PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor kalibracja kolorów



Jatin
28-12-2009, 15:50
Mam kolejne pytanie z serii głupich
a mianowicie mam 3 monitory i na każdym kolory tego samego zdjęcia są inne chciał by je jakoś skalibrować tak żeby zdjęcia po wywołaniu w labie były podobne do tego co uzyskuje na monitorze i miały prawidłowe kolory, czy wystarczy powiązać w systemie monitor z profilem sRGB (bo z niego korzystam) czy jeszcze coś muszę zrobić.

Do wołania rawów używam CNX2 a do ewentualnej obróbki i retuszu CS4

markB
28-12-2009, 17:14
Nie wiemy jakie to monitory, trudno coś konkretnego doradzić. O kalibratorach jest tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39601 i http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39627
a jakie monitory da się kalibrować tu: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=32374.

Jatin
28-12-2009, 17:32
najchętniej bym wykalibrował ekran laptopa ale to raczej niemożliwe więc zostaje podłączenie zewnętrznego a swoją drogą mógł by ktoś polecić jakiś monitor?

Rafał_Sz
28-12-2009, 18:26
Metodą czary - mary się nie da. Ale markB podał Ci "wszystkowiedzące" linki. Temat przewalcowany do bólu.

novell
28-12-2009, 21:15
kalibrator sprzetowy. prosty i tani np Spyder 2 express.
i pamietaj ze na oko to chlop w szpitalu umarl :)