PDA

Zobacz pełną wersję : W jakiej formie podac fotki ze slubu i czym to zrobic



leszeg
30-10-2006, 19:31
Mam przygotowac fotki ze sluby,maja byc na płycie.Fotki są , płyty sa i co dalej. Tak je zwalic ? i tyle czy moze jakas przezentacja? czy cóś. poradzcie cos .

Erie
30-10-2006, 20:12
nie jestem autorytetem jako fotograf, ale wypowiem się jako całkiem niedawno zaślubiony

zależy do czego - jeśli do wywoływania to wystarczą chyba DVD/ CD z JPGami
jeśli do pokazywania rodzinie/ znajomym to lepiej jakąś nieprzesadzoną prezentację

ja tak dostałem zdjęcia i byłem baaaaaaardzo zadowolony, zresztą i tak wszystkie odbitki robię u tego fotografa co robił zdjęcia ślubne, bo wiem że uzyskam tam najlepszą jakość i ogólnie czuję się fair wobec niego :)

pozdrówka
Erie

Niedzwiedz
31-10-2006, 09:48
ja oddalem cale 3 razy . fotki do odbitek (jpg) , prezentacja w PDF (np w PS robiona), acrobat readera, ja wiem ze ludki maja DVD (no ja wiem bo to sami znajomi u mnie) to robie im jeszcze prezentacje na DVD zeby w TV ogladali. a jak wiem ze maja internet to robie jeszcze male fotki 800x600 lub mniejsze do umieszczania w galeriach internetowych jakis gronach lub stronie wlasnej domowej,
moj kolega robi prezentacje z muzyka tez ladnie to idzie

leszeg
31-10-2006, 09:54
no ale w czym taka prezentacje .Pdf to tak dziwnie jakos jak instrukcja obsługi. Gdzie widziałem taki programik co robi albumik do przegladania ale juz mi to umkneło. Ja to sie młodych zapytam jak to widzą i tak bedzie najlepiej albo sie nie zapytam tylko dam pliki na płytce i moze takie internetowe tez bo to pestka do zrobienia w automacie. Tak sobie teraz siedze i kaluluje to to wcale biznes nie jest, za tyle godzin biegania a potem wpatrywania sie w monitor i takie tam. No ale niema co marudzic ,jak sie powiedziało A to trzeba i B.

wilus
31-10-2006, 16:39
Ja używam fajnego programiku co sie zwie Pro Show.
podkładam muzyczke, dzielę to na 4 części ,tworzę menu, i nagrywam na dvd albo zwykłą cd, odpala się samo w kompie
sporo czasu to zabiera ale ludzie sami się o to upominają , bo widzieli u kogoś tam wcześniej.

dinox
09-11-2006, 17:54
z troche innej beczki....oprócz samej formy CD/DVD osobiście spotkałem się z dwoma typami praktyk stosowanych w tym zakresie... część bardziej "ceniących się" fotografów na CD/DVD daje wyłacznie zdjęcia z imprezy, ślubu, przygotowań (forma CD/DVD dowolna..od prezentacji po czyste JPG w różnych fromatach ..przeważnie pozwalających na zrobienie odbitki... ale czyste EXIF`y :D) natomiast sesja (studio, plener, hardcory w typie industrial...) WYLACZNIE w formie odbitek w albumie + możliwość zrobienia dowolnej liczby odbitek...
praktyka nr 2.... wszytsko dostepne na DVD/CD... thats all

mswilk
09-11-2006, 18:24
możesz również użyć do wykonania prezentacji (przydatna rzecz dla oglądania zdjęć w TV poprzez DVD) banalnego darmowego programiku: Picasa2 - http://picasa.google.com/index.html

Lucid
09-11-2006, 22:38
Przepraszam ze robie off topic ale mam robic zdjecia na slubie w kosciele i na weselo-przyjeciu do ok 12 w nocy. Jako ze nie robie tego profesjonalnie ile powinienem sobie za to zazyczyc??Fotki bede robił d50 + 18/70 + 35/2, pózniej tylko zrzutka na płyte. Pozdrawiam!!

Erie
10-11-2006, 00:13
Lucid, za takie coś ostatnio znajomy dostał od młodych 500 PLN

Nie jest on profesjonalistą, ale naprawdę dobrze zrobił fotki, przy czym robił bardziej reportaż niż jakieś artystyczne zdjęcia, pozowane w studio itp (bo po prostu nie ma studia). Ot taka dorywcza ale dobrze zrobiona praca. Sprzęt miał podobny klasowo - akurat Canona 350D + jakieś sigmy obiektywy, ale miał zewnętrzną lampę bo podczas zabawy jest ciemno.

Pozdrawiam
Erie

leszeg
10-11-2006, 08:10
no to skoro to dołaczono to powiem ze zrobiłem swój pierwszy raz od 8 rano do 3 w nocy. Forma reporatażu bez bajerów PSowatych. Dałem płytke z JPG i druga z prezentacją taką prostą i czekam na odzew:) Fotek było 808 . umowy nie było bo to tacy tam znajomi.

Gawronnek
11-11-2006, 22:47
czy ktos z Was robi takie DVD z prezentacja na Nero Vision z pakietu Nero 7?

hicks
12-11-2006, 01:13
Dałem płytke z JPG i druga z prezentacją taką prostą i czekam na odzew:) Fotek było 808 . umowy nie było bo to tacy tam znajomi.

ILE ???? !! No jesli faktycznie tyle to troche poczekasz zanim sie obudza ze spiaczki po obejrzeniu takiej ilosci zdjec. ;) Oj chyba musiales nie lubic tych znajomych ;)

teh_14m3
12-11-2006, 01:23
Gawronek, raz dawno temu próbowałem ale efekt był tragiczny, bardzo obnizona jakosc w porównaniu z oglądaniem "normalnych" jpg-ów. Możliwe że coś spie***yłem, ale nie polecam Nero do robienia prezentacji...