Zobacz pełną wersję : Nikon D3000 fotografia koncertowa
pozaswiatemslow
29-12-2009, 12:42
Witam.Mam pytanie odnośnie fotografii koncertowej Nikonem D3000 z kitowym obiektywem.
Miałam okazje robić juz nim zdjecia ale czegoś mi brakuje.Oświetlenie w ośrodku kultury nie jest rewelacyjne niestety.
Co moge poprawić.Nad czym popracowac.
1.
http://img689.imageshack.us/img689/5750/dsc0293bz.jpg
2.
http://img136.imageshack.us/img136/7475/dsc0377h.jpg
3.
http://img691.imageshack.us/img691/5861/dsc0116l.jpg
marius_m
29-12-2009, 15:23
Popracuj żeby zarobić na jasne obiektywy. Niestety fotografia koncertowa jest bardzo często w trudnych warunkach oświetleniowych i a kadry są często ograniczone miejscem skąd można robić zdjęcia ( zazwyczaj nie jest to dowolne miejsce) Niestety w fotografii koncertowej sprzęt ma kluczowe znaczenie. Kadry całkiem ok, jednak na koncertach po to te kolorowe światła są żeby nie przerabiać ich na bw :) Choć wiem że czasem się trzeba bardzo nagimnastykować żeby je sprowadzić do wersji przyjaznej dla oka.
pozaswiatemslow
30-12-2009, 14:51
mysle ze wkrótce dorobie sie nowego obiektywu.
Dzieki za odpowiedz:)
microbot
30-12-2009, 18:58
Witam.Mam pytanie odnośnie fotografii koncertowej Nikonem D3000 z kitowym obiektywem.
Miałam okazje robić juz nim zdjecia ale czegoś mi brakuje.Oświetlenie w ośrodku kultury nie jest rewelacyjne niestety.
Co moge poprawić.Nad czym popracowac.
1.
http://img689.imageshack.us/img689/5750/dsc0293bz.jpg
2.
http://img136.imageshack.us/img136/7475/dsc0377h.jpg
3.
http://img691.imageshack.us/img691/5861/dsc0116l.jpg
Wydaje mi się, że sprzętem, który posiadasz możesz dalej robić zdjęcia, wszystko zależy do czego będzie to później wykorzystane. Jeżeli do prywatnych kolekcji to jak najbardziej OK. Jeżeli natomiast masz ambicję gdzieś je publikować, to moja rada przed kupnem nowych zabawek aby bardziej świadomie używać ustawiań aparatu - nie polegać na automatyce bo można się przejechać.
Zdjęcie nr 3, które najbardziej mi się podoba uważam, że nie zrobione zostało całkiem świadomie - użyłaś (aparat użył) przysłony f8, co wydłużyło niebezpiecznie czas ekspozycji.
Można było ustawić priorytet przysłony na f5.6 i cieszyć się czasem rzędu 1/60 - 1/80s.
50/1.8 tym szkłem spokojnie możesz zrobić 80% kadrów.
pomiar punktowy, iso się nie przejmować, czas max 1/40 (mniej wiecej) ale to zależy.
do tego wiedza bo to najważniejsze.
borowik23
11-01-2010, 19:03
50/1.8 tym szkłem spokojnie możesz zrobić 80% kadrów.
pomiar punktowy, iso się nie przejmować, czas max 1/40 (mniej wiecej) ale to zależy.
do tego wiedza bo to najważniejsze.
zgadzam się z przedmówcą - 50/1.8 na spokojnie wystarczy, idealnie jakby była możliwość zakupu 50/1.4, nawet jednej z wcześniejszych wersji - czasy, 1/30-1/40, w zależności od dynamiki fotografowanych osób, oraz w razie mozliwosci mimo wszystko jakieś przymykanie obiektywu - tylko jesli jest zapas światla :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.