PDA

Zobacz pełną wersję : [D300] Usuwanie obiektywu z listy precyzyjnej korekcji AF.



dem
22-12-2009, 20:40
W instrukcji stoi: Aby usunąć obiektyw z listy, podświetl żądany obiektyw i naciśnij "guzik kosza".
Próbuję tak robić, ale niestety obiektyw nie chce zniknąć z listy. Przy wyborze usunięcia obiektywu, pole "TAK" podświetlone jest w kolorze pomarańczowym i kiedy naciskam OK nic się nie dzieje, tak, jakby środek wybieraka, oraz "w prawo" nie działało.
Napiszcie proszę, w jaki sposób można usunąć to szkiełko z listy.

P.S. Obiektyw to N35/1.8 - jeśli to ma znaczenie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.occur.pl/images/0245c46c/2e27e9b8/947122f2c4.jpg)

prz3mo
22-12-2009, 21:34
kiedy naciskam OK nic się nie dzieje, tak, jakby środek wybieraka, oraz "w prawo" nie działało.


Naciśnij przycisk [OK] znajdujący się po lewej stronie wyświetlacza LCD, a nie "środek wybieraka" :)

woytec60
22-12-2009, 21:45
Naciśnij przycisk [OK] znajdujący się po lewej stronie wyświetlacza LCD, a nie "środek wybieraka" :)
No, tak samo, jak przy formatowaniu karty.
Wtedy też nie działa środkowy przycisk wybieraka.

dem
22-12-2009, 23:30
Najciemniej zawsze pod latarnią ;)
Bardzo dziękuję.

prz3mo
23-12-2009, 11:56
No, tak samo, jak przy formatowaniu karty.
Wtedy też nie działa środkowy przycisk wybieraka.

Jest tak zrobione by przypadkowo nie sformatować karty. Widocznie uznali, że korekta AF jest także na tyle ważna, by jednak potwierdzać funkcje z nią związane, osobnym przyciskiem [OK], a nie "środkiem wybieraka".


Najciemniej zawsze pod latarnią ;)
Bardzo dziękuję.

Proszę bardzo :)