PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod



TMB
25-12-2009, 00:41
Witam
Potrzebuje monopod, ale taki, ktory ma szybkozłaczke podobna do tej w statywie FT-666 ( http://allegro.pl/item793395287_profesjonalny_3d_180cm_makro_2x_szyb kozlaczka.html). Czy wogole jest taka mozliwosc?
Chodzi mi o to, ze moge aparat zdjac ze statywu i od razu na monopod....

BlackRoger
25-12-2009, 11:36
Podpytaj sprzedawców Fangiera czy mają w ofercie głowice do monopodów z tą złączką. W opisie aukcji nie widać nawet jej oznaczenia. Marka jest dosyć egzotyczna w Polsce i możesz mieć mały problem z dobraniem głowicy pod monopod z tym samym mocowaniem.

TMB
25-12-2009, 12:04
a głowice mozna przyczepic pod monopod? takie 3d monopod? :)widziałem takie, ktore na górze maja tylko srubke, wrecz idealne na głowice, ale wole sie upewnic.

BlackRoger
25-12-2009, 12:27
Bardziej markowe monopody mają właśnie tylko takie rozwiązanie - u góry śrubka 1/4"/3,8" do zamocowania głowicy lub bezpośrednio sprzętu.

TMB
25-12-2009, 12:59
moja głowica ma otwór 0,9cm czyli 9 minimetrów!

akselb3
25-12-2009, 14:25
Jeżeli szukasz takiego zestawu w monopodzie to może skompletuj sobie coś takiego:
http://max-foto.pl/pl/produkt/784/monopod-camrock-m130.html
+
http://max-foto.pl/pl/produkt/790/glowica-do-statywu-camrock-h050.html

TMB
25-12-2009, 16:33
dzieki :) mam taka głowice, wiec bedzie pasowało...

marszull
25-12-2009, 19:19
do monopodu to raczej bym uderzal w glowice kulowa, taka 3d moze byc ciezka w obsludze przy monopodzie

Slawek Wojtczak
25-12-2009, 21:13
uważam, że głowica na monopodzie, więcej przeszkadza, no ale jak już to wyłącznie kulowa bo 3d/2d, będzie się ciężko obsługiwało na monopodzie

marekm
26-12-2009, 12:43
uważam, że głowica na monopodzie, więcej przeszkadza, no ale...

Jak zatem proponujesz robić zdjęcia np. sufitu ? Opierając nogę monopodu o ścianę (np. pokryta jedwabiem) ? :?

BlackRoger
26-12-2009, 13:30
moja głowica ma otwór 0,9cm czyli 9 minimetrów!
3/8" to ok 9,5mm więc masz jak najbardziej standardowe mocowanie głowicy.

JacekCz
26-12-2009, 18:39
Jeżeli szukasz takiego zestawu w monopodzie to może skompletuj sobie coś takiego:
http://max-foto.pl/pl/produkt/784/monopod-camrock-m130.html
+
http://max-foto.pl/pl/produkt/790/glowica-do-statywu-camrock-h050.html

Masz Camrock'a, używasz czy tylko słyszałeś?
Co to za firma Camrock, takie to i pełno tego - ktoś ma własną opinię ?

kerry123
16-02-2010, 20:27
odkopuje troche, ktos ma moze jakies statywy, monopody tej firmy ? jak sie sprawuja ? czy warto ? (firma camrock)

Klosiak
16-02-2010, 20:55
ja mam Camrocka głowicę kulową i powiem że jest lepiej wykonana niż Goldphoto. Ogólnie ok.

wld
17-02-2010, 12:53
ja dokupiłem do monopodu świetną głowiczkę Manfrotto 234 RC2 z szybkozłączką pasującą do głowic statywowych Manfrotto. Uchylna góra-dół znakomicie się z nią pracuje.