PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy studyjne a zasilanie w plenerze



Andrzej Olender
28-12-2009, 12:02
Witam.
Od razu napomnę że nie mam doświadczenia w oświetleniu studyjnym.
Dotychczas pracowałem w plenerze i pomieszczeniach głównie z jedną lub dwoma lampami SB-600/800.
Całość najczęściej z dwoma parasolkami. Zarówno odbijające jak i przepuszczające.
Po ostatniej sesji jednak odczuwałem niedosyt. Nie dosyć że lampki SB-600/800 wyładowały po dwa komplety akumulatorów to na dodatek ostro dostają w "palnik" :)
Poza tym planuję zakupić możliwie duży softbox. Z mocowaniem bowenowskim mam spory wybór. Z uchwytami reporterskimi juz nie. Druga sprawa że lampami reporterskimi nie "napędzę" dużych softboxów.
Reasumując, urósł mi apetyt :)
Jednak do rzeczy. Naprawdę okazyjnie mogę zostać posiadaczem Powerluxa VC300 z dużym softboxem i radiem.
Do tego mógł bym zakupić drugą lampkę i byłbym prawie zadowolony. Prawie bo lubię oprócz pomieszczeń plenery i tu się robi kłopot. Na razie się zdążyłem zorientować że niektórzy producenci lamp mają tzw. dual power, czyli zwykle zasilanie sieciowe 220V oraz zasilanie dedykowane dla generatorów, akumulatorów. Czy można gdzieś zakupić uniwersalne plenerowe zasilanie by zasilić takie standardowe 300W powerluxy?
Myślałem jeszcze o standardowych komputerowych UPS. Podejrzewam że dużo błysków nie zniosą. Wolał bym jednak coś dedykowanego. Czy któryś z kolegów lub koleżanek może mnie trochę oświecić w temacie?

marszull
28-12-2009, 12:16
Uniwersalne plenerowe to albo agregat (polecane honda lub kipor do elektroniki)
albo zasilacze: elektrona lub fomei powerstar2

Andrzej Olender
28-12-2009, 12:23
Agregat odpada na starcie chociaż i ma swoje plusy, zaraz poczytam w sieci o wspomnianych zasilaczach. Dziękuję.

Luźna gumka
29-12-2009, 11:19
Można, ale jest to drogie rozwiązanie, które nazywa się - Fomei Power Star - 2 (http://www.fomei.com/fomeinew/PL/katalog.php?graph=sls&class=73&ss=1325).

Przyznam się, że ja się przymierzam do tego ustrojstwa, ale na zakup będę w stanie sobie pozwolić najwcześniej w marcu. Najgorsze jest to, że nigdzie nie ma osób, które z tym pracowały. Ja chętnie bym sobie pomacał to coś i zobaczył jak się z tym pracuje.

sailor
31-12-2009, 01:33
Można, ale jest to drogie rozwiązanie, które nazywa się - Fomei Power Star - 2

to akurat jest jedno z najtanszych rozwiazan :)

para_wodna
31-12-2009, 02:34
A nie myslałeś po prostu o tym, żeby kupić na przykład mobilnego quantuuma R+Dual Power?
Sądzę, że dla kogoś, kto dopiero zaczyna lampa ta będzie najlepszym rozwiązaniem. Poza tym nie jest droga a funkcjonalna.
Tutaj link: http://quantuum.pl/detal.php?id=1409&lang=pl&curr=PLN

Jacek_Z
31-12-2009, 03:10
.. Naprawdę okazyjnie mogę zostać posiadaczem Powerluxa VC300 z dużym softboxem i radiem..Powerluxy może i kupisz okazyjnie, ale normalna cena zasilacza Fomei i tak wywinduje "wysoko" cenę zestawu. Bo tanio ich niczym nie zasilisz. Możesz próbowac UPSem, ale bardzo wydajnym.

Zdecydowanie teraz najtańsza sensowna opcja to Quantuum Dual Power - są lampy 300 i 600 WS.

Andrzej Olender
31-12-2009, 14:56
Dziękuję za odpowiedzi, faktycznie, cenowo bardzo korzystnie wychodzi zestaw takich dwóch lamp Quantum Dual Power.
Czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność używania takiego zestawu i mógłby podzielić się spostrzeżeniami?

Jacek_Z
31-12-2009, 15:19
Tak. Działają. Akku starczy na kilkaset błysków, zależy od ustawionej na lampie mocy. Wada (taka sobie, moje stare elfo też mają 1/16) to regulacja do 1/16, a nie 1/32. Więc jesli nie byłyby uzywane w terenie to bym brał zwykłe lampy.

Andrzej Olender
31-12-2009, 15:29
Tak. Działają. Akku starczy na kilkaset błysków, zależy od ustawionej na lampie mocy. Wada (taka sobie, moje stare elfo też mają 1/16) to regulacja do 1/16, a nie 1/32. Więc jesli nie byłyby uzywane w terenie to bym brał zwykłe lampy.

Dzięki Jacku za krótkie nakreślenie specyfiki tego produktu z praktycznego punktu widzenia.
Pozostaje mi teraz dogłębnie przeanalizować wszystkie plusy i minusy jakie w głowie mi się zrodziły i podjęcie decyzji co dalej w temacie.
Dzięki jeszcze raz dla wszystkich wypowiadających się w wątku.
Życzę powodzenia w Nowym Roku.

marszull
31-12-2009, 16:10
Jest jeszcze jedna sprawa zasilacz plenerowy zawszesobie mozesz zostawic przy zmiane lamp, uzyc z innymi pozyczonymi lampami lub pozyczyc komus :-)
zasialanie Quantuum tylko i wylacznie ze swoimi lampami

Piotr.S
31-12-2009, 21:06
Używałem zarówno zasilaczy plenerowych (F. i B. - niestety ceny zaporowe i akumulatory mają dużą tendencję do samorozładowania) i agregatu (cena do przyjęcia - ale trzeba często serwisować) - każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Teraz uzywam agregatu - ale to mój prywatny wybór. Wszystko zależy od chrakteru pracy. Nie ma idealnych rozwiązań. U mnie lepiej sprawdza się generator, ale mam kolegów preferujących batterypacki.

otherside
01-01-2010, 12:42
Tak. Działają. Akku starczy na kilkaset błysków, zależy od ustawionej na lampie mocy. Wada (taka sobie, moje stare elfo też mają 1/16) to regulacja do 1/16, a nie 1/32. Więc jesli nie byłyby uzywane w terenie to bym brał zwykłe lampy.

Kupiłem ostatnio Quantuum Dual Power 300 Ws i regulacja mocy jest do 1/32. Troche mnie to zaskoczyło, pozytywnie oczywiście , bo w specyfikacji jest do 1/16. Byc może jakaś nowa seria:)

Jacek_Z
01-01-2010, 13:02
ciekawostka. Ja pracowałem na takich co miały na pewno 1/16. Jak zmienili do 1/32 to bardzo dobrze.

yeee
02-01-2010, 01:04
ciekawostka. Ja pracowałem na takich co miały na pewno 1/16. Jak zmienili do 1/32 to bardzo dobrze.

Potwierdzam. Zakupiona miesiąc temu 600tka dual-power ma pokrętło mocy wyskalowane do 1/32.

Jacek_Z
02-01-2010, 01:45
600 wtedy jak ja robiłem sesje to jeszcze nie było. 1/16 mocy była na lampach 300WS. Ciekawe czy na 300 teraz jest 1/32 ?

otherside
02-01-2010, 13:51
600 wtedy jak ja robiłem sesje to jeszcze nie było. 1/16 mocy była na lampach 300WS. Ciekawe czy na 300 teraz jest 1/32 ?
Przecież 3 posty wyżej napisałem, że 300-tki też maja regulację do 1/32.

Jacek_Z
02-01-2010, 14:08
zapytałem quantuuma, zobaczymy co odpiszą. Wg info na ich stronie nadal lampy mają do 1/16. Powinni sie pochwalić, że to poprawiono.

sailor
02-01-2010, 17:11
Używałem zarówno zasilaczy plenerowych (F. i B. - niestety ceny zaporowe i akumulatory mają dużą tendencję do samorozładowania)


bzdura. travelpack bowensa po pol roku nieuzywania wytrzymal sesje w plenerze i jeszcze zostalo na pare blyskow.
co do ceny - kosztuje ok 2,5kpln wiec jest w cenie agregatu. wazy 5 razy mniej i mozna go uzywac w pomieszczniu zamknietym.

marszull
02-01-2010, 17:13
A czy ktos korzystal z nowego travelpaka? Czy oprocz wygladu to cos sie zmienilo (wydajnosc)?

para_wodna
04-01-2010, 14:03
Nie, nie miałam jeszcze okazji go przetestować, ale testowałam quantuum dual power.
Świetna lampka, naprawdę aku starcza na kilkaset błysków, warto zatem w nią inwestować.
Zimą neisamowicie pracuje się na sniegu. Takie są pozytywy lamp mobilnych ;)

maciej_mala
04-01-2010, 22:47
tak czytam i się zastanawiam jak sprawdziłby sie zestaw który właśnie wymyśliłem, musiał by tą zagadkę jakiś mądry elektryk przeliczyć,
Co będzie jeśli połączymy alkumulator samochodowy i przetwornik napięcia z 12 na 220V, łączna cena wyszła by pewnie max 800 zł licząc bardzo porządne podzespoły + jakiś elegancki kejs. chmm

prąd na pewno bez wyskoków a bezpieczeństwo elektroniki gwarantowane, w autach jest dużo bardziej skomplikowana.

jest tu jakiś fotograf elektronik- elektryk??
zestaw laptop + drukarka laserowa działa w aucie poprawnie

Andrzej Olender
04-01-2010, 22:52
tak czytam i się zastanawiam jak sprawdziłby sie zestaw który właśnie wymyśliłem, musiał by tą zagadkę jakiś mądry elektryk przeliczyć,
Co będzie jeśli połączymy alkumulator samochodowy i przetwornik napięcia z 12 na 220V, łączna cena wyszła by pewnie max 800 zł licząc bardzo porządne podzespoły + jakiś elegancki kejs. chmm

prąd na pewno bez wyskoków a bezpieczeństwo elektroniki gwarantowane, w autach jest dużo bardziej skomplikowana.

jest tu jakiś fotograf elektronik- elektryk??
zestaw laptop + drukarka laserowa działa w aucie poprawnie

Wydaje mi się że ciężar będzie tego koszmarny oraz wątpię czy akumulator wytrzyma 100 błysków lampy np. 300W.

Jacek_Z
04-01-2010, 22:57
..
Co będzie jeśli połączymy alkumulator samochodowy i przetwornik napięcia z 12 na 220V, ...Wystarczy poczytac sąsiedni watek: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=124709 i tam jest odpowiedź.

wer
05-01-2010, 00:14
W jednym z pism było o ładowaniu z UPS lamp studyjnych. Przetwornica jest wbudowana, ale trzeba uważać i wybrać dobrego ups-a, żeby dawał na wyjściu sinusoidę, a nie coś prostokątnego. Zasilacz impulsowy w komputerze to przetrzyma, lampa nie musi. Tym bardziej, ze piszącemu tekst prosty ups spalił lampę. UPS starcza na jakieś 100 strzałów niezbyt mocnymi lampami, maks co można podpiąć to 500WS, bo powyżej prąd ładowania jest zbyt duży i UPS nie będzie ładował.

sailor
05-01-2010, 11:24
ja tak sie zastanwawiam, po co sobie utrudniac zycie?? wydajecie po parenascie tysiecy na sprzet foto, a zastanwiacie sie jak zaoszczedzic kilka stowek kosztem braku wygody, mobilnosci czy tez z ryzykiem puszczenia wszystkiego z dymem. gdzie sens gdzie logika?

Andrzej Olender
05-01-2010, 15:13
ja tak sie zastanwawiam, po co sobie utrudniac zycie?? wydajecie po parenascie tysiecy na sprzet foto, a zastanwiacie sie jak zaoszczedzic kilka stowek kosztem braku wygody, mobilnosci czy tez z ryzykiem puszczenia wszystkiego z dymem. gdzie sens gdzie logika?

Taka różnica że nie każdy ma sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dobry generator czy zasilanie plenerowe kosztuje w moim przypadku pół dorobku sprzętowego. Kwota więc znaczna.

Bonzo
05-01-2010, 16:40
jest zima więc nie jest to chyba pilny zakup :) wstrzymaj się troche bo być może niedługo pojawi się na rynku ciekawa tańsza alternatywa dla drogich firmowych zasilaczy :)

Andrzej Olender
05-01-2010, 17:03
jest zima więc nie jest to chyba pilny zakup :) wstrzymaj się troche bo być może niedługo pojawi się na rynku ciekawa tańsza alternatywa dla drogich firmowych zasilaczy :)

Masz rację, nie jest to to pilny zakup, trochę funduszy już mam odłożonych na ten cel.
Do wiosny jakaś rozsądna sumka powinna na ten cel skumulować.
Ostatnio myślę nad zestawem plenerowym Powerlux 1000. Widziałem wczoraj na żywo Quantuum Dual Power.
Sama lampa wykonana w miarę solidnie, sam zasilacz to już trąci odpustowym plastikiem.
Wolę solidniejsze konstrukcje mimo wyższej ceny.
Na początek zdecydowałem się na jedną a mocną lampę, martwi mnie jednak mały skok regulacji mocy.
Z tego co zdążyłem wyczytać to Powerlux 1000Ws mają regulację do 1/6 mocy. Nie wiem jak to może się przekładać bezpośrednio na uniwersalność zestawu.

Bonzo
05-01-2010, 17:19
wiesz co wg mnie taka regulacja podkreślam myśląc o plenerze jest wystarczająca :) a i w studiu bardzo często go używam mimo tego że ma tylko skokową regulacje :) poczekaj też jeszcze troche i zobaczysz fotki kolegi z forum (nie pisze loginu bo może sobie nie życzyć) już ma zarezerwowane 2 sztuki u mnie i niedługo powinien nam pokazać co te zestawy potrafią :) opis Jacka czytałeś a napisał go naprawde konkretnie i szczerze więc wybór już należy do ciebie. Weżmy też pod uwage że taki zestaw bierzemy plener gdzie raczej potrzeba nam dużo światła chcąc walczyć np ze słońcem :) Na temat Quantuuma nic ci nie powiem bo nie chce wypisywać bzdur na temat czegoś czego nie miałem w ręku :)

sailor
05-01-2010, 17:25
brakuje mi tylko podpisu "tekst sponsorowany" :D

Bonzo
05-01-2010, 17:57
jakbyś chciał wiedzieć to opłacam ogłoszenie na forum więc prosze cię oszczędź sobie głupich tekstów i jeżeli możesz to nie zwracaj na mnie uwagi jak ja na ciebie.

tekst sponsorowany Pasuje ?

Andrzej Olender
05-01-2010, 18:08
Panowie, nie ma co sobie skakać do gardeł ;)
Wiem że fotoellite sprzedaje między innymi Powerluxa ale jak wspomniał, ogłoszenie ma wykupione i działa zupełnie legalnie.
Zawsze jakąś tam poprawkę biorę na stronniczość. Jacek który testował Powerlux 1000Ws nie miał w tym większego interesu a produkt opisał w superlatywach. Ciekawią mnie te zdjęcia kolegi który testuje dwa zestawy, proszę o poinformowanie jak się ukażą na forum. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo przeoczenia.

marszull
05-01-2010, 18:24
jest zima więc nie jest to chyba pilny zakup :) wstrzymaj się troche bo być może niedługo pojawi się na rynku ciekawa tańsza alternatywa dla drogich firmowych zasilaczy :)

Cos wiecej? :-)

sailor
05-01-2010, 18:52
jakbyś chciał wiedzieć to opłacam ogłoszenie na forum więc prosze cię oszczędź sobie głupich tekstów i jeżeli możesz to nie zwracaj na mnie uwagi jak ja na ciebie.

tekst sponsorowany Pasuje ?

a czy ja w jakimkolwiek punkcie napisalem ze mam cos przeciwko twojemu oglaszaniu sie na forum?
ale czym innym ogloszenie a czym innym polecanie komus sprzetu
po prostu jak zachwalasz sprzet ktory sprzedajesz to to napisz jasno zeby nie bylo przypadku ze ktos pomysli ze po wielu porownaniach sprzetu z konkurencyjnymi modelami wybrales ten najlepszy i dlatego go polecasz.

zeby nie bylo - uwazam PL za calkiem przyzwoity sprzet i sam czesto go polecam, ale nie robmy z niego siodmego cudu swiata

tak wiec reasumujac - prosze jedynie i zwykla ludzka (i handlowa) uczciwosc. to chyba nie jest wiele, prawda? a na pewno nie na tyle by sie od razu unosic

marszull
05-01-2010, 19:03
Niech sie kolega od dwoch zestawow ujawni, najlepiej z testami i zdjeciami
a Jacek tez moglby jakies zdjecia do testow ringa wrzucic ;-)

kronos28
05-01-2010, 22:58
Sama lampa wykonana w miarę solidnie, sam zasilacz to już trąci odpustowym plastikiem.
Wolę solidniejsze konstrukcje mimo wyższej ceny.


ale tak serio - walczyc tym na wojnie w Afganistanie się nie będzie - zasilacz siedzi sobie w pokrowcu ma w środku akku i zasila lampe - tyle jeżeli chodzi o jego funkcje i to imho spelnia całkeim dobrze (jak na mój skromny kontakt z tym szpejem). To nie modelka Victoria's Secret aby mieć "ciałko" jak spod dłuta Michała Anioła. Zresztą musieli jakoś zejść z ceny wiec to co ma marginalne znaczenie w przypadku tego urządzenia (czyli plastikowa buda) może sobie być tandetne. Byle by spełniało swoją funkcję i nie psuło się po każdej sesji.

Jakby to był cały generator to inna historia... ale tak nie jest.

Ostatnio oglądałem sobie Quantuumy DP 300WS a 600 pojade sobie pomacać w weekend i jak mi się uda to napisze tutaj jak z tą regulacją mocy (bo grzebiąc na necie są sprzeczne informacje, że do 1/16 albo 1/32...).

P.M.
05-01-2010, 23:01
Ja dziś swoją Dual power 300Ws odebrałem i tak, jest regulacja do 1/32 mocy. Niedowiarkom mogę zdjęcie zrobić :P

Jacek_Z
05-01-2010, 23:34
napisałem do quantuuma z tym pytaniem o 1/16 i 1/32, ale nie odpisali.

Robiłem i z Quantuumem 300 WS dual power i z Powerluxem 1000 WS. Generalnie Quantuum jest dla tych, co potrzebują mało światła (pracują na świetle dziennym, ale nie w ostrym słońcu), a Powerlux da radę w ostrym słońcu, z kolei będzie u niego kiepsko z leciutkim dopaleniem np we wnętrzach jakiejś ruinki przy klimatycznej fotce, przez swoją minimalną 1/6 mocy. Gdyby Powerlux miał podział do 1/32 (i to płynny) to by nie było problemu z wyborem, bo by był ewidentnie lepszy. A tak problem jest.
Nie piszę co lepsze. Kazdy potrzebuje co innego. Żaden z tych sprzętów nie jest uniwersalny, mają plusy i minusy.

Bonzo
05-01-2010, 23:49
Cos wiecej?
narazie nic więcej napisać nie moge :) mam to u siebie testuje i jak się sprawdzi to napewno na forach informacja sie pojawi :)

informacja dla pewnej osoby - ~80% użytkowników tego forum wie że się tym zajmuje (czyt. sprzętem studyjnym) więc ogłaszać tego nie musze każdemu z osobna :)

marszull
06-01-2010, 00:07
narazie nic więcej napisać nie moge :) mam to u siebie testuje i jak się sprawdzi to napewno na forach informacja sie pojawi :)


Ok zapytam inaczej. :-) Kiedy mozliwe jakies info? +/-

Piotr.S
06-01-2010, 18:18
sailor - mniej emocji - napisałem, że batterypacki i generatory - mają swoje zalety i wady. Używam jednych i drugich. Niestety obietnice producentów akumulatorów co do czasu samorozładowania nie spełniaja się - tak jak obietnice producentów agregatów co do mocy ciągłej. Nie pisz o bzdurach - bardzo proszę. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Nie promuję tutaj ani batterypacków, ani generatorów - raczej piszę o moich własnych doświadczeniach.

Bonzo
07-01-2010, 01:12
Ok zapytam inaczej. Kiedy mozliwe jakies info? +/-
coś około terminu w jakim odbędą się targi foto w Łodzi :) lub ciut wcześniej w każdym razie info napewno się gdzies pojawi :)

sailor
07-01-2010, 01:59
sailor - mniej emocji - napisałem, że batterypacki i generatory - mają swoje zalety i wady.

alez skad
napisales:

Używałem zarówno zasilaczy plenerowych (F. i B. - niestety ceny zaporowe i akumulatory mają dużą tendencję do samorozładowania)

i o tym napisalem ze jest to wierutna bzdura. tyel tylko ze ja to wiem z praktyki a ty widocznie wyczytales w necie. travel pack bowensa kosztuje 2,5tyspln ciezko to nazwac cena zaporowa. rozwaizania alternatywne typu fomei czy powerlux mozna dostac odpowiednio taniej. co do samorozladowywania - moze po prostu trzeba umiec go uzywac? :)


Nie pisz o bzdurach - bardzo proszę.

czemu nie skoro je wypisujesz?


Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety.
no to akurat bardzo filozoficzne stwierdzenie :D z ktorym trudno sie nie zgodzic.
wlasciwie to mozna je nawet cytowac w kazdym watku w ktorym autor staje przed wyborem.

raczej piszę o moich własnych doświadczeniach.
napisz wiecej prosze o tych doswiadczeniach z bp, z checia poczytam. znam conajmniej kilka osob pracujacych na travelpackach bowensa i zadna z nich nie zauwazyla tendencji do samorozladowywania sie akumulatora. w tym ktory poniewiera sie u mnie w studio tez jakos tego nie widac. te z wyzszej polki z tych ktore mialem okazje uzywac nie byly gorsze. wiec bardzo cie prosze - nie wprowadzaj ludzi w blad




informacja dla pewnej osoby - ~80% użytkowników tego forum wie że się tym zajmuje (czyt. sprzętem studyjnym) więc ogłaszać tego nie musze każdemu z osobna :)

wybacz ale zabrzmialo to prawie jak "panstwo to ja" :)
gratuluje pewnosci siebie .. mysle ze z ta znajomoscia przesadziels o rzad wielkosci. ale szczerze ci zycze bys do tych 80%dociagnal. i oby sie to przelozylo na sprzedaz.

co zas do mojego czepiania sie to po prostu ciezko sie czyta zachwalanie czegos czego jeszcze nikt nie widzial i pisanie w superlatywach jaki to wspanialy sprzet bedzie...

zaluje ze nie ma na forum przedstawicieli innych firm oswietleniowych ktorzy mogliby z toba popisac i cie troche utemperowac w tej reklamie, a ci co sa trzymaja jezyk za zebami. moze dlatego ze wiedza ze w wiekszosci przypadkow forum nie jest dla nich rynkiem zbytu.

pozdrawiam serdecznie i obiecuje ze juz nie bede przeszkadzal w promocji
sailor

Piotr.S
09-01-2010, 22:20
alez skad
napisales:


i o tym napisalem ze jest to wierutna bzdura. tyel tylko ze ja to wiem z praktyki a ty widocznie wyczytales w necie. travel pack bowensa kosztuje 2,5tyspln ciezko to nazwac cena zaporowa. rozwaizania alternatywne typu fomei czy powerlux mozna dostac odpowiednio taniej. co do samorozladowywania - moze po prostu trzeba umiec go uzywac? :)



czemu nie skoro je wypisujesz?

no to akurat bardzo filozoficzne stwierdzenie :D z ktorym trudno sie nie zgodzic.
wlasciwie to mozna je nawet cytowac w kazdym watku w ktorym autor staje przed wyborem.

napisz wiecej prosze o tych doswiadczeniach z bp, z checia poczytam. znam conajmniej kilka osob pracujacych na travelpackach bowensa i zadna z nich nie zauwazyla tendencji do samorozladowywania sie akumulatora. w tym ktory poniewiera sie u mnie w studio tez jakos tego nie widac. te z wyzszej polki z tych ktore mialem okazje uzywac nie byly gorsze. wiec bardzo cie prosze - nie wprowadzaj ludzi w blad




wybacz ale zabrzmialo to prawie jak "panstwo to ja" :)
gratuluje pewnosci siebie .. mysle ze z ta znajomoscia przesadziels o rzad wielkosci. ale szczerze ci zycze bys do tych 80%dociagnal. i oby sie to przelozylo na sprzedaz.

co zas do mojego czepiania sie to po prostu ciezko sie czyta zachwalanie czegos czego jeszcze nikt nie widzial i pisanie w superlatywach jaki to wspanialy sprzet bedzie...

zaluje ze nie ma na forum przedstawicieli innych firm oswietleniowych ktorzy mogliby z toba popisac i cie troche utemperowac w tej reklamie, a ci co sa trzymaja jezyk za zebami. moze dlatego ze wiedza ze w wiekszosci przypadkow forum nie jest dla nich rynkiem zbytu.

pozdrawiam serdecznie i obiecuje ze juz nie bede przeszkadzal w promocji
sailor

Nie promuję jakiejkolwiek firmy - napisałem tylko o swoich doświadczeniach.
A zobaczyć można - zapraszam. Widziałem i uzywam

sailor - wyluzuj trochę, my to rozmawiamy o swoich doświadczeniach tylko.

Odwiedziłem Twoją stronę - ekstra. Strasznie nerwowy jesteś. Są na tym świecie ludzie pracujący w innych warunkach niż Ty. Czy trudno to zrozumieć?

sailor
10-01-2010, 19:55
OK - nie jestem zbyt sprawny technicznie - gość mnie wkurzył. Można się z kimś nie zgadzać - pisze się wtedy "widzę to inaczej" - ale nie neguje się "w czambuł"

alez ja nie zanegowalem twojej wypowiedzi na temat zalet i wad zasilaczy i generatorow. napisalem jedynie iz bzdura jest pisanie ze sa strasznie drogie i "maja tendencje do szybkiego samorozladowania"

wiec polecam teksty o nerwach zastosowac do siebie i zaparzyc ziolek :)

P.M.
11-01-2010, 00:49
Dobra, to ja może coś skrobnę o quantuumie ;)

Dziś dostał chrzest bojowy w minusowej temperaturze, śniegu etc i wnioski są takie... lampa działa, bp też. Kilka h pracował włączony i nic nie padło, czego się szczerze mówiąc trochę obawiałem.

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/4089/81541242.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/5363/57725793.jpg)

Więc lampa normalnie działa...

blindman
11-01-2010, 14:27
p.m. mógłbyś podać w jakiej odległości od żołnierzy była ustawiona lampa, co na niej było (softbox, parasolka...) i przy jakiej mocy robiłeś te zdjęcie? (chodzi o fotkę grupową)

mafiku
22-01-2010, 12:17
Hej!

A co myslicie o samym akumulatorze samochodowym podlaczonym prosto do gniazdka samochodowego w Baterry Packu Quantuuma R+ Dual? Slyszalem ze da rade, ale nie jestem pewny.

Bartek - NinoVeron
22-01-2010, 16:39
Hej!

A co myslicie o samym akumulatorze samochodowym podlaczonym prosto do gniazdka samochodowego w Baterry Packu Quantuuma R+ Dual? Slyszalem ze da rade, ale nie jestem pewny.

wg specyfikacji R+ Dual oraz wg zapewnień ludzi z firmy Quantuum - ta lampa jest przystosowana do pracy ładowania się z akumulatora samochodowego przez gniazdko zapalniczki w samochodzie

mafiku
22-01-2010, 16:42
tak, ale mi chodzi czy przerobka kabla by podlaczyc bezposrednio klemami do akumulatora moze sie udac? w koncu 12V :)

Dzieki

yeee
22-01-2010, 20:18
tak, ale mi chodzi czy przerobka kabla by podlaczyc bezposrednio klemami do akumulatora moze sie udac? w koncu 12V :)

Dzieki
Szukajcie a znajdziecie, u konkurencji ale jednak:
http://canon-board.info/showthread.php?t=48660&page=14

Ok, doczytałem, że i tam się zarejestrowałeś. ArtMoon odpisał mi na pm, że tak, takie rozwiązanie zrobił przy swojej lampie i to działa.
Że stracisz gwarancję, to inna para kaloszy...

wmajchrzak
25-01-2010, 01:07
Co do sprawy aku+przetwornica+lampa błyskowa - podobno nie działa, ale znalazłem taki filmik na którym taki zestaw działa - zobaczcie sami i oceńcie:
http://www.youtube.com/watch?v=wKoaQZSAryQ&feature=channel

Jacek_Z
25-01-2010, 01:31
niby tak. Może ta przetwornica dawała lepszą sinusoidę niz te nasze?
W USA jest 110V, może to tez miało jakieś znaczenie.

qczman
30-01-2010, 16:09
jest jeszcze taki zestawik za 3,1k zl mozna miec cos podobnego do Powerluxa - a nazywa sie to Jinbei (made in china) i posiada m.in. glowke 1200Ws (dostepne w ofercie 600Ws i chyba 300Ws oraz ringflash 600Ws) :) waga samego battery pack-a to w przypadku mojej wersji 4-5kg, calkiem ladnie to wyglada, nie mam zastrzezen co do jakosci :) Posiada plynna regulacje 1/1 - 1/8 lecz niestety nie mozna z niego korzystac podczas ladowania, a wg. sklepu wytrzymuje 140-160 blyskow na 1/1 ;) W praktyce za malo moge powiedziec o tym produkcie bo nie nadarzyla sie jeszcze porzadna sesja ;) Koszt dodatkowej baterii to jezeli dobrze pamietam 360zl podobnie jak palnika :)

marszull
15-02-2010, 21:31
Tak informacyjnie: (bo udzielalem sie w tym watku) dostalem do testowania dwa zasilacze do lamp studyjnych (a w zasadzie do wszystkiego co potrzebuje pradu) Jeden ProLite Explorer XT ( mozna zasilic lampy o mocy maxymalniej 2400 ) i drugi ProLite Explorer 1200 (moc maxymalna 1200)
Jak zakonczymy, wspolnie z moim kolega, testowanie, to zamieszcze wieksza informacje jak ten sprzet sie sprawuje. Mysle ze tak w przeciagu 2 tygodni.

Andrzej Olender
15-02-2010, 21:35
Tak informacyjnie: (bo udzielalem sie w tym watku) dostalem do testowania dwa zasilacze do lamp studyjnych (a w zasadzie do wszystkiego co potrzebuje pradu) Jeden ProLite Explorer XT ( mozna zasilic lampy o mocy maxymalniej 2400 ) i drugi ProLite Explorer 1200 (moc maxymalna 1200)
Jak zakonczymy, wspolnie z moim kolega, testowanie, to zamieszcze wieksza informacje jak ten sprzet sie sprawuje. Mysle ze tak w przeciagu 2 tygodni.

Możesz nakreślić jakiś szacunkowy cennik? bo google milczy, domyślam się że to jakieś nowe chińczyki.

marszull
15-02-2010, 21:39
Jako ze jestem tylko testerem (a nie sprzedawca) to na razie nie chce nic pisac o cenach, bo szczerze mowiac to dokladnych cen nie znam, a nie chce nikogo wprowadzic w blad. Mysle, ze jak juz zamieszcze informacje jak to sie sprawdza, to cena bedzie znana.

PS moze napisze na razie tak, mocniejszy zasilacz ma byc tanszy od fomei power star 2

Andrzej Olender
15-02-2010, 21:48
Jako ze jestem tylko testerem (a nie sprzedawca) to na razie nie chce nic pisac o cenach, bo szczerze mowiac to dokladnych cen nie znam, a nie chce nikogo wprowadzic w blad. Mysle, ze jak juz zamieszcze informacje jak to sie sprawdza, to cena bedzie znana.

PS moze napisze na razie tak, mocniejszy zasilacz ma byc tanszy od fomei power star 2

Więc perspektywa że wersja 1200 będzie sporo tańsza powoduje że to może być naprawdę konkurencyjne rozwiązanie na rynku. Ciekawi mnie jak wyjdzie ten test jak i jak to się prezentuje w ogóle gabarytowo i wykonaniem. Poczekam jednak cierpliwie :)

r_m
16-02-2010, 00:07
Z tego co piszą, to nie chińszczyzna, ale myśl techniczna z Filipin, ktoś się skusił na import?
Link chyba już tu był, nie zaszkodzi podać ponownie, kto czyta całe wątki ;)
http://www.innovatronix.com/detailpage.asp?categoryid=42&productid=366&categoryname=Products%20and%20Services

christipoher
16-02-2010, 11:15
Słuchajcie, jeśli komuś zależy aby kupić sobie niezbyt drogi i co najważniejsze niezawodny sprzęt to tutaj link do bowensa
http://www.photomart.co.uk/ProductDetail.asp?ProductCatalogue=BW4820&CatID=104,103

przesyłka do PL kurierem polskim ok 30 funciaków, do tego mogą sprzedać bez VAT :) (VAT w UK to 15%) taki mały myk przy handlu w EU
no i nie mówcie mi że cena 5tys zł za komplet jest zabijająca bo w PL chyba więcej??? Wybór należy do WAS :)


a tutaj link do droższego zestawu 2x750

http://www.warehouseexpress.com/buy-bowens-gemini-750pro-750pro-twin-head-travel-pak-kit/p1032876

marszull
16-02-2010, 11:34
Chris, moim zdaniem jesli juz kupowac bowensa to raczej w calumet. Za cene z pierwszego linka masz obydwie lampy R (nowsze)

j_szczygiel
16-02-2010, 17:51
Z tego co piszą, to nie chińszczyzna, ale myśl techniczna z Filipin, ktoś się skusił na import?
Link chyba już tu był, nie zaszkodzi podać ponownie, kto czyta całe wątki ;)
http://www.innovatronix.com/detailpage.asp?categoryid=42&productid=366&categoryname=Products%20and%20Services

Z tego co wiem, firma ma juz oficjalnego dystrybutora w Polsce, a samo urzadzenie bedzie posiadac pewne modyfikacje wplywajace na wydajnosc ;)

christipoher
17-02-2010, 19:04
Chris, moim zdaniem jesli juz kupowac bowensa to raczej w calumet. Za cene z pierwszego linka masz obydwie lampy R (nowsze)


te lampy są wystarczające, wrzuć linka z calumet to porównamy:) bo tutaj są 2x500R + generator

marszull
18-02-2010, 10:57
te lampy są wystarczające, wrzuć linka z calumet to porównamy:) bo tutaj są 2x500R + generator

z opisu przy aukcji: "GEMINI 500/500 TRAVEL PACK KIT" i "BOWENS GEMINI 500/500R TRAVEL PACK KIT"
czyli bardzo prawdopodobne, ze tylko jedna jest R (bo sa takie zestawy w sprzedazy)
Ale jak sie przy Calumet nie upieram (za reklame mi nie placa), poprostu kupilem tam pare rzeczy i zawsze bylo ok (lacznie z negocjacja ceny)

stachu321
23-02-2010, 11:14
600 wtedy jak ja robiłem sesje to jeszcze nie było. 1/16 mocy była na lampach 300WS. Ciekawe czy na 300 teraz jest 1/32 ?

Właśnie jestem po rozmowie z Quantuum. Potwierdzili, że obie wersje Dual Power (300 i 600 Ws) mają regulację błysku 1/32. Udoskonalili to niedawno, więc w specyfikacji nie było kiedy nanieść korekt. W takim razie całkiem przyjemny zestawik z zasilaniem w plener nam się wyklarował.

marszull
29-03-2010, 17:12
Obiecane testy
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=1830111#post1830111

surfer_19
01-06-2010, 21:15
A proszę mi powiedzieć, jeśli będzie ktoś tak uprzejmy:)

Na ile błysków starcza aku w Quantuum R+ Dual Power 300 Ws i 600Ws. Załóżmy przy mocy błysku 1/4, 1/8 i 1/16.

d3mane
04-08-2010, 12:32
Słuchajcie mam maszynkę do robienia dymu.
Potrzebuję ją zasilić w plenerze.
Nie mam żadnych zasilaczy może ktoś zna jakiś tani sposób zasilenia maszynki?

r_m
04-08-2010, 13:04
1. Generator, zależy jaka - ale maszynka potrafi brać sporo prądu (np.1000W).
2. Świeca dymna (lepiej nie używaj w lesie)

d3mane
04-08-2010, 13:07
maszynka malutka 400. potrzebuję ją zasilić.
Można podpiąć pod batterypacka od lampy studyjnej?

Jacek_Z
04-08-2010, 16:27
Twoja maszyna do dymu jest na prąd stały o małym napięciu? Baterrypacki najczęsciej dają 12 lub 24V.
Kombinuj raczej z UPS albo z przetwornicą i akumulatorem.

d3mane
04-08-2010, 16:37
a to musi byc jakis mega nowoczesny czy zwykly wystarczy? np
http://allegro.pl/item1164872441_ups_active_power_400.html

Jacek_Z
04-08-2010, 17:31
Nie wiem, ale wątpię. On ma tylko 240 W jak wynika z opisu (i brakuje w nim akumulatora). Ile W potrzebuje twoja przetwornica? Poza tym to będzie pracowało tylko chwilę.
Nie ma tanich rozwiązań jesli chodzi o dobre zasilanie w terenie.