takowe na ebayu....

rabijki
01-11-2006, 10:15
skoro mowa o teczkach na zdjecia i innych akcsoriach
czy m ktos jakies namiary na sklep lub dystrybutora w polsce?
bede szczerze wdzieczny

yanoosh
01-11-2006, 11:03
Propozycja z Allegro (http://www.allegro.pl/item137582764_album_60_foto_23x30cm_skora_szyty_op is_portfolio.html)

biker karlos
01-11-2006, 11:17
temat mnie rownierz interesuje. ja mam duzo ramek w domu i dosc czesto zmieniam w nich fotki. ale pokazaie komus swoich prac to juz problem :( ostatnio znalazlem takie cus http://www.allegro.pl/item137464425_album_tradycyjny_60_stron_29x32cm_cl assic.html tradycyjny album z kartami papierowymi w srodku. mozna do niego wkleic fotki i chyba calkiem calkiem beda sie prezentowac. co prawda rozmiar kart jest malo tradycyjny i wejda tylko fotki 15x21 ewentualnie 18x24. gosc ma wogole duzy wybor takich rzeczy (nawet wklejki do przklejania ma). jak macie inne pomysly to chwalcie sie.

ps. heheh kolega byl szybszy

slonio1
01-11-2006, 13:26
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Slaw 74 - nie lepiej wywołać zdjęcie od razu z ramką? Wtedy potrzebny jest tylko brystol na tło.

Ja zastanawiam się nad takim rozwiązaniem: zdjęcie z obwódką + tło z brystolu + zalaminowanie zdjęcia. Czy ktoś próbował może takiego rozwiązania (całość w formacie a4 na przykład)?

A i jeszcze niedawo na allegro zakończyła się aukcja:
http://www.allegro.pl/item133838404__portfolio_profi_album.html

Widzieliście coś takiego w sklepie?

biker karlos
01-11-2006, 13:49
hummm nie wiem czy z tym laminowaniem to dobry pomysl (znaczy przetestujesz to dasz znac) w pracy mam troszke zafoliowanych rzeczy, instrukcje, plany, rysunki (nie sa to co prawda fotki z prawdziwego zdarzenia) i powiem ci ..... szlu to nie ma. nie prezentuja sie jakos specjalnie (moze przez tresc)

slaw74
01-11-2006, 15:14
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Slaw 74 - nie lepiej wywołać zdjęcie od razu z ramką? Wtedy potrzebny jest tylko brystol na tło.

Mysle ze zdjecie z ramka tez jest niezlym rozwiazaniem. Mi jednak chodzilo o trojwymiarowosc tej oprawy. Nie uzyska sie tego poprzez oprawienia zdjecia z ramka. Przyznam jednak ze moja technika nie jest latwa... niestety chyba tez pojde na kompromis.

W plastycznych sa do kupienia gotowe passepartout, wystarczy wowczas podkleic od spodu brystolem. A co do laminowania to niestety nie mam pojecia... ale moze byc to calkiem, calkiem. Prosze daj znac jesli to przetestujesz.

sailor
02-11-2006, 09:48
panowie .. laminowanie wam nie wyjdzie .. gownie z racji tego ze nie pozbedziecie sie pecherzykow powietrza ktore co prawda przy dokumentacji technicznej nie przeszkadzaja ale przy zdjeciach juz bardzo.poza tym cos takiego strasznie odbija swiatlo i kiepsko sie oglada

1) moza akupic album z papierowymi kartami i wkleic tam zdjecia (nawet naklejajac passepartout - wyjdzie wtedy bardzo profi)
2) niezle sprawdza sie segregator z wlozonymi kartami - wersja dla oszczednych koszulki foliowe, ale to jzu nie wyglada zbyt rewelacyjnie
3) sa do kupienia duze albumy zdjeciowe do wklejania swoich prac .. ale koszmarnie drogie
4) mozna sobie wydrukowac ksiazke - najtaniej w fotojokerze nawet calkiem przyzwoicie toto wyglada choc wiadomo ze to FJ wiec wiele nie mozna wymagac :)

hicks
02-11-2006, 11:09
4) mozna sobie wydrukowac ksiazke - najtaniej w fotojokerze nawet calkiem przyzwoicie toto wyglada choc wiadomo ze to FJ wiec wiele nie mozna wymagac :)

ogladalem ta ksiazke w FJ i prezentuje sie niezle a cena tez nie jest jakas specjalnie wysoka A4 26 stron 100zl nawet robilem przymiarki do zrobienia zamowienia - ale nie potrafilem sie zdecydowac jakie zdjecia mojego dziecka wybrac - w koncu stwierdzilem , ze poczekam do roczku i wtedy prawdopodobnie zamowie - choc juz teraz wiem ze w 26 stron sie nie zmieszcze i pewnie skonczy sia na 98 stronach

Profesjonalista
02-11-2006, 19:02
Wiele drukarni cyfrowych oferuje oprawę wydruków w postaci książki.
Herlitz ma w swojej ofercie albumy z przeźroczystymi koszulkami format A4, A3 po 10, 20, 30, 60 sztuk takich koszulek.

Mr.Pietrek
09-11-2006, 14:35
bo bez konkretnych wskazówek co do producenta itp. : http://www.forum.promodels.pl/3923.htm