PDA

Zobacz pełną wersję : Leica M8 - przegląd na LL



Czornyj
30-10-2006, 17:50
qrv - chyba zmienię system :lol:

Albo nie - ja chcę FM-kę z taką zaj...stą matrycą :D :mrgreen: ;)

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/leica-m8.shtml

freefly
30-10-2006, 18:06
qrv - chyba zmienię system :lol:

Albo nie - ja chcę FM-kę z taką matrycą :D :mrgreen: ;)

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/leica-m8.shtml

Też bym zmienil, gdyby było mnie stać.

Czornyj
30-10-2006, 18:09
Też bym zmienil, gdyby było mnie stać.

No to jest nas dwóch :)

futrzak
30-10-2006, 19:27
Tak poważnie na to patrząc to M8 przy jej uniwersalności to troszke za droga jest :mrgreen: ale inne zabawki:

Leica Digital-Modul-R + Leica R8 (10 mln pixeli) - (n/u) 16000 zł - czyli w rejonach D2Xs
Leica Vario-Elmar-R 35-70/4 macro ROM - demo - (n/bp) 3300 zł - czyli pomiędzy 35-70 a 28-70
Leica Summicron-R 35/2 + oslona - (n/u) 1200 zł
Leica Macro-Elmarit-R 60/2.8 - (n/u) 2200 zł
Leica Elmarit-R 135/2.8 - (n/u) 1400 zł
Leica Elmar-R 180/4 - (n/u) 1600 zł
ceny z http://www.interfoto.com.pl/

Jesli komuś bardzo by zależało to nie taki ten niemiecki diabeł straszny - w standardowym zakresie ogniskowych - nie 280-800 (zestaw McGyvera) - i wiem że nowe są o wiele droższe, ale czy wszystko trzeba kupować nowe - ja tam bym się na N 25-50/4 używanego skusił. W stronę Leici to myslę nie tylko Wy tęsknie spoglądacie - magia metalu i szkła :D robi swoje - tylko właśnie te ceny - dla amatora zaporowe ...

PS. Tak samo mialo być z makabryczną ceną szkieł ZF i co ? czy ta cena jest na prawdę taka makabryczna ?
https://photo-shop.zeiss.com/epages/cz.d/?ObjectPath=/Shops/CZ/Categories/Objektive/ZF tanie to one na pewno nie są ale niewiele droższe od szkieł Nikona.

Czornyj
30-10-2006, 21:05
Futrzak, W W-Leice kręci mnie optyka szerokokątna, która z uwagi na brak komory lustra sprawuje się lepiej niż w SLR-ach, oraz małe rozmiary korpusu i szkieł. Oczywiście do codziennej pracy wolę swojego smoka, ale do zapierniczania po górach to nie bardzo, na ulicy też wywołuje niepotrzebną sensację - aż urodziwe niewiasty zaczynają mnie dręczyć prośbami o sesję zdjęciową :(

Jacek_Z
30-10-2006, 21:20
a ciekawe jak to będzie z matrycą. Tam soczewki sa bliżej filmu (teraz matrycy) i padają na brzegach pod większym katem. O ile jest sporo prawdy w telecentryczności - to mogą być problemy z duzymi szerokimi katami.

futrzak
30-10-2006, 21:25
Jak szukasz czegoś pod tym kontem to trudno się z Leicą M nie zgodzić - ale z M trudno generalnie się nie zgodzić :mrgreen:. Swoją drogą urodziwe niewiasty cię na ulicy zaczepiają a ty jakiś taki smutny :lol:, chyba że to są "urodziwe" niewiasty to mógłbym zrozumieć. Tak czy inaczej Leice M czy R nie da się odmówić uroku który kiedyś posiadały nikony - w czasach szkła i mosiądzu ...

Czornyj
30-10-2006, 21:25
a ciekawe jak to będzie z matrycą. Tam soczewki sa bliżej filmu (teraz matrycy) i padają na brzegach pod większym katem. O ile jest sporo prawdy w telecentryczności - to mogą być problemy z duzymi szerokimi katami.

No więc właśnie w tej cudownej matrycy mikrosoczewki w rogach są oddalane od fotodiody, by skompensować to zjawisko!


Swoją drogą urodziwe niewiasty cię na ulicy zaczepiają a ty jakiś taki smutny :lol:

Nie ma się z czego cieszyć, jakby żona zobaczyła to by był hardkor!!!! :mrgreen:

Jacek_Z
30-10-2006, 22:00
No więc właśnie w tej cudownej matrycy mikrosoczewki w rogach są oddalane od fotodiody, by skompensować to zjawisko!
no i w zwiazku z tym moznaby po raz n-ty zacząc dyskusje o FF u nikona. Dlaczego inni sobie potrafia radzić (w tej Leice M8 jest chyba crop 1.3x, a soczewki blizej) a nikon nie próbuje.
Nie, nie odpowiadaj. Nie chce tej dyskusji :) bo i tak to tylko bicie piany, mnie interesuje tylko gotowy produkt marki Nikon :) a nie rozmowy o nim.

MzMarcin
30-10-2006, 23:22
no i w zwiazku z tym moznaby po raz n-ty zacząc dyskusje o FF u nikona. Dlaczego inni sobie potrafia radzić (w tej Leice M8 jest chyba crop 1.3x, a soczewki blizej) a nikon nie próbuje.
Nie, nie odpowiadaj. Nie chce tej dyskusji :) bo i tak to tylko bicie piany, mnie interesuje tylko gotowy produkt marki Nikon :) a nie rozmowy o nim.
Hehe a już grzałem klawiatórkę hihi

Tak tylko dodam(bo nie wytrzymam), że ostatnio ustaliłem "własną prawdę". Uważam że ponad te wszystkie dx 1,5 ;1.3 czy FF, liczy się obiektyw konstrułowany pod cyfrę... Bez tego się po prostu nie da. Jeśli nawet był by nowy nikon FF to musiałyby być i tak nowe obiektywy... No bo dlaczego taki biedny szerokokątny 12-24 nikiego "dewastuje" swoją jakością, zachowaniem pod światło itd takie sławy jak 17-35; 35-70... Serio przecież mam je na codzień w torbie...
Jeśli chodzi o ultra szeroki kąt w zoomie to na razie mamy najlepszą jakość na rynku, nie ma co płakać :]
Mnie to tam już trochę wali... dobrze jest jak jest ;). Szkła niech robią lepiej...

Jacek_Z
31-10-2006, 01:29
MzMarcin zmień czcionke na inną, nie pisz białą, bo ja czytam forum na błękitnym tle i nic nie widzę

futrzak
31-10-2006, 01:39
Trochę z tematu - jak uważacie ma się to do zapowiadanego niedawno na forum końca Leici - M8/R9DMR to zestawik, na który nie może odpowiedzieć żaden producent sprzetu a pomysł zmiany analog/cyfra przez wymainę modułu jest rewelacyjny - jakoś mi się nie wydaje żeby Leica miala wydawać właśnie ostatnie tchnienie, przeciwnie - jak się japończycy nie poprawią to może nawet ich trochę podgryźć ...

Czornyj
31-10-2006, 23:16
To jest dalej cholernie drogie. Jako takie będzie się kiepsko sprzedawać. Dalmierzowce są mniej uniwersalne i łatwe w obsłudze niż DSLR - nie jest to zabawka dla byle ciecia. Zestaw M8/R9+DMR to tak naprawdę nie jest zestaw, bo szkło jest insze tu i tam - ogólnie wychodzi to tak, jakbyś kupił dwa systemy (w dodatku w cenie czterech). I jakby tego było mało - w obu brak AF.

Dalej czarno widzę przyszłość Lajki, ale cudownie że takie aparaty nadal powstają i jest jakiś ruch w interesie - bo obecnie w Canonie i Nikonie nastawienie jest mało innowacyjne - macie ch... to co jest i się cieszcie. Jestem całym sercem za reaktywacją starych, dobrych fotograficznych marek i nakopaniem tym nieruchawcom do d.... :lol:

freefly
06-11-2006, 19:37
Leica jest firmą która od kilku lat nie funkcjonuje samodzielnie. Głównym udziałowcem jest Panasonic. Gdyby nie japończycy to firma ta już kilka lat temu ogłosiłaby upadłość.
Droga jest. Ale jakość i precyzja wykonania to kwestia bezdyskusyjna. Miałem kiedyś Digilux1. Przyznam, że jakość zdjęć była taka sobie, ale stylistyka i jakość wykonania (materiały i precyzja) to majstersztyk.
O wykonaniu obiektywów już nie wspomnę.

Jacek_Z
06-11-2006, 19:50
Leica pierw wywędrowała zdaje sie do Kanady.
kłopot z tymi uznanymi markami. Kiedys wiadomo - solidne niemieckie super szkła.
a teraz gdzie się robi szkła do leiki, gdzie robi zeiss? co z schneider-kreuznach?
te napisy są teraz też na zwykłych kompaktach, a nawet kamerkach video.
masowa produkcja dała lepszy zysk niż elitarne, ale drogie produkty.
a z jakością - to już nie tak oczywiste jak kiedyś.

futrzak
06-11-2006, 22:03
Zestaw M8/R9+DMR to tak naprawdę nie jest zestaw

Z tym zestawem chodziło mi o to (faktycznie mało precyzyjnie) że żaden producent nie ma w ofercie takiej rozpietości jak Leica od małej i dyskretnej M do porządnej cegły R8/9 z możliwścią podpięcia cyfry (swoją drogą doskonały pomysł) i te przemyślane rozwiązania mogą wg. mnie przekonać fotografów potrzebyjących wysokiej jakości i pewnego prestiżu (wizerunek jednak wpływa na ludzi a ludź to pieniądz:mrgreen:) a niekoniecznie ogniskowych po 600 mm i 8 fps w body (chociaż nie mam pojęcia ile wyciąga R9DMR) - bajzel panujący teraz w N i C trochę może zniechęcić - nie wiadomo co będzie ze standardem DX - prędzej czy później trzeba będzie wprowadzić FF bo ludzie raczej nie dadzą się łatwo przekonać do "jedynego słusznego formatu" a C i tak wprowadzi pewnie szerzej FF i marketing zrobi swoje - jakoś nie widziałem "superprofesjonalnego" dogiego szkła do DX np. DX 400/2.8 - chociaż jego skonstruowanie wydawaoby się logiczne - ale się nie interesuję to może mi umknęło :-D. Słowem - trzeba poczekać aż się wyklaruje sytuacja żeby coś wiedzieć na pewno (a teraz co chwila jakieś nowe cudowne matryce - super jakość 6 MPix hurrrraaaaa - jest już 10 MPix, z 6 to nawet 10x15 dobrego nie zrobisz itd.) i na tym może konserwatywna Leica zarobić - teraz ich ceny w porównaniu z N czy C już nie porażają.

Dodam na koniec że Leica to nie tylko aparaty ale cała masa sprzętu optycznego - chociażby bardzo popularny sprzęt geodezyjny - podobie jak Nikon zresztą. Więc może projektantom optyki śmierć głodowa nie grozi :)

yossarian
06-11-2006, 22:50
Akurat obecnie Leica to 3 osobne firmy, więc sprzęt foto się z geodezji nie wyżywi.

futrzak
06-11-2006, 23:32
yossarian - masz na myśli trzy oddzielne firmy na zasadzie - trzy zarządy i trzy osobowości prawne czy trzy firmy należące do korporacji (czy jakoś tak) - jesli to pierwsze i masz rację to nie za dobrze - jak się nie będą sprzedawać to leica camera dołączy do contaxa w krainie wiecznych halogenków - szkoda by było ale marketing ma swoje prawa - gdyby byly jedną korporacją to możliwe by było utrzymanie niszowej produkcji ze względów "reprezentacyjnych" - przy tych cenach mogą mieć opłacalność - chociaż i to jest raczej malo prawdopodobne. Nie ma co - moze jakoś to będzie :)

yossarian
06-11-2006, 23:44
To pierwsze. W czasie kryzysu i nieomal bankructwa Leiki nastapił z tego co wiem podział osobowości prawnych. Zresztą wejdź na www.leica.com. Masz wybór 3 firm pod różnymi adresami.

freefly
07-11-2006, 01:08
To pierwsze. W czasie kryzysu i nieomal bankructwa Leiki nastapił z tego co wiem podział osobowości prawnych. Zresztą wejdź na www.leica.com (http://www.leica.com). Masz wybór 3 firm pod różnymi adresami.

Często restrukturyzacja firmy wymusza podział.
http://www.finanzen.net/aktien/aktien_detail.asp?AktieNr=1388 niestety po niemiecku- notowania giełdowe firmy Leica.

futrzak
07-11-2006, 17:53
freefly mógłbyś przybliżyć nieco treść - bo ja niestety nie szprecham - tak w skali "masakra - źle - dobrze - super" - czyli jak im idzie i jakie szanse mają na przetrwanie. Wiem że wróżenie z notowań giełdowych to mało precyzyjna metoda ale pozwala trochę pownioskować o kondycji firmy ...

PS. Babelfish za mnie poszprechał - nie wyglada to tak źle - chyba nawet dobrze to wygląda.

freefly
07-11-2006, 18:31
freefly mógłbyś przybliżyć nieco treść - bo ja niestety nie szprecham - tak w skali "masakra - źle - dobrze - super" - czyli jak im idzie i jakie szanse mają na przetrwanie. Wiem że wróżenie z notowań giełdowych to mało precyzyjna metoda ale pozwala trochę pownioskować o kondycji firmy ...

PS. Babelfish za mnie poszprechał - nie wyglada to tak źle - chyba nawet dobrze to wygląda.

Ja tez nie szpracham, ale z Leicą nie jest chyba tak źle.

futrzak
07-11-2006, 18:40
http://babelfish.altavista.com/ czsem produkuje herezje ale warto dodać do zakładek :mrgreen:

freefly
07-11-2006, 19:29
http://babelfish.altavista.com/ czsem produkuje herezje ale warto dodać do zakładek :mrgreen:

fenk ju :mrgreen:

hicks
08-11-2006, 11:11
na Fotopolis tez bawili sie Leica M8
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5059

Niedzwiedz
08-11-2006, 11:14
jak wygram w totka (a nie gram) napewno sobie zakupie ;)