PDA

Zobacz pełną wersję : Przejściówka obiektyw Canon -> body Nikon



Diamond*Bitch
26-12-2009, 20:25
Jaką przejściówkę radzicie mi wybrać? Na Allegro jest duża rozpiętość jeśli chodzi o cenę.

mateo912
26-12-2009, 20:34
jesteś pewna że chodzi o taki układ? Szkła z C do body N?
wg mnie to jest niemożliwe ponieważ C ma większy bagnet niż N więc fizycznie nie pasują do siebie.
Odwrotnie nie ma problemu.

fIlek
26-12-2009, 20:53
Jaką przejściówkę radzicie mi wybrać? Na Allegro jest duża rozpiętość jeśli chodzi o cenę.

Takei rzeczy to tylko w Erze, albo u Turbodymomena :mrgreen:

Diamond*Bitch
26-12-2009, 21:12
Zauważyłam coś takiego na Allegro: http://www.allegro.pl/item863482195_adapter_nikon_ai_ais_af_canon_fd.htm l
Kurde, myślałam, że to jest to czego szukam :(

JacekCz
26-12-2009, 22:10
Zauważyłam coś takiego na Allegro: http://www.allegro.pl/item863482195_adapter_nikon_ai_ais_af_canon_fd.htm l
Kurde, myślałam, że to jest to czego szukam :(

Canon FD, to jest poprzedni standard, przed wejściem AF. Canon zerwał wtedy kompatybilność.

Arthuros
26-12-2009, 22:14
A ja się podłączę do pytania, ale troszkę zmienię ...
szkła z N do body C, oczywiście jest masa, ale rozumiem że taki zestaw to TYLKO manual? nie ma możliwości "przekazania" elektroniki? takiej przejściówki nie ma? czy sie mylę?

Merde
26-12-2009, 22:40
A ja się podłączę do pytania, ale troszkę zmienię ...
szkła z N do body C, oczywiście jest masa, ale rozumiem że taki zestaw to TYLKO manual? nie ma możliwości "przekazania" elektroniki? takiej przejściówki nie ma? czy sie mylę?

Przejściówek z działającym AF nie ma. Tu znajdziesz informację o najlepszej dostępnej obecnie (niestety, dosyć drogiej): http://www.16-9.net/nikon_g/

borowik23
11-01-2010, 19:30
Tylko manual, do tego cenowo całkiem drogo - szczerze nie widzę sensu robienia tego typu rzeczy ;) Lepiej juz systemowo sie bawic, albo kupywac szkłą z M42

zakwas
11-01-2010, 20:13
A co rozumiesz przez "manual"? Bez AF?

ryszkut
11-01-2010, 21:09
raczej tak ;)

Skibek
12-01-2010, 23:59
jesteś pewna że chodzi o taki układ? Szkła z C do body N?
wg mnie to jest niemożliwe ponieważ C ma większy bagnet niż N więc fizycznie nie pasują do siebie.
A Psix też ma większy bagnet od N i jakoś można ;)
hjehje ;)

miron19j
13-01-2010, 00:19
A Psix też ma większy bagnet od N i jakoś można ;)
hjehje ;)
Z tego, co kojarzę, to raczej chodzi o odległość ostatniej soczewki od matrycy. Canon ma bliżej niż Nikon. Obiektyw C musiałby wejść do body N i istniałby konflikt lustro- obiektyw.

PS a jeżeli chodzi o potwierdzenie ostrości, to C ma coś takiego jak dandelion
http://greenshadow.wordpress.com/2007/11/07/33/