PDA

Zobacz pełną wersję : bezprzewodowa transmisja zdjęć D200



Alexander
30-10-2006, 05:43
Witam, mam D200 i mam taki problem, nigdzie nie mogę znaleść informacji jak przesłać do komputera zdjęcia za pomocą "bezprzewodowej transmisji zdjęć". Co jest potrzeba, no i poprostu, jak to wykonać?

Pozdrawiam

Władca Pixeli
30-10-2006, 07:12
Trzeba dokupić Nikon Nikon WT-3A Wireless Transmitter for Nikon D200 za $600 + antenę "access point" z protokołem 802.11b/g

darsedz
30-10-2006, 10:07
no i trzeba uaktualnic soft w D200, na v2.0 ... ale to już za zupełną darmochę :)

linux_user
31-10-2006, 22:54
a i jeszcze bedziesz musial wynajac obsluge zeby pilnowala ci laptopa i :acces point"w punkcie A jak ty bedziesz pstykal zdjecia w punkcie B zeby laptop nie dostal nog :)

Fodo
31-10-2006, 23:04
a tak z ciekawości........czyli wystarczy jak mam laptopa z WiFi żeby przesyłać foty z D200 oczywiście zakladając że do nikosia podpięte jest to ustrojstwo bezprzewodowe ?

Jacek_Z
01-11-2006, 00:06
po to to wymyślono.
jestem ciekaw czy to działa tez przez Nikon Captre Control lub czegos podobnego - tzn mozna robić zdjęcia z laptopa (a pilnować powinien ktoś aparatu :) )
stawiam na to, że sie da.

Władca Pixeli
01-11-2006, 02:40
po to to wymyślono.
jestem ciekaw czy to działa tez przez Nikon Captre Control lub czegos podobnego - tzn mozna robić zdjęcia z laptopa (a pilnować powinien ktoś aparatu :) )
stawiam na to, że sie da.
Nie ma jeszcze dokumentacji do WT-3A ale jest do wcześniejszej wersji WT-2A
http://www.nikonusa.com/pdf/nikon_wireless.pdf
Program przesyła dane na ftp serwer na komputerze. (trzeba zainstalować Internet Information Services)
Jeżeli mamy antenę która ma połączenie do internetu, to można przesyłania dane na dowolny serwer FTP i wtedy nie potrzebujemy laptopa.
Nie powinno być problemu na bezpośrednią komunikację z PC.
Przy pomocy PTP/IP można również kontrolować kamerę z Nikon Capture.
Niestety bez podstawowej wiadomośći IIS, TCP/IP czy routing'u można mieć kłopoty w konfiguracją.