PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz forum na 2010 rok



admin
22-12-2009, 13:17
Postanowilem kontynuowac watek kalendarzowy na 2010 roku w nowym watku, rozpoczynajac od ustalen w poprzednim.

Ustatlilismy juz ze kalendarza klubowego nie bedzie, zatem musi byc forumowy. Czy NKP bedzie w tym uczestniczylo czy nie, nie wiem. Zobaczymy. Wiem natomiast ze czas ucieka. Zapytam o to oficjalnie i mam nadzieje ze Zarzad sie nie obrazi ze nie bedze czekal na "po swietach". Na dodatek skontaktowanie sie z ludzmi ktorych zdjecia wybralismy tez juz graniczy z cudem bo watku o kalendarzu juz nie ma... Sprawe moze ulatwic ponowne proszac o wystawienie zdjec wraz ze zgoda w oddzielnym watku. Mozemy rowniez poprosic dla formalnosci wszystkich forumowiczow o swoje propozycje jednego zdjecia i otworzyc ponowne glosowanie ale pod jednym warunkiem, ze wybor zdjec zostanie dokonany w 24 godziny. Unikniemy wtedy ponownej zgody na publikacje zdjec w kalendarzu i oczyscimy sprawe forum/NKP na dobre, wysylajac do druku caly meterial w dobe... Oczywiscie musimy miec tez zgode na wykorzystanie projektu (stig bodajze). Jesli jej nie bedzie, musimy projekt wdrozyc od nowa. Mozna wszystko robic rownolegle co oszczedzi czas.

W zwiazku z czasem ktory nas goni, jestem za:

- ponownym wyborem 12 zdjec (oddzielny watek) przez forumowiczow (forma 24 godzinnej ankiety, po uprzedniej, kilkudniowej publikacji propozycji) - ulatwieni to zgode na publikacje, oczyszczenie atmosfery czy forumowy czy NKP
- okresleniem pelnych kosztow docelowych dla nakladu 350 sztuk
- prosba o przeslanie layoutu ze zmianami i zaakceptowanie go w nowej formie wraz ze zgoda na publikacje
- okreslenie sposobu dystrybucji (jestem za opcja calkowitego przeniesienia na drukarnie/agencje)

Jest jeszcze maly problem. W poprzednich latach nie sprzedana czesc kalendarzy zostala przez NP zrefundowana. W naszym przypadku nie moze byc o tym mowy, zatem mozna problem rozwiazac lekko zwiekszajac koszt kalendarza (wciaz mowimy o kosztach bez zysku) na pokrycie "straty". To jest do przedyskutowania.

Na to wszystko mamy czas powiedzmy do 28 grudnia, wiem ze swieta itd ale zaglosowanie na zdjecia to naprawde nie jest wielki problem...

Gusioo
22-12-2009, 13:42
Czy ten "nowy kalendarz" będzie dla wszystkich, czy tylko dla "wybrańców"? Piszesz o 200 sztukach stąd moje pytanie.

Ja chętnie piszę się na jedną sztukę kalendarza, mogę nawet dokonać przedpłaty.

admin
22-12-2009, 13:49
Bedzie dla wszystkich. Ilosc bez najmniejszego problemu bedzie mozna zwiekszyc dodrukiem, jednak oddanie kalendarza do druku juz na dziendobry wiaze sie z kosztami zatem dla bezpieczenstwa ustalilem taka ilosc. Przedplaty mile widziane ale najpierw ustalimy koszty druku.

miron19j
22-12-2009, 13:51
Przedplaty mile widziane ale najpierw ustalimy koszty druku.
to już masz dwóch chętnych, podaj tylko numer konta

Gusioo
22-12-2009, 13:52
Przedplaty mile widziane ale najpierw ustalimy koszty druku.
W takim razie czekam na rozwój sprawy :)

hesja
22-12-2009, 13:53
wszystko ok ale czemu wywazac otwarte juz drzwi?
sa zdjecia, autorzy, projekt gotowy do druku
watek kalendarzowy ktos usunal?
jakby co caly uklad jest TU:
http://www.nikonklub.pl/?/content/read/kalendarz_2010/full

eee no jest na forum:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=120586

uwazam ze mozna zrobic przedplaty dla chetnych i to bedzie najlepsza forma finansowania
zrobic troche wiecej egz. - sprzedadza sie
BANER NA GLOWNEJ STRONIE FORUM
smialo mozna 300szt szacowac

polecam kontakt ze stigiem - przerobi projekt i ma pod reka super drukarnie

admin
22-12-2009, 13:56
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=120586 Caly czas wisi Slawku.

b202
22-12-2009, 13:58
proponowałbym zrobienie listy (jak na plenerach z chętnym i wpłatami) w pierwszym poście, aktualnie jestem chętny na min. 2szt. więc można mnie pisać do listy :) wpłata będzie dokonana najszybciej po podaniu kwoty i nr rachunku :)

hesja
22-12-2009, 13:59
Jest jeszcze maly problem. W poprzednich latach nie sprzedana czesc kalendarzy zostala przez NP zrefundowana. W naszym przypadku nie moze byc o tym mowy, zatem mozna problem rozwiazac lekko zwiekszajac koszt kalendarza (wciaz mowimy o kosztach bez zysku) na pokrycie "straty".

SPRZEDAWALY SIE WSZYSTKIE A DLUGO JESZCZE BYLY PYTANIA (I W CZERWCU) :)
sorki za Caps

mooha
22-12-2009, 14:00
myślę, że nie ma sensu ogłaszać kolejnego konkursu- hesja ma rację
dajcie tylko nr konta i twórzmy listę!

miron19j
22-12-2009, 14:00
a czy byłoby wielkim problemem zamienić logo NKP na Nikoniarze?
nie, żeby mi przeszkadzało, ale tak na wszelki słuczaj

mooha
22-12-2009, 14:01
SPRZEDAWALY SIE WSZYSTKIE A DLUGO JESZCZE BYLY PYTANIA (I W CZERWCU) :)
sorki za Caps

a nawet i więcej ;)

Paweł Kania
22-12-2009, 14:02
Ja napewno 3 szt. :)
Mogę przedpłacić.

Nikkorraf
22-12-2009, 14:05
Przyznam szczerze, że - jeśli pamięć mnie nie myli - w zeszłym roku w okolicach Świąt miałem już kalendarz NKP, a teraz...:(
Cóż pozostaje. Tylko czekać cierpliwie na info ws możliwości składania zamówienia a potem info o możliwości odbioru i zapłaty.

Pozdrawiam i życzę Wszystkim Forumowiczom Spokojnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia,

Rafał

P.S. oczywiście 1 egz. kalendarza, jak w poprzednich 2 latach :-)

hesja
22-12-2009, 14:29
a czy byłoby wielkim problemem zamienić logo NKP na Nikoniarze?
nie, żeby mi przeszkadzało, ale tak na wszelki słuczaj
loga NKP nie moze byc - stad przeciez cale zamieszanie :D
oj nie uwazalo sie, nie uwazalo :)
Nikoniarze jak najbardziej :)

Nikonozaur
22-12-2009, 14:31
I ja deklaruję przedpłatę, jestem również za kalendarzem forumowym, a nie klubowym.
Skrót NKP może na nim być pod warunkiem prawidłowego rozwinięcia: Nasz Kalendarz Pamiątkowy. :-D

Imago
22-12-2009, 14:37
Skoro kalendarz ma być forumowy to z całą pewnością powinno być na nim nowe forumowe logo. Tyle ode mnie.

Badyl81
22-12-2009, 14:38
Ja też piszę się na 1 sztukę. Przedpłatę też mogę zrobić. W razie czego proszę mnie dopisać na listę chętnych.

Calme
22-12-2009, 14:43
Ja też jestem chętny - nie może być inaczej ;)

miron19j
22-12-2009, 14:44
oj nie uwazalo sie, nie uwazalo :)
mea culpa :oops:

admin
22-12-2009, 15:36
Jedno jest pewne, bez wsparcia NP a tak wlasnie jest, kalendarz nie bedzie kosztowal 25 zlotych. Nie ma szans... Czekam na wyceny, w jednej z drukarn juz zaproponowano mi cene 29 zlotych przy nakladzie 250 sztuk ale to najtansza oferta i niekoniecznie dobra jakosciowo. Szukam dalej, czekam na kontakt od Stiga (poszlo PW). Znacznie szybciej uwinelibysmy sie z kalendarzem ktory juz zostal zaakceptowany, nie chce tylko zeby byly jakies problemy...

olkuszanin
22-12-2009, 15:37
5 sztuk,, (fota jest rodzina czeka , sami rozumiecie) - zgodę wyrażam na wykorzystanie i wydrukowanie zdjątka burzy , jak trzeba wyślę na wskazany adres jeszcze raz,..
oczywiście przedpłata jak najbardziej :) pozdrawiam

Nikonozaur
22-12-2009, 15:40
Nie chcę mówić za wszystkich, ale podane ceny wydają się być spokojnie do zaakceptowania. Myślałem, że wylądujemy w okolicach pięciu dych a tu proszę, miłe zaskoczenie. Przynajmniej dla mnie. :-D

admin
22-12-2009, 15:42
Kilka zlotych dojdzie na wysylke/pakowanie ale to mozna zalatwic regionalnie, jak bylo do tej pory i bedzie tanio. Walcze dalej :)

Jestem po rozmowie z Stigiem, czekamy na nowa kalkulacje. Bedziemy starali sie zeby to wszystko bylo najtansze jak to mozliwe...

harb
22-12-2009, 16:17
też uważam ze nie ma sensu wyważać już otwartych drzwi. jest fajny projekt zmienić tylko logo na Nikoniarze i do drukarni, mam nadzieję Piotrze ze nie będzie problemów dogadania się z ludżmi z NKP

ps. ja proszę o dwa egzemplarze :-D

ksviper
22-12-2009, 16:35
kolejny chętny na przedpłatę znaleziony :)

thorcik
22-12-2009, 16:46
Ja też! Ja też! Płacę z góry jakby coś ;o)

żółto-czarny
22-12-2009, 16:46
I ja! I ja! :) 1 szt.

admin
22-12-2009, 16:51
Baaardzo sie ciesze, bo to oznacza ze nasz kalendarz zawisnie na scianach. Huuurrraaa :)

Nie przywiazujmy sie kochani jeszcze do tej ceny ktora podalem bo jest baaardzo wstepna i nie znam jakosci ich wydrukow (ich oferta jest najnizsza, pozostale sa sporo wyzsze, od 35-40 zlotych). Stigowi mozemy zaufac bo jakosc materialow juz znamy. Czekam na wycene i do dziela :)

Ale sie ciesze :)

Nikonozaur
22-12-2009, 16:57
Po pierwsze jakość, po drugie cena. Oczywiście w rozsądnych proporcjach. Piszę się na dwa kalendarze i z utęsknieniem wyglądam konta. :)

Psychotrop
22-12-2009, 17:10
dystrybucją na kraków i okolicę mogę zająć się ja - sam zamówię dla siebie 2 sztuki

Pawel92
22-12-2009, 17:27
Witam,

Ja również byłbym chętny na co najmniej 3 sztuki ... z wysyłką za granice :-D.
Nie chciałbym wydać się zbyt upie...wym, ale może udało by się jeszcze dodać angielskojęzyczne nazwy miesięcy, to dodałbym jeszcze ze 4 sztuki (razem 7).
Patrząc z dalekiej ławki kibica, chciałem bardzo podziękować wszystkim, którzy "cisną" żeby kalendarz 2010 jednak okazał się.

P.S. Oczywiście z przedpłatą nie ma problemu.

admin
22-12-2009, 17:50
W tym layoucie ciezko bedzie upchnac o/jezyczne nazwy :(

admin
22-12-2009, 20:45
Chcialem juz oficjalnie potwierdzic: KALENDARZ NIKONARZY BEDZIE!!!

jm
22-12-2009, 20:47
To skoro będzie, to ja go chcę:)

Gusioo
22-12-2009, 20:51
Chcialem juz oficjalnie potwierdzic: KALENDARZ NIKONARZY BEDZIE!!!

Tak więc Twoje, i wszystkich zaangażowanych, zdrowie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://o1ksgq.bay.livefilestore.com/y1p1iFImFnrP8GL5bgNovQ3gtRcJEFRs3dLuz9jKMcK0wDjrdH sfwE9ijKS1yLG9YoDPHENd3P765rBhnAnUQk3eIwIP_Oq3HTL/6a00d8345250f069e20115706e635e970b-800wi.jpg)

Nikonozaur
22-12-2009, 20:56
Chcialem juz oficjalnie potwierdzic: KALENDARZ NIKONARZY BEDZIE!!!

Świetnie! Jeszcze go nie mam, ale już gorąco dziękuję. :-D

everyman
22-12-2009, 22:32
Piotrku jesteś wielki, czyli jednym słowem: superhiperekstra!
Ze swojej strony zgłaszam zapotrzebowanie na 3 sztuki, a jeśli nadal jest przewidziany 1 egzemplarz gratisowy dla tych co się załapali z fotką, to biorę 4. ;)

Zdrowych, spokojnych, wesołych
Krzysiek

fIlek
22-12-2009, 22:36
Chcialem juz oficjalnie potwierdzic: KALENDARZ NIKONARZY BEDZIE!!!

Tak mi mów :D Świetna wiadomość :mrgreen:

Kappa
22-12-2009, 23:10
Dobra decyzja :)

ksviper
22-12-2009, 23:17
Piotrze - zajefajny prezent na gwiazdkę dostajemy od Ciebie :)

Azazel85
22-12-2009, 23:45
Chcialem juz oficjalnie potwierdzic: KALENDARZ NIKONARZY BEDZIE!!!

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/szczesliwy-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/szczesliwy.gif)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/super2-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/super2.gif)

Super wiadomość
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/thumbsup-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/thumbsup.gif)

Można jakoś pomóc, poza samym czekaniem na info gdzie wpłacać $?

GEDAW
23-12-2009, 01:36
W końcu konkrety!
Adminie jesteś WIELKI.
Dla mnie 1 szt. Przedpłata to żaden problem.

Jacek_Z
23-12-2009, 01:37
załatwię grupowe zamówienie z fotokujaw, podaj koszty to od razu będe zbierał przedpłaty na spotkaniach. Najbliższe będzie w pierwszą środe po Nowym Roku, więc az tak bardzo z poznaniem ceny mi się nie pali. Sam obowiązkowo też wezmę jeden.

PS - może ten wątek dac do cafe, albo przykleic baner?

hesja
23-12-2009, 02:07
Do tego dobra wiadomosc jest tez taka, ze cena bedzie nizsza bo juz NP zaplacil za sklad :)
Tyle sie powiedzialo zlego o NP to warto tez i o dobrym pisac dla obiektywnego spojrzenia.
Ta wartosc ma ponoc byc odjeta w wycenie :)

admin
23-12-2009, 03:46
Juz zostala odjeta w kalkulacji Stiga. Teraz walczymy nad strona druga, kalkulacja kosztow druku i logistyki. Kalendarz bedzie tani bo naklad 500 sztuk jest najbardziej oplacalny. Zgodnie z sugestiami Stiga wole lekko przeszacowac cene zeby zabezpieczyc sie przed "zapasem" magazynowym. Juz sie nie moge doczekac dzialan :)

Ps. Zrobie baner Jacku.

Jacek S
23-12-2009, 10:30
Super wiadomość!!!

Ja się piszę na 2 sztuki na pewno!

Przedpłata też jest możliwa.

Piotrze, jeżeli będzie taka potrzeba to chętnie pomogę przy dystrybucji w rejonie Jeleniej Góry i Wałbrzycha, na Wrocław chyba też ktoś chętny się znajdzie w GKJcie.

fendero
23-12-2009, 10:41
To ja również ponawiam chęć zakupu 2 szt.

wingeo
23-12-2009, 10:43
Ja, oczywiście też sie piszę.
Jeżeli maja być przedpłaty, to dobrze by było żeby informacja ile i gdzie była szybko.
Chyba sporo osób wyjeżdża na święta i nie będzie miało dostępu do netu.
Np ja wyjeżdżam jutro, a wracam w styczniu. Nie chciałbym czegoś przegapić.

Pozdrawiam.

Badyl81
23-12-2009, 11:43
Ja jednak rezygnuję z tej jednej sztuki, bo chcę dwie sztuki ;)

miron19j
23-12-2009, 12:14
ja też bym wziął dwa

Calme
23-12-2009, 12:34
Myślę, że od strony logistycznej najszybszym/najmniej skomplikowanym scenariuszem będzie pw do każdego z liderów grup regionalnych z prośba o zebranie listy chętnych i przedpłat i założenie odpowiednich wątków w grupach z podaną datą końcową zamówień tak aby wszystko zgrać w czasie.

admin
23-12-2009, 14:58
Na ta chwile jest masakra z cenami opakowan i cholernych wysylek indywidualnych. Do naprawde fajnej ceny za kalendarz trzeba doliczyc kase za uslugi transportowe... Ehhh. Pakowanie wezme na siebie. Poswiece na to czas, zaprzegne znajomych i rodzine :)

Co do grup, mamy juz doswiadczenia i wykorzystamy je napewno. Zaraz zaczne zbierac srodki, bo trzeba wyslac Stigowi oplate za druk i transport.

admin
23-12-2009, 15:02
Wlasnie dostalem projekt drugiej strony od Stiga. Stig, jestes genialny :)

elix
23-12-2009, 15:10
Martwiłem się, że nie będę miał co na gwoździu powiesić, ale jak widzę sprawa nabiera coraz większego rozpędu :)

admin
23-12-2009, 16:25
Dzialamy :)

Psychotrop
23-12-2009, 16:31
ok - małopolski oddział staje na posterunku.

e..storm
23-12-2009, 19:30
czytam wątek i widzę że wszystko na dobrej drodze-czekam na konkrety, czyli numer konta na który mam zrobić przelew...wesołych świąt :)

gdasteve
23-12-2009, 20:21
Czesc,

Jak milo czytac, ze kalendarz BEDZIE :)

Ja deklaruje sie na 2szt oraz moge zajac sie dystrybucja na 3miasto.

pozdr

rainer
23-12-2009, 20:24
Jest już osobny wątek z zamówieniami. ;) http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=126174

hesja
23-12-2009, 21:37
Na ta chwile jest masakra z cenami opakowan i cholernych wysylek indywidualnych. Do naprawde fajnej ceny za kalendarz trzeba doliczyc kase za uslugi transportowe... Ehhh. Pakowanie wezme na siebie. Poswiece na to czas, zaprzegne znajomych i rodzine :)

Co do grup, mamy juz doswiadczenia i wykorzystamy je napewno. Zaraz zaczne zbierac srodki, bo trzeba wyslac Stigowi oplate za druk i transport.

skad ja to znam :)
ale ale - dzieki roznym "zabiegom" jednostkowa cena kalendarza chyba niweczy wszystkie niedogodnosci :)
o ile jest na poziomie na jakim byla dla NKP :)

Milus pisales cos o jakichs papierach moze w drugim watku juz sie orientuje powoli :)

admin
24-12-2009, 01:47
ale ale - dzieki roznym "zabiegom" jednostkowa cena kalendarza chyba niweczy wszystkie niedogodnosci


Pod warunkiem ze sprzeda sie prawie caly naklad, bo w moim przypadku raczej nie moge liczyc na wykupienie czesci kalendarzy przez NP, chociaz zaproponje im partie ;) Byloby cudownie, bo jak koszty beda niskie to bedzie troche kaski na gadzety. Byloby super.

Juz Cie nie bede meczyl w swieta ale poprosze o info na temat kartonow. Moze cos doradzisz.

hesja
24-12-2009, 01:57
jak sprzedawalismy te w formacie A3 to kupowalem w hurtowni zwykle kartony i po prostu ich nie rozkladajac w dziewczyny w srodek wsuwaly kalendarze i oklejaly tasmami

ale chyba lepsza opcja bedzie dogadac sie z Robrenem
on produkuje takie wynalazki i moze to cenowo wyjdzie podobnie

generalnie dwie osoby w miare zdeterminowane powinny sobie poradzic z pakowaniem :)
im lepsze pudelka tym mniej roboty....
wtedy w 2007 roku pamietasz (moze lepiej - Wiesz ;) jak to wszystko na nas spadlo nagle i nie bylo czasu sie rozgladac za czyms konkretnym....
ale bylo o wiele lepiej i mniej zwrotow niz w 2008 z tymi tubami....
dla tego formatu (o ile robicie taki jak mial byc w NKP) to bym nie wchodzil w tuby - za gruby papier
a po to gruby by nie bylo tylu zagniecen jak rok temu lub z moim lotniczym...