PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D300s + Sigma 150-500 APO DG OS HSM



Wymiatacz
22-12-2009, 13:57
Mam pytanie :-)

Czy ktoś z Was używa takiego zestawu ? Robię w tej chwili zdjęcia z obiektywem podczepionym do D80 i jest OK'

Czy ten obiektyw będzie działał sprawnie AF itd. z D300s. ? Zamierzam kupić to body stąd pytanie :-)

Pozdrawiam,

Z góry dziękuje za informację !

miron19j
22-12-2009, 14:04
a czemu miałby nie działać?
Używam co prawda 170-500, ale to chyba nie ma znaczenia

Wymiatacz
22-12-2009, 14:26
Właśnie o to chodzi :-) Więc wolę się upewnić ! Dzięki za informację ! Robisz D300 czy D300s ?

miron19j
22-12-2009, 14:28
robisz d300 czy d300s ?
d300

siedemczwartych
22-12-2009, 15:19
wymiatacz - czy kiedyś jak będę w stolicy "oszczędnych" dasz pomacać to szkiełko?
Może podeślesz jakieś fotki z zakresu 200-500.
Przymierzam się do zakupu niskobydżetowgo tele i wlaśnie myślałem o tej sigmie.

Wymiatacz
22-12-2009, 22:49
Nie ma sprawy. Ja osobiście używam go, od czasu do czasu, do fotografowania ptaków..., z rożnymi efektami :-) Czasami bywam w Pile - to od Ciebie 60 km. Pozdrawiam,

Zetec
23-12-2009, 21:20
Mam pytanie :-)

Czy ktoś z Was używa takiego zestawu ?



Ja mam teki zestaw, ale z racji że od niedawna posiadam d300s to jeszcze nie pstrykałem zdjątek.
Jak będzie ładna pogoda to się wybiorę w plener i strzelę parę fotek.

Może mi się uda zrobić zdjęcia w drugi dzień świąt, bo będę w miejscu z którego widać w odległości 18km wiatraki.

Obiektyw ten używałem już z D70s i d90 i nie było problemu.

pzdr

jacekplacek
24-12-2009, 22:37
mam taki zestaw

grafo
25-12-2009, 02:27
skoro dziala bez prooblemu z d300 to z d300s bedzie tymbardziej dzialal;)

Wymiatacz
25-12-2009, 23:48
No to Dzięki za informację ! Wolałem się dopytać, no bo potem mógłby być mały problem :-) Pozdrawiam,

Prorok78
26-12-2009, 00:05
ja przed zakupem sigmy 120-400 testowalem tez 150-500 z d300 i dzialalo pieknie :) wybralem 120-400 tylko ze wzgledu na rozmiar i wage - jest jednak znacznie mniejsza i lzejsza niz 150-500:)

MikeS
26-12-2009, 00:11
Bawiłem się troszeczkę tą sigmą z D90 w FJ, też się na nią napaliłem... aż mi przeszło. Myślałem o 150-500 + TC 2x
Do gwiazd było by pewnie super choć tu się zastanawiam czy nie lepiej i może taniej wyszła by zabawa w digiscoping.
Gdy robię księżyc na 270mm to wygląda super, więc pewnie sigma + tc byłoby cudnie = 1000mm!

Prorok78
26-12-2009, 00:21
nie byloby :) za ciemno i za dlugo.. mialem TC2 podpiete przez jakas minute.. trzesie strasznie, af dziala lub nie, vr dziala lub nie kicha generalnie :) poza tym przy tej ogniskowej robi Ci sie swiatlosila 12 a to juz cieeeemno :( no i montarz bys potrzebowal z napedem do tego (a na taka wage i ogniskowa to juz pewnie co najmniej EQ6 by sie przydalo a to swoje kosztuje...) :)

kasiezyc genialnie robi sie teleskopem i kamerka internetowa - seria zdjec i pozniej skladanie ich w odpowiednim sofcie w jedna klatke.... do tego malutka matryca kamerki powoduje wzrost croppa i wystarczy do uzyskania calkiem niezlego powiekszenia:) - ale to mega dlugi temat i calkiem nie na to forum :)

franki
03-01-2010, 23:37
Mam d300 i s150-300. Problemów brak

Prorok78
03-01-2010, 23:46
a czy zauwazyles ze my tu o innym obiektywie rozmawiamy ??:)

jamirq
04-01-2010, 11:50
chyba ma wlasciwy patrzac na stopke

Prorok78
04-01-2010, 12:17
w stopce tak - w poscie nie :) tak wiec nie wiadomo o co chodzi...:)

MikeS
04-01-2010, 13:03
w stopce tak - w poscie nie :) tak wiec nie wiadomo o co chodzi...:)
O ile pamiętam to nie ma S 150-300. Jest 100-300mm i 120-300mm. Chłopach zrobił literówkę ot co ;)


kasiezyc genialnie robi sie teleskopem i kamerka internetowa - seria zdjec i pozniej skladanie ich w odpowiednim sofcie w jedna klatke.... do tego malutka matryca kamerki powoduje wzrost croppa i wystarczy do uzyskania calkiem niezlego powiekszenia:smile: - ale to mega dlugi temat i calkiem nie na to forum :smile:
Mógłbyś podrzucić link jeśli jest tu gdzieś na forum opisana ta metoda?

solo997
07-06-2010, 07:43
A nie jest tak czasem ze w d300s ogniskowa tego obiektywu 150-500 skoczy nam na d300s to 225-750 mm ??

franki
07-06-2010, 22:10
Fakt Panowi. Wszystko gra. Błąd w pisowni , chodziło o S 150-500

Slawek Wojtczak
07-06-2010, 22:15
A nie jest tak czasem ze w d300s ogniskowa tego obiektywu 150-500 skoczy nam na d300s to 225-750 mm ??

Nie jest;) Ogniskowa się nie zmienia. Zmienia sie tylko kąt widzenia:)