PDA

Zobacz pełną wersję : Wołanie slajdu w Warszawie...



vasco5
28-12-2009, 23:17
Witam
chciałbym się dowiedzieć bardziej doświadczonych w sferze wywoływania slajdów, gdzie w Warszawie można to zrobić??
no i ile to mniej więcej kosztuje...

Wiem, że w Rossman'ie można to robić, ale opinie o tym procesie u nich są baaaaardzo różne... a kupując slajd za jakieś 30-40zł sztukę szkoda schrzanić efekt...

pozdrawiam

mpwt
28-12-2009, 23:57
No ja wołam w Rossmanie :D

bobroy
29-12-2009, 10:16
Ja przed Świętami wysłałem do Krakowa i czekam na efekt. W Profi Labie wołają po jakieś 30zł.

vasco5
29-12-2009, 14:10
No ja wołam w Rossmanie :D

I jak tam Marcinie efekty ich wołania??
bo ja spotkałem się z różnymi opiniami o rossmanie... jedni zachwycają się efektami jak za takie niewielkie pianiądze, bo z ramkami wychodzi to 16,95zł... więc niewiele...
inni natomiast strasznie zjeżdżają za jakość...

z VELVIĄ pewnie rzadko teraz który lab sobie poradzi prawidłowo :P ale SENSIA, PROVIA to raczej powinna wychodzic bdb... :-D

A tak jeszcze z innej beczki...
jaki slajd możesz polecić?? głównie do krajobrazów (czasem ludzie) ??

Krzychu_Z
29-12-2009, 14:54
z VELVIĄ pewnie rzadko teraz który lab sobie poradzi prawidłowo :P ale SENSIA, PROVIA to raczej powinna wychodzic bdb... :-D


A czym się wołanie Velvii różni od Provii czy Sensii ? To ten sam proces, nie poradzić to może później skanerzysta...
Ja slajdy wołałem w Profilabie na Dzikiej i zawsze byłem zadowolony, ale nie robiłem już tego od dawna...

vasco5
29-12-2009, 15:31
no z tego co czytałem to VELVIA ma nieco inną emulsję przez co nie zawsze dobrze daje się ją zrobić w labie bez doświadczonych pracowników... i czasem potrafią ją skopać... albo niefortunnie przeforsować...

Krzychu_Z
29-12-2009, 16:39
no z tego co czytałem to VELVIA ma nieco inną emulsję przez co nie zawsze dobrze daje się ją zrobić w labie bez doświadczonych pracowników... i czasem potrafią ją skopać... albo niefortunnie przeforsować...

No bez jaj, E-6 to E-6 (czy odpowiednik Fuji) - dobrze zrobiony powinien być zawsze taki sam...
A w przeciągowych procesorach to pracownik nie ma wiele do rzeczy...

mpwt
29-12-2009, 17:15
I jak tam Marcinie efekty ich wołania??

Na razie tylko pozytywne. Ja od razu ramkuję. Natomiast z Profilabu odbierałem już porysowany film :(

Co do Rossmana, może jakość odbitek może być kiepska, ale co do procesu E-6 to nie mogę się przyczepić. Pamiętaj, że Rossman to to samo co Fotojoker, a więc CeWe Color Polska.

vasco5
29-12-2009, 23:28
o to już bardziej uspokajająco brzmi :)

no mnie właśnie od razu z ramkami interesuje :)
więc nic tylko teraz kupować slajdy :)

pozdrawiam, dziękuję za pomoc !!

krystek
05-01-2010, 00:16
samemu albo do pana marka (czarno-biale.pl)

filipwrx
11-01-2010, 14:16
Mi rossman zagubił 2 rolki i od tamtej pory darowałem sobie ich usługi

vasco5
08-02-2010, 18:00
samemu albo do pana marka (czarno-biale.pl)

samemu to niestety łatwe nie jest... a w czarno-białe drogo straszliwie...

motyl
08-02-2010, 18:21
samemu to niestety łatwe nie jest...

Bez przesady. Jakiś procesor Jobo oczywiście z koreksem i szpulami i do pracy. Wywoływałem sporo E-6 i nie taki diabeł straszny. Pytanie tylko o opłacalność. Jak kupisz więcej chemii czy to ci zejdzie nim straci przydatność. Napisałem o większej ilości chemii bo przy małych zestawach to jednak drogo.