PDA

Zobacz pełną wersję : The Digital Photography Book



saer
30-10-2006, 09:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img169.imageshack.us/img169/1511/digitalphotographytt0.jpg)

http://rapidshare.de/files/36995663/GFX-Peachpit.Press.The.Digital.Photography.Book.Aug.20 06.eBook-BBL.rar

Erie
30-10-2006, 10:09
a nie jest to przypadkiem naruszeniem prawa (taka ustawa o prawach autorskich itd...) - moderator proszony jest o działanie

rabijki
30-10-2006, 10:40
A moze maja zgode???
kiedys byl download przewodnika o syberii - swietnego zreszta.
tezs wiele osob byla swietszych od papieza, a pozniej sie okazalo ze strzepili jezyk po proznicy bo byla zgoda wydawnictwa.
wiesz ze nie ma zgody skoro juz wzywasz moderatora do dzialania czy tylko se tak strzeliles???

pozdrowienia
olo

Erie
30-10-2006, 11:00
rabijki (olo) - ja moderatora wzywam do działania nie w sensie usunięcia wątku bo tak najłatwiej - tylko aby sprawdził, czy nie narusza to prawa - moderator to chyba nie tylko osoba która usuwa wątki/ posty tylko również wskazuje błędy popełniane przez piszących, czasem przenosi wątki do bardziej odpowiednich działów itd.

poza tym link do rapidshare chyba nie bardzo wskazuje na to, że jest to działanie za zgodą wydawnictwa, aaa... i nie staram się być świętszy od papieża (choćby dlatego, że czasem tez korzystam z niezbyt poprawnego w sensie licencsji oprogramowania, a mp3 to mam dużo więcej niż wskazywałaby na to kolekcja płyt)

pozdrawiam
Wojtek

PS http://shop.scottkelbybooks.com/index.php?main_page=product_info&products_id=30 - tu jest ta książka na stronie autora - kosztuje jednak troszkę, a nie jest za darmo udostępniana na rapidshare

rabijki
30-10-2006, 13:01
siemka
to gdzie lezy kniga nie wskazuje z pewnoscia ze jest kradziona
mp3 a nawet kopiowane audio i filmy sa legalne:
patrz klauzula o dozwolonym uzytku utworow mowiac o tym ze osobom pozostajacym w zwizku rodzinnym lub towar`zyskim wolno miedzy soba kopiowac zakupione utwory audio i wideo ( nie soft niestety)

pytanie tylko czy my jestesmy w zwaizku towarzyskim bedac jakby nie bylo znajomymi z forum czy nie???

:-))))))))))))

pozdrowienia

olo

Erie
30-10-2006, 13:07
ciekawa interpretacja z tymi filmami i mp3, niestety jednak nie jesteśmy (w sensie prawa) - i to by było na tyle, ale jeśli chcesz dyskutować z odpowiednimi organami ścigania i udowodnić swój związek towarzyski np. z gościem z Kanady, od którego siągasz mp3 to powodzenia

rabijki
30-10-2006, 14:15
co do mp3 i filmow to nie interpretacja tylko fakt. podano to w mediach bo ktos sie powolal na to i wygral. poszukaj, sprawdz.
co do drugij sprawy - chyba wyswietlaja ci sie usmieszki, wiec nie wiem po co mi tlumaczysz sprawy oczywiste. napisalem to jedynie by pokazac ze wszystko zalezy od interpretacji. fakt niespotykania sie w dzisiejszych czasach nie jest jednoznaczny z brakiem zazylosci towarzyskiej!!!

pozdro
olo

Erie
30-10-2006, 14:31
problem w tym Olo, że nawet jeśli ktoś tam gdzieś tam wygrał to nie oznacza, że gdybyś się znalazł w podobnej sytuacji też wygrasz (nasze prawo nie jest precedensowe jak w Stanach, gdzie jeśli ktoś wygrał w taki sposób, to mozna się na to powołać i też wygrać)

a co do faktu niespotykania się - hmmm można utrzymywać kontakty na odległość (sam na przykład mam wielu znajomych poza granicami Polski, baaa nawet w Polsce dużo takich których na oczy nie widziałem), ale takowym kontaktem nie jest pobranie pliku od osoby o nicku powiedzmy gjhg3214, od której ściąga się np. mp3 czy też ebooka, a z którą pierwszy i ostatni kontakt ma się podczas tego konkretnego procesu ściągania pliku

zresztą niech się o tym wypowiadają prawnicy (biorą za to kasę), admin zaznaczył, że nie chce na forum mieć żadnych materiałów nielegalnych i powinno się do jego zaleceń zastosować, aby potem to On nie miał jakichś "przyjemności inaczej" i o to prosiłem w swoim pierwszym poście w wątku - aby moderator rzucił na to okiem

pozdrawiam
Erie

PS Dziekuję za ciekawą dyskusję, ale się z niej wyłączam niestety.