PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna szybka porada odnośnie gwarancji



blackside
29-12-2009, 08:41
Mój problem jest dość złożony...
Moj obiektyw jest w serwisie już trzeci raz.
Po zakupie okazało się że z moim body ma ff , odesłałem cały komplet do naprawy <body,kit,i nowe szkło>.
Po ponad 30dniach wruciło z opisem body + kit sprawne, a nowe szkło wyregulowane.
Niestety jak było FF to jest - szkło pojechało ponownie....
Wruciło po tygodniu<szok> i jak było FF tak jest.... szlak mnie zalał.
Wysłałem ponownie.... czekam już ponad póltorta miecha a co najważniejsze oni nie mają pojęcia co się dzieje ... Sklep nic nie wie w warszawie zciemniają że jest na serwisie ale oddzwonią i tak odzzwaniają już piąty dzień...
Jakby nie było gdzieś jak czytałem przepisy oni mają obowiązek do chyba 15 dni podać kosztorys i czas naprawy a jeśli nie...?
Jaką mam szanse by wyegzekwować wymianę na nowy obiektyw?
I co cała gwarancja ma mi zlecieć na leżakowaniu w serwisie przecież to już ponad pół roku a ja zdjęć robić nie mogę.
Ktoś coś może poradzić- tylko poważnie proszę .

Piotr_
29-12-2009, 09:01
Jakby nie było gdzieś jak czytałem przepisy oni mają obowiązek do chyba 15 dni podać kosztorys i czas naprawy a jeśli nie...?

Jeśli oddawałeś do serwisu w ramach gwarancji to nie ma żadnych terminów określonych prawnie. Obowiązuje tylko to co jest napisane w gwarancji. Jeśli zgłaszałeś do sprzedawcy niezgodność towaru z umową to sprzedawca ma 14 dni na odpowiedź czy przyjmuje reklamację czy nie, jednak także w tym przypadku nie ma narzuconych terminów naprawy.


Jaką mam szanse by wyegzekwować wymianę na nowy obiektyw?

Jesli serwis uznaje obiektyw za sprawny to raczej niewielkie są szanse, że go wymieni.

blackside
29-12-2009, 09:05
No do fajnie. Czyli teoretycznie mogą mnie wodzić za nos prze dwa lata.
No nic najwyżej w ramach wyrzycia się rzucę tym gównem przy nich o ziemie bo nie mam już siły.

Piotr_
29-12-2009, 09:13
No do fajnie. Czyli teoretycznie mogą mnie wodzić za nos prze dwa lata.
No nic najwyżej w ramach wyrzycia się rzucę tym gównem przy nich o ziemie bo nie mam już siły.

Spróbuj sprzedać. Może komuś spasuje się z body.

blackside
29-12-2009, 10:08
Sam nie wiem , skoro oni twierdzą że jest ok to moze faktycznie z moim nie działa- smutna sprawa

fjerzy
29-12-2009, 10:33
Jak masz czekać z założonymi rękoma, to możesz jeszcze spróbować metody "albo mi to załatwicie, albo będziecie mieli mnie dosyć". Pisz, dzwoń, szukaj kontaktu z przełożonymi, zbieraj dokumentację dla rzecznika praw konsumenta. Rozmawiaj z przełożonymi tych, którzy Cię zwodzą w stylu: "To, że zawracam Panu głowę to zasługa Pana podwładnego, jemu proszę podziękować albo wysłać na szkolenie z technologii obsługi klienta w warunkach reklamacji". W listach pisz dodatki w stylu: "do wiadomości ..." i tu w zależności od przyjętej strategii. jeśli nie przekroczysz granicy śmieszności, to to jest dosyć skuteczna metoda.

A wcześniej wypróbuj ten obiektyw z innym body.

blackside
29-12-2009, 10:48
Tak o ile go zwrucą...
Na razie jestem w d.... bo szkła nie mam i nie zapowiada się by chcieli oddać. A skoro nie ma terminów to mogę i lata czekać.
Sory panowie ale posrane to wszystko jest.
Może lepiej sprzedać wszystko i kupic sony tam chociaż ponoć dbają o klienta.
Co do dokumentow to tez g. mam bo wszystko jest tj. karta gw. w serwisie.