Zobacz pełną wersję : Nikon D300s + Sigma 150-500 APO DG OS HSM
Wymiatacz
22-12-2009, 13:57
Mam pytanie :-)
Czy ktoś z Was używa takiego zestawu ? Robię w tej chwili zdjęcia z obiektywem podczepionym do D80 i jest OK'
Czy ten obiektyw będzie działał sprawnie AF itd. z D300s. ? Zamierzam kupić to body stąd pytanie :-)
Pozdrawiam,
Z góry dziękuje za informację !
miron19j
22-12-2009, 14:04
a czemu miałby nie działać?
Używam co prawda 170-500, ale to chyba nie ma znaczenia
Wymiatacz
22-12-2009, 14:26
Właśnie o to chodzi :-) Więc wolę się upewnić ! Dzięki za informację ! Robisz D300 czy D300s ?
miron19j
22-12-2009, 14:28
robisz d300 czy d300s ?
d300
siedemczwartych
22-12-2009, 15:19
wymiatacz - czy kiedyś jak będę w stolicy "oszczędnych" dasz pomacać to szkiełko?
Może podeślesz jakieś fotki z zakresu 200-500.
Przymierzam się do zakupu niskobydżetowgo tele i wlaśnie myślałem o tej sigmie.
Wymiatacz
22-12-2009, 22:49
Nie ma sprawy. Ja osobiście używam go, od czasu do czasu, do fotografowania ptaków..., z rożnymi efektami :-) Czasami bywam w Pile - to od Ciebie 60 km. Pozdrawiam,
Mam pytanie :-)
Czy ktoś z Was używa takiego zestawu ?
Ja mam teki zestaw, ale z racji że od niedawna posiadam d300s to jeszcze nie pstrykałem zdjątek.
Jak będzie ładna pogoda to się wybiorę w plener i strzelę parę fotek.
Może mi się uda zrobić zdjęcia w drugi dzień świąt, bo będę w miejscu z którego widać w odległości 18km wiatraki.
Obiektyw ten używałem już z D70s i d90 i nie było problemu.
pzdr
jacekplacek
24-12-2009, 22:37
mam taki zestaw
skoro dziala bez prooblemu z d300 to z d300s bedzie tymbardziej dzialal;)
Wymiatacz
25-12-2009, 23:48
No to Dzięki za informację ! Wolałem się dopytać, no bo potem mógłby być mały problem :-) Pozdrawiam,
Prorok78
26-12-2009, 00:05
ja przed zakupem sigmy 120-400 testowalem tez 150-500 z d300 i dzialalo pieknie :) wybralem 120-400 tylko ze wzgledu na rozmiar i wage - jest jednak znacznie mniejsza i lzejsza niz 150-500:)
Bawiłem się troszeczkę tą sigmą z D90 w FJ, też się na nią napaliłem... aż mi przeszło. Myślałem o 150-500 + TC 2x
Do gwiazd było by pewnie super choć tu się zastanawiam czy nie lepiej i może taniej wyszła by zabawa w digiscoping.
Gdy robię księżyc na 270mm to wygląda super, więc pewnie sigma + tc byłoby cudnie = 1000mm!
Prorok78
26-12-2009, 00:21
nie byloby :) za ciemno i za dlugo.. mialem TC2 podpiete przez jakas minute.. trzesie strasznie, af dziala lub nie, vr dziala lub nie kicha generalnie :) poza tym przy tej ogniskowej robi Ci sie swiatlosila 12 a to juz cieeeemno :( no i montarz bys potrzebowal z napedem do tego (a na taka wage i ogniskowa to juz pewnie co najmniej EQ6 by sie przydalo a to swoje kosztuje...) :)
kasiezyc genialnie robi sie teleskopem i kamerka internetowa - seria zdjec i pozniej skladanie ich w odpowiednim sofcie w jedna klatke.... do tego malutka matryca kamerki powoduje wzrost croppa i wystarczy do uzyskania calkiem niezlego powiekszenia:) - ale to mega dlugi temat i calkiem nie na to forum :)
Mam d300 i s150-300. Problemów brak
Prorok78
03-01-2010, 23:46
a czy zauwazyles ze my tu o innym obiektywie rozmawiamy ??:)
chyba ma wlasciwy patrzac na stopke
Prorok78
04-01-2010, 12:17
w stopce tak - w poscie nie :) tak wiec nie wiadomo o co chodzi...:)
w stopce tak - w poscie nie :) tak wiec nie wiadomo o co chodzi...:)
O ile pamiętam to nie ma S 150-300. Jest 100-300mm i 120-300mm. Chłopach zrobił literówkę ot co ;)
kasiezyc genialnie robi sie teleskopem i kamerka internetowa - seria zdjec i pozniej skladanie ich w odpowiednim sofcie w jedna klatke.... do tego malutka matryca kamerki powoduje wzrost croppa i wystarczy do uzyskania calkiem niezlego powiekszenia:smile: - ale to mega dlugi temat i calkiem nie na to forum :smile:
Mógłbyś podrzucić link jeśli jest tu gdzieś na forum opisana ta metoda?
A nie jest tak czasem ze w d300s ogniskowa tego obiektywu 150-500 skoczy nam na d300s to 225-750 mm ??
Fakt Panowi. Wszystko gra. Błąd w pisowni , chodziło o S 150-500
Slawek Wojtczak
07-06-2010, 22:15
A nie jest tak czasem ze w d300s ogniskowa tego obiektywu 150-500 skoczy nam na d300s to 225-750 mm ??
Nie jest;) Ogniskowa się nie zmienia. Zmienia sie tylko kąt widzenia:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.